Zaloguj się do konta

Czy spławik będzie stał gdy przynęta leży na dnie?

utworzono: 2011/08/04 17:51
Iaross

Witam, mam może dosyć banalny problem ale jednak sprawa bardzo ważna. Łowiąc na spławik nie wiem jak ustawić stoper na łowisku, jeżeli spławik stoi to znaczy że przynęta jest zawsze w toni czy może też spławik stać a przynęta leżeć na dnie? Mam czasami tak że spławik się kładzie na wodzie. Czytałem dużo o łowieniu na spławik i raz piszą tak raz tak i już sam nie wiem. Dziękuje za każdą uwagę. [2011-08-04 17:51]

ryukon1975

Oczywiście że tak,wszystko zależ jak zrobisz zestaw.
[2011-08-04 17:58]

Sniper64

Cześć Jarek:)

Zawsze warto pytać jak się czegoś nie wie ! Pytasz o spławik! To czy spławik leży cz stoi zależy od gruntu..! Jeżeli stoper będzie pociągnięty po za granice gruntu to spławik sie pomału wyłoży i położy lub na pół gwizdka będzie stał,kiedy prosto stoi znaczy że jest przynęta z haczykiem ponad dnem ( gruntem) Chociaż można tak ustawić zestaw że spławik będzie pięknie stał a przynęta z hakiem będzie leżała na dnie!!! To zależy tylko od umiejscowienia obciążeń!! Zeby to zobaczyć na własne oczy jak się zachowuje zestaw w różnych głębokościach weź sobie naczynie z wodą / beczkę i po próbuj z gruntami zobaczysz i zrozumiesz na czym polega ustawianie gruntu i jak się zachowuje spławik na różnych gruntach!!!
[2011-08-04 18:02]

Iaross

OK, dzięki. Macie może jakiś dostępny rysunek jak zrobić taki zestaw aby haczyk był na dnie a spławik ładnie stał?
[2011-08-04 18:04]

kowo

Przede wszystkim musisz poznać dokładnie głębokość łowiska. Za każdym razem jest inaczej. Możesz trafić na miejsce czyste od roślinności zanurzonej, ale możesz tez trafić na łowisko w którym dno pokrywa bujna roślinność. Inna jest technika łowienia na różnych rodzajach łowisk.

Podstawą jednak jest zaopatrzenie się w tak zwany GRUNTOMIERZ, co ogólnie sprowadza się do kawałka odlanej z ołowiu kulki dzielonej na pół ze sprężynką, co umożliwia jej założenie na haczyk i łatwe zdemontowanie po przemierzeniu głębokości w łowisku. Gruntomierze mogą być różne. Mają różne kształty i różna są sposoby ich zakładania na zestaw. Ja czasem kiedy zgubię gruntomierz, na hak zakładam dużą, 2-3 gramową śrócinę i to wystarcza. Też się je łatwo zdejmuje.

Najważniejsze jednak, byś prawidłowo konstruował zestawy na które łowisz. Podejrzewam, że popełniasz jakiś błąd podczas konfiguracji zestawu i dlatego masz problemy.

Pamiętaj, dobrze zmajstrowany zestaw i wiedza o głębokości oraz o rodzaju dna pozwoli ci odnosić w tej metodzie sukcesy.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapoznaj się z tym materiałem  

http://www.splawik.com.pl/lofiversion/index.php/t11015.html

[2011-08-04 18:07]

Sniper64

Ustawianie gruntu-jak to zrobić? Proszę o rady.

poszukaj ten temat tu na forum wszystkiego się  z niego dowiesz!:)

OK, dzięki. Macie może jakiś dostępny rysunek jak zrobić taki zestaw aby haczyk był na dnie a spławik ładnie stał?


[2011-08-04 18:08]

kowo

W artykule który ci wskazałem masz wszystko opisane plus rysunki [2011-08-04 18:09]

Iaross

Dziękuje wszystkim za pomoc już zrozumiałem jak ustawić dobrze grunt. Rzeczywiście to robiłem źle, zresztą pewnie nie tylko to, ale będę się uczyć ;)
Pozdrawiam.
[2011-08-05 00:37]