Czy sprzedawcy robią nas w balona ?

/ 30 odpowiedzi
Zander51


"Proponuje czytac ze zrozumieniem. Sprzedajemy KAZDEMU, ale nie wszystkim w tej samej cenie. I to chyba powinno byc jak najbardziej zrozumiale. Jesli ktos kupuje duze ilosci i dalej tym handluje dostaje nizsze ceny, jesli przychodzi "zwykly" klient (enduser) i kupuje pojedynczy asortymetr raz na rok dostaje drozej.
Podobnie nie wyobrazam sobie aby sprzedawca podawal ceny innych klientow. Np Ty przychodzisz do sklepu i pytasz: Panie a po ile Pan sprzedajesz firmie X ?. Sadzisz ze ktos Ci odpowie ?."

Dobry handlowiec odpowie, że firmie x  sprzedajemy taniej, bo bierze dużo towaru...

Andrzej Podeszwa jest chyba głównym dystrybutorem Jaxona w Polsce. A sprzęt Jaxona do sklepów w moim mieście dostarcza hurtownia z Olsztyna. Pośredniczy i żyje... (2012/10/23 15:41)

pawelz


"Proponuje czytac ze zrozumieniem. Sprzedajemy KAZDEMU, ale nie wszystkim w tej samej cenie. I to chyba powinno byc jak najbardziej zrozumiale. Jesli ktos kupuje duze ilosci i dalej tym handluje dostaje nizsze ceny, jesli przychodzi "zwykly" klient (enduser) i kupuje pojedynczy asortymetr raz na rok dostaje drozej.
Podobnie nie wyobrazam sobie aby sprzedawca podawal ceny innych klientow. Np Ty przychodzisz do sklepu i pytasz: Panie a po ile Pan sprzedajesz firmie X ?. Sadzisz ze ktos Ci odpowie ?."

Dobry handlowiec odpowie, że firmie x  sprzedajemy taniej, bo bierze dużo towaru...

Andrzej Podeszwa jest chyba głównym dystrybutorem Jaxona w Polsce. A sprzęt Jaxona do sklepów w moim mieście dostarcza hurtownia z Olsztyna. Pośredniczy i żyje...


To chyba powinnoc byc jak najbardziej jasne dla kazdego. (2012/10/23 15:51)

maverick1971


Rozmawiałem z przedstawicielem jednej z firm- producenta sprzętu ,przynęt i zanęt- na początek rabat 10-12% od cen detalicznych - minimalne zamówienie 20tys zł. dla hurtownii .Maxymalny rabat przy targecie na poziomie 50 tys miesięcznie 17%.Więc nie ma się czym dzielić. Chyba ,że są promocje (2012/10/23 19:00)

Jacoslaw


Cała ta konwersacja o rabatach, upustach, hurtach i detalach wywołuje u mnie uśmiech na twarzy :)

Jaki jest cel w ustaleniu wysokości rabatu firmy X w firmie Y?
Chłopak zapytał o cenę kołowrotka bo w kilku miejscach otrzymał różne ceny i należałoby wytłumaczyć, ze takie są prawa rynku i opowiedzieć koledze na czym one polegają.

Sugerowanie, że ceny zawyżają sprzedawcy jest co najmniej zabawne :) a polityka dystrybutora do cen końcowych ma się nijak :)

Kłaniam się. (2012/10/23 21:19)

comtrol


Panowie. Można kupić tanio w internecie na różnych aukcjach. Ja ostatnio kupiłem nowego Twin Powera 1500 za 560 zł z dwoma szpulami zapasowymi. Jego normalna cena to przynajmniej 1100 zł. Widziałem stradica za 320 gdzie normalnie jest ok 460. Tańsze podlegają podobnym mechanizmom. trzeba tylko być cierpliwym i trochę poszukać. Pozdrawiam wszystkich Jacek (2012/10/29 22:11)