Czy SSR ma prawo karać mandatem pieniężnym?

/ 96 odpowiedzi / 2 zdjęć
pietia85


Ok już napisałem do kolegi jak przeczyta to pewnie mi odeśle zdjęcie to wstawię . (2011/11/10 21:00)

perwer


- nie wszystko jest jasne:))) Jak możesz to zdobądź tn kwit czy co to tam wystawili i daj na forum bo mnie samego ciekawi co to takiego za moda teraz:))Pozdrawiam i bez i obrazy:)


Od takiego założenia powinno zaczynać sie dlasze gdybanie i polemika.Dyskusja na temat historii podsłuchanych od znajomych ,bez jakiegoś konkretu to jak piec ciasto bez drożdży --może wyrosnąć ,ale ze źle wymieszanego może być zakalec.

(2011/11/10 21:03)

viktor0


Witam,Drodzy wędkarze jeżeli każdy z nas będzie znał RAPR nigdy nie dojdzie do takich  czy podobnych sytuacji.Nie ma co płakać,jeżeli należy się do PZW TRZEBA znać regulamin i statut i po problemie,pozdro. (2011/11/10 21:06)

Sniper64


Ok już napisałem do kolegi jak przeczyta to pewnie mi odeśle zdjęcie to wstawię .

I szkoda że nie zapisali nazwisk tych panów!!! Mieli prawo poprosić o wylegitymowanie się kontrolujących!!!!

To Nara..:)
(2011/11/10 21:06)

Sniper64


Witam,Drodzy wędkarze jeżeli każdy z nas będzie znał RAPR nigdy nie dojdzie do takich  czy podobnych sytuacji.Nie ma co płakać,jeżeli należy się do PZW TRZEBA znać regulamin i statut i po problemie,pozdro.

Witaj Jerzy:)
Nie zawsze to wszytko jest takie proste jak się wydaje:) Ale masz racje!!! (2011/11/10 21:08)

perwer


Witam,Drodzy wędkarze jeżeli każdy z nas będzie znał RAPR nigdy nie dojdzie do takich  czy podobnych sytuacji.Nie ma co płakać,jeżeli należy się do PZW TRZEBA znać regulamin i statut i po problemie,pozdro.

Kierowcy powinni znać prawo kodeksu drogowego,a dziennie około kilku tysięcy robi wykroczenia.

Nie pisz że każdy powinien znać przepisy,bo to puste gdybanie.Ludzie starsi po prostu łowią ryby i nie są skłonni do wchłaniania nowych zakazów i nakazów,zresztą młodzi również.Można pisać że każdy powinien znać przepisy,ale prawda jest taka,że ja sam dzięki tylko temu portalowi dowiedziałem sie sporo nowych rzeczy ,a tępakiem nie jestem.

Człowiek staje sie niewolnikiem i nawet wędkarstwo zaczyna  mu to przypominać.Nie wolno palić,pić, tego tamtego,przy łowieniu nie wystarczy trzymać sie przepisów i miec zrobione opłaty ,bo wystarczy daty w rejestrze zapomnieć wpisać z numerem i już jesteś kłusownikiem--tak że ludzie ludziom zaciskają smycz.

(2011/11/10 21:23)

viktor0


Perwer, mi chodzi o to że jeżeli należę do PZW to całkowicie podporządkuję się przepisom ,które niestety trzeba znac.W związku z tym uważam że kryteria zdania egzaminu na kartę są niewystarczające,rapr i statut-podstawa,pozdro. (2011/11/10 21:55)

perwer


Perwer, mi chodzi o to że jeżeli należę do PZW to całkowicie podporządkuję się przepisom ,które niestety trzeba znac.W związku z tym uważam że kryteria zdania egzaminu na kartę są niewystarczające,rapr i statut-podstawa,pozdro.


Nie no ogólnie przyznaje racje,tylko relalia są troszke inne.

(2011/11/10 22:33)

kazik


W tym temacie nie odzywałem się długo , ponieważ obiecanej fotki tego mandatu nie mam . Nie mam dlatego że ten kolega wolał nie opubliczniać go , gdyż opłacił tylko Nielisz i po prostu się boi mieć zatargi z miejscowymi strażnikami , a łowić nie będzie miał gdzie . Dlatego brak tego dokumentu spowodowało że nie mam co dalej pisać  . 

Teraz widzę że i kolega ,,pietia85” będący z innego okręgu też miał kłopoty . Cała sprawa rozbija się o to że ten odcinek właściwie należy do Okręgu Lubelskiego , a że leży w okręgu Zamojskim to doszli do porozumienia  -blockquote z ogłoszenia o porozumieniach : ,,Członkowie okręgów Zamość i Lublin po wniesieniu składki członkowskiej i okręgowej w swoich macierzystych Okręgach posiadają prawo do:
- wędkowania w obwodzie rzeki wieprz Nr. 4, wędkowanie odbywać się będzie w opcji zerowej.”
Koniec blockquoteu .

 Sprawa się rozbija o to że nie wszyscy chyba znają treść tego porozumienia i roszczą sobie jakieś inne prawa , ponieważ tak naprawdę to łowiący na tym odcinki za zaporą w Nieliszu powinni mieć zezwolenia okręgu lubelskiego , a nie zamojskiego i to porozumienie miało te niejasności rozwiązać  . Więc kolega ,,pietja” raczej miał właściwe i zezwolenie i rejestr .

Owszem koledzy z zamojskiego też tam łowią i wpisują w swoje rejestry , więc panowie strażnicy chyba tym się sugerowali żądając zamojski rejestr . Ja rozumiem że powinno się znać RAPR , ale czasami porozumienia wprowadzają taki zamęt , więc trudno od kogoś wymagać (będąc raz czy dwa nad tą wodą) dokładnej znajomości co władze między sobą uzgodnili  .  Fakt faktem , że na tym zbiorniku i w tej okolicy już nie raz się zdarzyło wręczanie tych wpłat na ochronę i to w różnych jak czytam cenach , pobierając pieniądze na miejscu . Ja tego nie mogę udowodnić bo wielu po prostu się boi i wolą siedzieć cicho (czy zawinił , czy nie , bo to też różnie było) . Jedno jest pewne że ktoś tu narusza własne uprawnienia .   (2011/11/12 19:02)

lynx


Bardzo mi się podoba stwierdzenie, że zapowiedzieli zemstę. I to jest to. Jak się odwrócą to z tyłu z kałacha do nich i po robocie a kasę wyjąć sobie samemu z kieszeni trupa. (2017/07/15 17:00)

lynx


Nie bardzo wiem jak to jest, że stary wędkarz nie wie czy SSR może karac mandatem. Podejrzewam, że jest to sytuacja wymyślona aby robic wpis. (2017/07/15 17:02)

lynx


A ja chciałbym zobaczyc tą sytuację. (2017/07/15 17:03)

Romuald55


W przeszłości była możliwość dobrowolnego poddania się karze.Dostawało się pokwitowanie i było po sprawie.Te pieniądze były przeznaczane na zarybianie i ochronę wód.
W chwili obecnej nie ma takiej możliwości.SSR nie posiada bloczków i nie ma prawa nakładania mandatów.Oszustów nie brakuje więc być może można się natknąć na podających się za SSR. (2017/07/15 22:34)

osa12


Był kiedyś taki człowiek z wieloma tytułami naukowymi (nie pamiętam jakimi) Pan Radecki. Według niego było to możliwe jeśli miało charakter wychowawczy a pieniądze szły do powiatu. Nigdy się z tym nie zgadzałem i myślę iż tu (szanuję tego człowieka, jego artykuły o wodach powierzchniowych, wędkarstwie, rybach otworzyły mi oczy i pozwoliły zrozumieć prawo, które obowiązuje w Polsce, a które po zmianach wolnościowych - upadek komunizmu, niewiele osób rozumie) zupełnie odleciał.

Były to czysto teoretyczne rozważania prawne, teoretycznie jest to podobno możliwe, ale jako SSR zupełnie nieuzasadnione i podważające i tak wątły autorytet tej organizacji. (2017/07/16 16:56)

lynx


W Nieliszu  w dół zaporyb zawsze było można łowic z uprawnieniami zamojskimi. Przecież to jest teren Okręgu Zamość. Ponadto Krasnystaw jes niżej i dalej w dół rzeki iteż mają te same uprawnienia.
Coś mi tu nie gra. (2017/08/14 16:49)

wiejo


Przecież wystarczy sprawdzić uprawnienia SSR i wszystko jasne.
Nie maja uprawnień do karania.
Bywa niestety ze strażnikami SSR tak właśnie.
To tzw."kompleks portiera" (2017/08/17 14:20)

lukasz-c


W przeszłości była możliwość dobrowolnego poddania się karze.Dostawało się pokwitowanie i było po sprawie.Te pieniądze były przeznaczane na zarybianie i ochronę wód.
W chwili obecnej nie ma takiej możliwości.SSR nie posiada bloczków i nie ma prawa nakładania mandatów.Oszustów nie brakuje więc być może można się natknąć na podających się za SSR.

Bzdury bzdużysz SSR nadal  posiada bloczki dobrowolnej wpłaty na zagospodarowanie wód i  nawet taryfikator wykroczeń za jakie takie dobrowolne wpłaty możemy nakładać.  Nie pisz nieprawdy bo w ludziach tylko niepewność wzbudzasz. Jako Strażnik SSR na wodach PZW  nie  mam prawa do wsystawiania mandatów karnych to jest jedyna prawda w tym co napisałeś. (2017/08/17 18:07)

JKarp


Już była tu rozmowa o tym, że SSR ma bloczki i taryfikatory na dobrowolne wpłaty. 
Czytając swoje uprawnienia pokaż mi zapis, że możesz sugerować dobrowolną wpłatę bo nie sądzę, żeby "Kowalski" sam się wyrwał z takim zapytaniem bo niby skąd on ma wiedzieć, że może coś dobrowolnie wpłacić?
Na jakiej podstaiwe powstał taryfikator? Kto go zatwierdził?
JK (2017/08/21 10:11)

Henryk1957


Witam. Podobne sprawy zdarzyły się w Okręgu Nowy Sącz . Straż Rybacka niezależnie od przynależności za popełnione wykroczenie  regulaminowe czy   RAPR zaczęła  pobierać dobrowolne wpłaty na rzecz Okręgu Nowy Sącz , wystawiając pokwitowania. Pozdrawiam . (2017/10/22 14:49)