Zaloguj się do konta

Czy sprzedawcy robią nas w balona ?

utworzono: 2012/08/22 10:11

Witam Panie i Panów

Mam pytanko w jakiej cenie kupiliscie kołowrotek Shimano Catana 3000 SFB?

Na portalach aukcyjnych cena to około 150zł. Wziołem telefon do ręki i obdzwoniłem okoliczne sklepy wędkarskie. Sprzedawcy podawali różne kwoty 130-160. Natomiast w jednym sklepie sprzedawca powiedział mi 90 zł. Jaka jest wasza opinia czy sprzedawcy specjalnie zawyżają cenę a może to dystrybutora polityka? 

Jeśli ktoś miał podobna historię proszę o opis. 

Pozdrawiam 

Kamil 

[2012-08-22 10:11]

Przedstawiciel Normark Polska

Witam,
dystrybutor nie ma wpływu na politykę cenową sklepów stacjonarnych i internetowych.Dystrybutor stara się przypominać, aby poziom sugerowanych cen detalicznych w każdym sklepie był taki sam ,ale nie może nic narzucić właścicielom sklepów.
PozdrawiamPrzedstawiciel Shimano [2012-08-22 13:41]

Witam Panie i Panów

Na portalach aukcyjnych cena to około 150zł. Wziołem telefon do ręki i obdzwoniłem okoliczne sklepy wędkarskie. Sprzedawcy podawali różne kwoty 130-160. Natomiast w jednym sklepie sprzedawca powiedział mi 90 zł. Jaka jest wasza opinia czy sprzedawcy specjalnie zawyżają cenę a może to dystrybutora polityka? 

Pozdrawiam 

Kamil 

W balona to klienci sami się robią kupując te wszystkie Catany, Alivio czy inne Exage za tak duże pieniądze. Te młynki są identycznej jakości co konkurencji (Robinson, Jaxon, Dragon itp.) ale w cenie wyższej o 1/3 a czasem i jeszcze lepiej. Młynki Shimano tak, ale od Stradicka w górę. Poniżej tego modelu płaci się horrendalne pieniądze tylko za nazwę, nie jakość.
[2012-08-22 14:20]

Witam,
dystrybutor nie ma wpływu na politykę cenową sklepów stacjonarnych i internetowych.Dystrybutor stara się przypominać, aby poziom sugerowanych cen detalicznych w każdym sklepie był taki sam ,ale nie może nic narzucić właścicielom sklepów.
PozdrawiamPrzedstawiciel Shimano

Panie Przedstawiciel ,może napisze pan wprost ile ten kołowrotek w hurcie kosztuje wtedy będziemy wiedzieć czy robią nas w "jajo" czy nie.chyba to nie jest jakaś tajemnica handlowa???? [2012-08-22 15:18]

pawelz

Witam,

Panie Przedstawiciel ,może napisze pan wprost ile ten kołowrotek w hurcie kosztuje wtedy będziemy wiedzieć czy robią nas w "jajo" czy nie.chyba to nie jest jakaś tajemnica handlowa????

Wg mnie jest. Zaden detalista nie poda Ci po ile kupuje sprzet a i hurtownik nie powinien udostepniac cen do dalszej odsprzedazy tzw enduser'om.
Nigdy nie zagladam do portfela innym i po prostu jesli uwazam ze warto, to kupuje albo szukam taniej.
A jesli ktos chce zobaczyc czy robia go w jajo, to niech poszuka cen tego kolowrotka na zachodnich stronach.
[2012-08-22 15:28]

Pawle a może ja chciałbym hurtownie otworzyć??
[2012-08-22 15:33]

damian-wojcik

Witam,

Panie Przedstawiciel ,może napisze pan wprost ile ten kołowrotek w hurcie kosztuje wtedy będziemy wiedzieć czy robią nas w "jajo" czy nie.chyba to nie jest jakaś tajemnica handlowa????

Wg mnie jest. Zaden detalista nie poda Ci po ile kupuje sprzet a i hurtownik nie powinien udostepniac cen do dalszej odsprzedazy tzw enduser'om.
Nigdy nie zagladam do portfela innym i po prostu jesli uwazam ze warto, to kupuje albo szukam taniej.
A jesli ktos chce zobaczyc czy robia go w jajo, to niech poszuka cen tego kolowrotka na zachodnich stronach.

tu zgodze sie z kolega jesli chcesz kupujesz jesli nie możęsz iść dalej nikt cie nie zmusi do tego to tylko twoja decyzja:P
[2012-08-22 15:40]

JKarp

CześćJarek na całe szczęście branża wędkarska opiera się dziwnym trendom z napisem - " Hurt i Detal" . Masz napisane hurtowania elektryczna czy hydrauliczna a kupisz bez problemu dwie żarówki lub dwa kolanka 2". Tylko dokumenty na działalność i to z wyraźnym zaznaczeniem sport - artykuły wędkarskie upoważnia do otrzymania cen hurtowych i do zakupów w cenach hurtowych.
A Kamil trafił pewnie na promocję. JK [2012-08-22 15:48]

pawelz

To bez przeslania odpowiednich dokumentow podpisania umowy nikt nie da Ci cen hurtowych. A i po tych procedurach na 100% nie dostaniesz najnizszych cen.
Pracuje w sporym sklepie internetowym (co prawda nie jako handlowiec :)) ale pracuje juz 12 lat (od poczatku istnienia) i sprzedajemy dealerom, enduserom, hurtownikom i kazdy otrzymuje dostep do "swojego" cennika dopiero po spelnieniu pewnych wymogow. Nie wyobrazam sobie aby handlowiec powiedzial "zwyklemu" klientowi po ile kupuje u nas np firma X.
[2012-08-22 15:53]

CześćJarek na całe szczęście branża wędkarska opiera się dziwnym trendom z napisem - " Hurt i Detal" . Masz napisane hurtowania elektryczna czy hydrauliczna a kupisz bez problemu dwie żarówki lub dwa kolanka 2". Tylko dokumenty na działalność i to z wyraźnym zaznaczeniem sport - artykuły wędkarskie upoważnia do otrzymania cen hurtowych i do zakupów w cenach hurtowych.
A Kamil trafił pewnie na promocję. JK

Widzisz Janusz, znów się zgadzamy:)
[2012-08-22 15:53]

JKarp

Widzisz Janusz, znów się zgadzamy:)

CześćNależy to uczcić choćby wirtualnie.Na zdrowie :-)JK [2012-08-22 16:02]

no i wszystko jasne.tajemmnica tajemnice tajemnicą pogania,nic dziwnego że sprzedawcy nas robią w konia.nie zdziwił bym sie gdyby ten kołowrotek w hurcie 50 zł kosztował... [2012-08-22 16:05]

JKarp

no i wszystko jasne.tajemmnica tajemnice tajemnicą pogania,nic dziwnego że sprzedawcy nas robią w konia.nie zdziwił bym sie gdyby ten kołowrotek w hurcie 50 zł kosztował...

CześćJarek nie powiem Ci ile kosztuje w hurcie ale zapewniam Cię, że troszkę więcej.Na kołowrotkach i wędkach dużego przebicia nie ma ;-)JK [2012-08-22 16:08]

dawidwol

A mi się wydaje, że w tym przypadku sprzedawca cały czas miał stary model Catany :) albo promocja. Sam szukam jak najtaniej i już nie raz kupiłem kołowrotek taniej o 50-80zł (a widziałem Abu warte ponad 300zł za 190 z przesyłką).  [2012-10-22 17:36]

wirefree

To bez przeslania odpowiednich dokumentow podpisania umowy nikt nie da Ci cen hurtowych. A i po tych procedurach na 100% nie dostaniesz najnizszych cen.

Pracuje w sporym sklepie internetowym (co prawda nie jako handlowiec :)) ale pracuje juz 12 lat (od poczatku istnienia) i sprzedajemy dealerom, enduserom, hurtownikom i kazdy otrzymuje dostep do "swojego" cennika dopiero po spelnieniu pewnych wymogow. Nie wyobrazam sobie aby handlowiec powiedzial "zwyklemu" klientowi po ile kupuje u nas np firma X.

A niezwykłemu klientowi sprzedacie ? Do tego zeby sprzedac towar kazdemu nie trzeba posiadac zadnej dzialanosci to jest zwykly bełkot marketoida ktory zarabia na posrednictwie. Nie wciskaj kitu ludziom.  A to ze macie układy i układziki to wiadomo od lat Hurtownie biora za grosze od producentow i dzieki układowi zarabiaja 200-300 procent wiecej. Prosty przyklad firma Insel ktora ma stoiska w sklepach wielkopowierzchniowych sama nic nie produkuje, nakleja tylko naklejki na towarach za ktore zaplacila grosze a sprzedaje z 300% marza.

[2012-10-22 18:24]

JKarp

CześćWybacz ale nie tylko Insel tak robi, który jak dla mnie swoje markowe produkty równie dobrze może sprzedawać na targu. Mówię tu o marce Insel a nie np Jaxonie itp.Np:http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=15733Żadna szanująca się hurtownia nie sprzeda " Kowalskiemu " nawet paczki haczyków. Powód jest prosty: Działalność gospodarczą trzeba jakoś prowadzić, rozliczać i ewidencjonować. Jak wytłumaczysz np kontroli US, że masz zysk skoro nie potrafisz okazać Faktur VAT ? Pokażesz tylko paragony? Sprzedaż hurtowa to nie działalność opierająca się na na umowach o dzieło lub umowach-zlecenie. Mylisz się mówiąc, że można sprzedawać bez żadnej działalności. Spróbuj a zobaczysz jak szybko ktoś życzliwy napisze do US " Uprzejmie donoszę, że .... "Owszem jest jakaś śmieszna kwota do której nie musisz prowadzić działalności ale jak pamiętam jeśli sprzedajesz towar do sześciu miesięcy od momentu jak sam go kupiłeś traktowany jest jak nowy i musisz zapłacić podatek - czyli czy tak czy inaczej US trzyma pieczę nad swoimi podopiecznymi. A 200 czy 300% marży jest bajką.JK [2012-10-22 19:04]

wirefree

Chyba sie nie zrozumielismy, towar mozesz sprzedac kazdemu z ulicy bez roznicy przy prowadzi czy nie dzialalnosc a co on z nim zrobi to juz jest jego sprawa.  To ze hurtownie nie sprzedaja w ilosciach jednostkowych to jest tylko kwestia umowy ze sklepami, nikt nie podcina galezi na ktorej siedzi.  To ze ktos kupi w hurtowni nie oznacza od razu ze ma zamiar to komus odprzedac .   W każdym badz razie miedzy Producentem a klientem zawsze jest ten łanczuszek darmozjadów chcacych sie najesc cudzym kosztem.

[2012-10-22 19:21]

JKarp

Chyba sie nie zrozumielismy, towar mozesz sprzedac kazdemu z ulicy bez roznicy przy prowadzi czy nie dzialalnosc a co on z nim zrobi to juz jest jego sprawa.  To ze hurtownie nie sprzedaja w ilosciach jednostkowych to jest tylko kwestia umowy ze sklepami, nikt nie podcina galezi na ktorej siedzi.  To ze ktos kupi w hurtowni nie oznacza od razu ze ma zamiar to komus odprzedac .   W każdym badz razie miedzy Producentem a klientem zawsze jest ten łanczuszek darmozjadów chcacych sie najesc cudzym kosztem.

CześćJa rozumuję tak:Hurtownia - masz " papiery" i pewien asortyment kupujesz tylko w ilościach hurtowych np haczyki czyli minimum 10 paczek jednego rodzaju. To samo zanęty, żyłki, spławiki i inne drobne akcesoria. Towar typu wędki, kołowrotki wedle uznania.Co to za hurtownia co sprzedaje galanterię wędkarską i sprzęt na sztuki? Ja mijałem takie na kilometr.Zamów kontener sprzętu bez pośredników - a potem bez pośredników to sprzedaj ;-)Miałem gdzieś link do takiej hurtowni na wschodzie - kupisz wszystko co chcesz a ceny :-))) Aż oczy się śmieją ;-) Tylko, że kołowrotków jednego rodzaju musisz zamówić minimum chyba 200 szt, to samo wędek, ale już np krętliki były tylko na kilogramy he he chyba 100 kilo jednego rodzaju i rozmiaru. Sprzedasz to bez pośredników? A, że czasem pośrednicy przeginają z marżą w szczególności na drobnicy to inna sprawa.JK

[2012-10-22 20:40]

Iras1975

"W każdym badz razie miedzy Producentem a klientem zawsze jest ten łanczuszek darmozjadów chcacych sie najesc cudzym kosztem."

:):) To olej tych darmozjadów i jedź po sprzęt wedkarski do Chin.

[2012-10-22 22:00]

Lin1992

Koledzy przecież nie da się obejść pośredników przy zakupie jednej czy nawet dziesięciu rzeczy.Sklep kupuje duże ilości w hurtowni a tym samym ma u niej duże rabaty więc sprzęt ma dużo taniej niż sprzedaje to oczywiste przecież każdy chce zarobić.Dodatkowo sklep narzuca swoją marżę na towar - bo przecież nie sprzeda nam towaru są tyle za ile go kupił bo by zbankrutował. Policzcie sobie jakie średni sklep ma wydatki zus dla właściciela oraz jego pracowników powiedzmy że zatrudnia dwuch i on to razem są trzy zusy do zapłaty,koszt zakupu towaru,opłata dzierżawy lokalu,opłata za prąd wodę gaz,reklama sklepu,pensje dla pracowników i siebie oczywiście.To są olbrzymie koszty.A po za tym jak kupujesz chleb to też omijasz pośredników? [2012-10-23 07:51]

Zionbel

Ja widzę to w ten sposob ze dosc duzo sprzedawców dostaje olbrzymi rabat na otwarcie sklepu na dany produkt.Gdy stać go na to np. zeby wziac 500 szt to potem takie ceny które miażdza konkurencje.Dużo zależu tez od relacjii z przedstawicielem :)Ja dużo pchasz jego sprzętu to dobrze z nim żyjesz i masz spoko ceny :)
Biznes jest biznes :0Ktos madry tak kiedys powiedział.Pozdro dla przedstwiciela shimano.
Zion Bell [2012-10-23 09:08]

wirefree

Koledzy przecież nie da się obejść pośredników przy zakupie jednej czy nawet dziesięciu rzeczy.Sklep kupuje duże ilości w hurtowni a tym samym ma u niej duże rabaty więc sprzęt ma dużo taniej niż sprzedaje to oczywiste przecież każdy chce zarobić.Dodatkowo sklep narzuca swoją marżę na towar - bo przecież nie sprzeda nam towaru są tyle za ile go kupił bo by zbankrutował. Policzcie sobie jakie średni sklep ma wydatki zus dla właściciela oraz jego pracowników powiedzmy że zatrudnia dwuch i on to razem są trzy zusy do zapłaty,koszt zakupu towaru,opłata dzierżawy lokalu,opłata za prąd wodę gaz,reklama sklepu,pensje dla pracowników i siebie oczywiście.To są olbrzymie koszty.A po za tym jak kupujesz chleb to też omijasz pośredników?

Oj da sie obejsc, a bułki i chleb kupuje w piekarni.

[2012-10-23 09:29]

toten

Lin1992@

"A po za tym jak kupujesz chleb to też omijasz pośredników?"

To akurat zły przykład:D

Zdecydowana większość piekarni sprzeda Ci bezpośrednio pieczywo!

W małych miejscowościach i wsiach gdzie są piekarnie nie chodzi się po chleb do piekarni nie do sklepu.

[2012-10-23 09:31]

Lin1992

Fakt przykład mało trafiony nie pomyślałem. [2012-10-23 10:05]

Wodziniak

Witam Panie i Panów

Pozdrawiam 

Kamil 

W balona to klienci sami się robią kupując te wszystkie Catany, Alivio czy inne Exage za tak duże pieniądze. Te młynki są identycznej jakości co konkurencji (Robinson, Jaxon, Dragon itp.) ale w cenie wyższej o 1/3 a czasem i jeszcze lepiej. Młynki Shimano tak, ale od Stradicka w górę. Poniżej tego modelu płaci się horrendalne pieniądze tylko za nazwę, nie jakość.

Jak nie zauważasz różnicy, to proponuję wizytę w wędkarskim i przyjrzenie się lepiej temu, co porównujesz.
[2012-10-23 14:58]

pawelz

A niezwykłemu klientowi sprzedacie ? Do tego zeby sprzedac towar kazdemu nie trzeba posiadac zadnej dzialanosci to jest zwykly bełkot marketoida ktory zarabia na posrednictwie. Nie wciskaj kitu ludziom.  A to ze macie układy i układziki to wiadomo od lat Hurtownie biora za grosze od producentow i dzieki układowi zarabiaja 200-300 procent wiecej. Prosty przyklad firma Insel ktora ma stoiska w sklepach wielkopowierzchniowych sama nic nie produkuje, nakleja tylko naklejki na towarach za ktore zaplacila grosze a sprzedaje z 300% marza.

Proponuje czytac ze zrozumieniem. Sprzedajemy KAZDEMU, ale nie wszystkim w tej samej cenie. I to chyba powinno byc jak najbardziej zrozumiale. Jesli ktos kupuje duze ilosci i dalej tym handluje dostaje nizsze ceny, jesli przychodzi "zwykly" klient (enduser) i kupuje pojedynczy asortymetr raz na rok dostaje drozej.
Podobnie nie wyobrazam sobie aby sprzedawca podawal ceny innych klientow. Np Ty przychodzisz do sklepu i pytasz: Panie a po ile Pan sprzedajesz firmie X ?. Sadzisz ze ktos Ci odpowie ?. A co do dzialalnosci. Proponuje zaczac sprzedwac innym na spora skale bez dzialalnosci. No i zarabiac po te 200-300% marzy. Pokaz nam jakie to latwe. [2012-10-23 15:24]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia