Czy SSR może nosic broń, paralizatory ?

/ 39 odpowiedzi
Przeglądając fejsbuka trafiłem na stronkę SSR Kamienna Góra i zdjęcia dostępne na ich profilu. Na zdjęciach możemy zobaczyć przypięte do pasków strażników przedmioty przypominające środki przymusu bezpośredniego jak broń czy paralizatory. Czy to aby nie jest przekroczenie uprawnień strażnika?

Zdjęcie poniżej pochodzi z facebookowego profilu SSR Kamienna góra
 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


Kiedyś o tym już było.
Po pierwsze by mogli nosić przy sobie broń to musieli by mieć na nie pozwolenie, jak i uprawnienia na środki przymusu besposredniego. O ile PSR ma takie uprawnienia, o tyle SSR już nie.
Tylko czy każdy starżnik PSR ma takie uprwnienia, to już odrębna sprawa. (2016/04/23 21:43)

Diablo


zabawkowe :))))))))))))))))))

Zabawkowe to są twoje wypowiedzi na tym portlu. Noc mądrego ani konkretnego jeszcze nie napisałeś. (2016/04/23 22:15)

Romuald55


SSR nie ma żadnej broni słuzbowej.Natomiast jeżeli któryś ze strażników posiada jako osoba prywatna broń,paralizator czy gaz to po to by go mieć przy sobie.Ja posiadam taki sam mundur jak strażnicy z Kamiennej Góry i jest tam wiele różnych kieszonek które mogą sprawiać wrażenie kabur na gaz,paralizator itp. (2016/04/23 22:19)

użytkownik116256


zabawkowe :))))))))))))))))))

Zabawkowe to są twoje wypowiedzi na tym portlu. Noc mądrego ani konkretnego jeszcze nie napisałeś.

Diablo i co zrobisz? boku se nie wyrwiesz. Chodzili- chodzą i chodzić będą i najmniej masz do gadania. Byli już mądrusie co pisali Prokurtaura- PSR itp. "wszędzie" i co i jest jak było i będzie :) (2016/04/23 22:26)

Diablo


Jedyne co powinniście nosić to notesy i telefony. Widze że czegoś wam brakuje skoro się musicie takimi zabawkowymi pistoletami posługiwać. Traficie kiedyś na sprytniejszego od was i obawiam się że to się źle skończy. (2016/04/23 22:45)

Artur z Ketrzyna


SSR nie ma żadnej broni słuzbowej.Natomiast jeżeli któryś ze strażników posiada jako osoba prywatna broń,paralizator czy gaz to po to by go mieć przy sobie.Ja posiadam taki sam mundur jak strażnicy z Kamiennej Góry i jest tam wiele różnych kieszonek które mogą sprawiać wrażenie kabur na gaz,paralizator itp.

Myli kolega pojęcia, bo odzielne zewolenie jest na poiadanie broni podczas pełnienia czynności służbowych. W tym czsie noszenie swojej prywatnej broni jest naduzyciem i nie zgodne z posiadanym zewoleniem, Nie jest to wyposażenie służbowe!
  (2016/04/23 23:05)

użytkownik167078


A czy strażnicy SSR mogą przystawiać pieczatki lub dokonywać wpisów w rejestrach połowów ?. Jak tak to czy ktoś z kolegów może podać podstawe prawną takich czynności (2016/04/24 09:31)

Romuald55


Kolego jobi,jeżeli uważasz ,że nie mają takiego prawa to zwróć się do sądu ze skargą.Tam uztskasz informację czy to jest zgodne z prawem. (2016/04/24 10:45)

pakul1206


Ta kontrola miała miejsce w dyngus-śmingus stąd te pistolety :) Najpierw kontrola dokumentów a potem tradycyjne polanie łysiny :) (2016/04/24 11:29)

Artur z Ketrzyna


A czy strażnicy SSR mogą przystawiać pieczatki lub dokonywać wpisów w rejestrach połowów ?. Jak tak to czy ktoś z kolegów może podać podstawe prawną takich czynności

A ja tam bym im dał rejest, niech stawiają. A potem bym zapłacił 10 zł kary za nie zdanie jego.
I cieszył bym się wiekopomną pamiątką ;-) (2016/04/24 19:44)

użytkownik116256


A czy strażnicy SSR mogą przystawiać pieczatki lub dokonywać wpisów w rejestrach połowów ?. Jak tak to czy ktoś z kolegów może podać podstawe prawną takich czynności

W zezwoleniu na wędkowanie  na ostatnich stronach masz karteczki na których pisze ( adnotacje  i jest tam również SSR) popatrz dobrze :)  podaję foto w załączniku:) (2016/04/24 20:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Romuald55


Jeżeli straznik postawi pieczęć w rejestrze tzn,że jest brak wpisu.Nie można wpisać po kontroli i powiedzieć,że wpis był.
Artur,oprócz pieczątki czy odręcznego wpisu strażnika fakt braku wpisu jest w protokole kontroli i ląduje w kartotece wędkarza.Nie oddanie rejestru nic tu nie zmienia.
Podstawa prawna...rejestr wydaje Okręg jako uprawniony do rybactwa,jest to dokument Okręgu i jego przedstawiciele mają prawo wpisywać uwagi. (2016/04/24 20:35)

Artur z Ketrzyna


Jeżeli straznik postawi pieczęć w rejestrze tzn,że jest brak wpisu.Nie można wpisać po kontroli i powiedzieć,że wpis był.
Artur,oprócz pieczątki czy odręcznego wpisu strażnika fakt braku wpisu jest w protokole kontroli i ląduje w kartotece wędkarza.Nie oddanie rejestru nic tu nie zmienia.
Podstawa prawna...rejestr wydaje Okręg jako uprawniony do rybactwa,jest to dokument Okręgu i jego przedstawiciele mają prawo wpisywać uwagi.

Mnie chodziło o pamiątkę po kontroli/spotkaniu nad wodą. Kuca, jeszcze kazał bym se fotke pamiątkową z nimi pstryknąć.
Przeca to u mnie było by oj wydarzenie kwartału. Jak kolegów z SSR nie widziałem bo nie ma, a a PSR juz nawet nie pamietam czy wogóle widziałem na wodach PZW. (2016/04/24 21:49)

Romuald55


Ja akurat na kontroli byłem wczoraj.Było dość dużo wędkarzy nad wodą.Wszyscy byli w porządku.Aż miło. (2016/04/24 21:54)

Artur z Ketrzyna


Ja akurat na kontroli byłem wczoraj.Było dość dużo wędkarzy nad wodą.Wszyscy byli w porządku.Aż miło.

a pieczatka/lub chociaż fotka na pamiatkę była? (2016/04/24 22:30)

Artur z Ketrzyna


Przy okazji wizyty w ZO PZW Olsztyn, poruszyłem ten temat z Komendantem SSR.
Co do broni odpowiedział mi tak, że obrona osobista (o ile ma takie zezwolenie) może być i w pracy jak ktoś go zaatakuje.
Co do ŚPB, nie słyszałem o czymś takim by były używane do ochrony osobistej :-) (2016/04/25 18:40)

JKarp


Pan Komendant niech się zapozna z rozprządzeniem Balzasa dotyczącym SSR i jak ma się zachować w przypadku odmowy kontroli. Że też ludzie mają takie problemy - w każdym miejscu spodziewają się ataku na swoją osobę, nawet w pracy. Jak ma problemy emocjonalne i nie potrafi słownie ogarnąć kontrolowanych osób tylko wychodzi z założenia, że nosi klamkę do odbrony osobistej niech raczej odda blachę. 
Na jednym z jezior gdzie łowię kontroluje nas za przeproszeniem dwóch starych dziadów - bez broni, paralizatorów...nawet mundurów nie mają. I kurde nie mają problemu z obroną osobistą.
A to masz rację Artur - ŚPB do obrony osobistej to absurd.
Rozmawiałem wczoraj z kumplami z SSR - na moje pytanie o broń czy paralizator w czasie kontroli powiedzieli, że na głowy nie poupadli żeby to mieć na patrolu. Koniec i kropka - wypadają z SSR  z hukiem natychmiast.
JK (2016/04/26 06:36)

kedzio


SSR to słuzba społeczna. W razie odmowy poddania sie kontroli, taki strażnik ma od kontroli odstąpić i powiadomić odpowiednie słuzby. Nie ma prawa stosowania żadnych srodków technicznych ani chemicznych w celu obrony własnej. Może sie bronić jedynie organoleptycznie, jesli ktoś go postanowi poszarpać. Nie może mieć przy sobie żadnego rodzaju broni, prócz własnych rąk i nóg jak każdy człowiek. Prywatne pozwolenie na broń, nie daje mu prawa do jej posiadania i uzycia podczas patrolu. Ktoś twierdzi inaczej, niech se idzie łeb przebadać. 

  (2016/04/27 20:41)

kedzio


Jobi - będąc zalogowanym na tutejszym forum, musisz mieć jak to się  "godo na Śląsku zimno krew i ciepłe kalesony". To jest forum specyficzne, nie takie jak na innych portalach wędkarskich. Tutaj ludzie nie mają innych problemów, jak tylko zdjęcia ryb na trawie, na tle kuchni, łazienki, z krwią na skrzelach. Każdy tutaj jest etyczny, uczciwy, stosuje się do przepisów, nie zabiera ryb z łowiska i ogólnie każdy jest tu ideałem.
Suma sumarum, musisz się uzbroić w stoicki spokój. Nie trzeba od razu likwidować swego profilu. Jak wdasz się tutaj w ostrzejszą dyskusję, to moderatorzy sami zadbają, by cię usunąć. 
Wiem po sobie, że tu nie lubią ludzi o konkretnych ( ale odmiennych poglądach ) i odmiennym stosunku do wędkarstwa.. 
Tak więc nie unoś się, nie denerwuj, pisz co myślisz ku uciesze podobnych do ciebie i na pochybel idealistów oraz wszelkiej maści purytan. 
Pozdrawiam. Kedzio "DUCH".

  (2016/04/28 08:44)

cierpliwy1


Najwięcej sprzeczek zadym zrobili na tym portalu właśnie strażnicy ,co odbiło sie wielkim echem i mnóstwo ludzi nie wchodzi na forum ,lub czyta posty i nie zajmuje stanowiska ,więc najlepiej będzie nie poruszać tematów SSR bo się wszyscy pobudzą i bedzie zadyma (2016/04/28 11:03)

kedzio


Szczególnie dwóch, a w szczególności jeden.   :) 
Ale tym się nie ma co przejmować.    :))
  (2016/04/28 18:46)