Zaloguj się do konta

Czy sandacz weźmie na kotwicę?

utworzono: 2013/07/06 11:07
mik1212

Mam na myśli łowienie na spławik z żywcem na kotwicy. Ostatnio byłem na łowisku koło Grójca Nastawiłem się na karpie ale przzy okazji założyłem żywca na haczyk. na haczyk poieważ na tym łowisku jest zakaz łowienia na kotwiczki. miałem dwa brania pierwsze było słabe spławik nawet nie zanurzył się do końca. Ojciec zawsze uczył mnie że gdy jest branie na spławik należy odczekać 30-50 sekund aż dobrze połknie. Więc ja odczekałem gdy zanurzył się do końca i odpłynął ja zaciąłem. zestaw wyleciał do góry pusty. Drugie branie  było  już dużo mocniejsze spławik od razu poszedł pod wodę lecz po około 20 sek wynurzył się całkiem myślałem że ryba puściła lecz tata powiedział mi że zaraz zanurzy się znowu ponieważ sandacze tak mają że wypływają obracają rybę i odpływają no i zanurzył się poczekałem aż podejdzie prawie do samego dna i zaciąłem. Poczułem wielki opór ten okaz oceniam na  około 7-8kg a wiem że na tym łowisku jest takich kilka. ale po chwili wyciągnąłem żywca z wody i był ugryziony w połowie ale sandacza nie było. Myślę że to przez to że haczyk nie  dobrze mu się wbił. Następnym razem chciałbym łowić na kotwicę ale przez to że sandacze są mądre to nie wiem czy nie przestraszą się dwóch wystających z ryby haczyków.
[2013-07-06 11:07]

psiokmok

lepiej użyj haka na węgorza z 3 zadziorami [2013-07-06 11:48]

lukas15

Ja stosuje normalne kotwice na sandacza i jestem zadowolony częściej na żywca bierze  mi sandacz nisz szczupak więc na kotwicę polecam bardzo łowić sandacze :D
[2013-07-06 11:55]

mik1212

Dzięki. Posiadam haki z 3 zadziorami, kiedyś łowiłem na nie jesiotry ale też się nie zacinały więc myślę że przy sandaczu to nic nie da. [2013-07-06 12:00]

89krzysztof

Mam na myśli łowienie na spławik z żywcem na kotwicy. Ostatnio byłem na łowisku koło Grójca Nastawiłem się na karpie ale przzy okazji założyłem żywca na haczyk. na haczyk poieważ na tym łowisku jest zakaz łowienia na kotwiczki.

Chcesz łowić na żywca z kotwicą, chociaż jest zakaz łowienia na kotwicę ?

Sandacz jeśli jest odpowiednio duży i połknie przynętę to jeden hak wystarczy w zupełności.
[2013-07-06 12:23]

mik1212

Chodzi o to że trzeba dopłacić 30zł. Bo tam jest tyle karpi że jak kiedyś łowiłem tam na spinning to na 5 rzutów były dwa karpie około8kg [2013-07-06 12:25]

mik1212

Ale myślę że na kotwicę jest większe prawdopodobieństwo zacięcia [2013-07-06 12:27]

Artur z Ketrzyna

lepiej użyj haka na węgorza z 3 zadziorami

W czym miało by pomóc koledze, używanie takich haków? Te 2 zadziory na trzonku są tylko po to ny rosówka się nie zsuwała z haka. I ni jak ma się do pewnego trzymania holowanej ryby.

Kolego mik 1212. Jak chcesz używać kotwic, jak piszesz że jest zakaz...

Głównym atutem przy zacinaniu sandaczy, jest mocne/sztywniejsze wędzisko. Gdyż mają strasznie twarde pyski.
Co do haków to też trzeba patrzeć na ich ostrość. I trzeba jak tato mówi troszkę odczekać, niech dobrze łyknie.
Jak prawidłowo zaciąć na żywca.
Wybierasz luz żyłki, aż delikatnie poczujesz opór (rybę (musisz wyczuć ten moment, kiedy ty wyczuwasz jak żyłka się napina i zaczyna być czuć rybę, zanim ryba wyczuje twój zamiar zacięcia)), i dopiero wtedy tniesz. Wtedy zacięcie jest pewne, a hak dobrze wbity.

No i nigdy nie będziesz miał 100% wyholowanych zaciętych sandaczy. One już tak mają że potrafią zejść z haka. A szczególnie jak za szybko zacinasz...
[2013-07-06 19:34]

Artur z Ketrzyna

Ale myślę że na kotwicę jest większe prawdopodobieństwo zacięcia

Jeśli sandacz wyczuje kotwice. To większe prawdopodobieństwo że wypluje żywca....
Dlatego większość używa porządnych haków jak nastawia się na sandacza.
[2013-07-06 19:44]

kuba81

zgadzam sie, na sandacza wystarczy hak. kotwica jest zbedna, a ponadto mozesz miec wiecej "pustych pociagnieć". Sandacze moga po prostu sie ukluc i wpluc rybke. nie trzeba kotwic. daj sandaczowi czasu i wiekszosc wyciagniesz. ja staram sie nawet dawac splawiki ok 6 g a na grunt ciezarki po 20g. zeby nie czul oporu, to chyba ostrozna ryba .
[2013-07-09 11:54]