Czy są tu jacyś życzliwi?

/ 16 odpowiedzi
Panie i Panowie od niedawna czytam wszystko co  piszecie i niestety dochodzę do wniosku że dla początkującego wędkarza jest to młyn na mózg.Zadając pytanie wymagamy jasnych odpowiedzi A otrzymójemy mnóstwo informacji które są bardzo fachowe ale nie jasne dla laików.Z całym szacunkiem dla profecjonalistów WYLUZUJCIE i odrobinę wyrozumiałości.Proszę
u?ytkownik7474


wal Vito pytania a ja będę odpowiadał w miarę jasno póki mi kompetencji starczy. Masz rację nowi użytkownicy mogą mieć problem z odnalezieniem się w tym młynie. Dobrze, że poruszyłeś tą sprawę. Na portalu coraz więcej przepychanek a mnie porad. Może uda się to naprawić:)) (2010/01/07 20:57)

u?ytkownik8975


W czym masz Vito problem . Wal bez ogródek -pomożemy.Pozdro. (2010/01/07 21:00)

u?ytkownik23635


                                                                                                                        
Pomożecie?..... Pomożemy ! 
Napieraj ;) (2010/01/07 21:11)

vito


w zasadzie radzę sobie ze wszystkim w miarę możliwości,zastanawia mnie jedynie fakt-czy ten portal jest dla wszystkich czy dla czępionów wędkarstwa.Bo jeżeli tak to co będzie z nami maluczkimi KTO NAM POMOŻE (2010/01/07 21:26)

kazik


Dobrze by było żeby kolega określił o co chodzi , czyli jak by mógł to niech zada konkretne pytania a my konkretnie odpowiemy tak jakbyśmy sami zaczynali.

Tak w nawiasie to by przydał się na tym forum jakiś słownik zwrotów , czy haseł wędkarskich .

(2010/01/07 21:28)

u?ytkownik23635


                                                                                                                      
Ja tam za żadnego czempiona się nie uważam i takich jak Ja jest tu bardzo wielu.
Jesteśmy normalnymi ludźmi co uwielbiają pomoczyć sobie kija.
A ten portal był, jest i zawsze będzie dla WSZYSTKICH. (2010/01/07 21:36)

vito


PZEPRASZAM jeżeli kogoś uraziłem.Podaję przykład abyście zrozumieli.Pytam na forum o dany model wędki - czy warto czy dobra ; a otrzymuję odpowiedzi w postaci:JA ŁOWIĘ WĘDKOM firma marka itp. (2010/01/07 22:03)

u?ytkownik19872


Poniekąd rozumie Twój problem bo na tym portalu, tak jak i w życiu ludzie uważają że jeżeli sami posiedli wiedzę i pewne rzeczy są dla nich oczywiste, to często tłumaczą je w sposób zrozumiały tylko dla siebie i tych  znających temat. JEDNAK NIE UWAŻAŁ BYM TEGO ZA ZAROZUMIAŁOŚĆ CZY BRAK ŻYCZLIWOŚCI. Myślę że jeżeli uzyskasz kilka odpowiedzi, to któraś z nich powinna Cię zadowolić.  (2010/01/07 22:19)

Norbert Stolarczyk


Szanowny Kolego Vito w imieniu swoim i innych serdecznie witam Cię w portalu wedkuje.pl, jak zapewne zauważyłeś zaraz po wypowiedzeniu twoich słów nikt nie odniósł się do ciebie z mniemaniem wyższości a wręcz odwrotnie każdy chciał i chce Ci pomóc. wystarczy zapytać Kolego i po sprawie i nie ma się absolutnie czego wstydzić nie możesz mieć zatem do nas pretensji że poruszamy np zagadnienia Statutu czy regulaminu lub ustawy o rybactwie śródlądowym powołując się jedynie na paragrafy bo znajomość tych dokumentów należy posiadać od pierwszych dni bycia wędkarzem jak widzę jesteś członkiem pewnego koła. Jeżeli np wypowiadamy się nazywając coś sloganem wędkarskim gdzie poczatkujący może mieć problemy z interpretacją, jak wspomniałem wystarczy zapytać i to się tyczy każdego użytkownika.
Ja ze swej strony mogę obiecać pomoc w obsłudze forum, dodawania filmów, plików mp3, emotikon linków do stron itd
Nigdy nie odmawiam pomocy i żaden z nas tu na forum.
pozdrawiam. (2010/01/07 22:20)

u?ytkownik23635


                                                                                                                      
Teraz już wiem o co Ci chodzi.
Pytałeś o konkretny model kija, jak chyba zauważyłeś nikt akurat takowym się nie posługuje więc nie otrzymałeś konkretnej odpowiedzi, musisz się liczyć z tym że rzadko się zdarza aby ktoś miał taki sam sprzęt jak np. Ty. 
Koledzy starając się odpowiedzieć na twoje pytanie określili jakimi wędkami sami się posługują.
Często padają pytania o treści np. : " Jaki feeder na rzekę? Chcę łowić leszcze, karpie w średnim i silnym uciągu co polecacie?" 
Wierz mi, po takim zadanym pytaniu dostałbyś konkretne odpowiedzi. (2010/01/07 22:26)

kazik


Jeżeli ktoś nie miał czy nie ma takiego sprzętu to nie powinien odpowiadać ,

Ale musisz zrozumieć że wielu też jakoś chciał pomóc , ale że jego informacje nie wiele Ci dają to inna sprawa . Rynek jest tak bogaty w różnego rodzaju np. wędziska że czasami trudno kogoś znaleźć co wyrobił sobie zdanie na temat konkretnej wędki czy jakiegoś sprzętu. Na początek lepiej jest wybierać sprzęt trochę tańszy do momentu kiedy nie dojdziemy do wprawy i sami nie wyrobimy sobie zdania jakie wędziska przy moim sposobie łowienia najlepiej się nadają. Konkretnej odpowiedzi nigdy nie otrzymasz i jeżeli ktoś taki to robi  , to robi błąd bo każdy ma inny sposób łowienia i inaczej używa go , co u  jednego będzie dobrym sprzętem , a drugiemu zaraz ulegnie zniszczeniu . I do kogo będziesz miał pretensje do tego co Ciebie namówił , czy do siebie że posłuchałeś. 

(2010/01/07 22:39)

u?ytkownik559


Ja na temat sprzętu nie wypowiadam się na forum. Śmieszą mnie czasem nawet niektóre teksty wędkarskie typu: "ryba wzięła na wędkę firmy XXXXXX z kołowrotkiem firmy YYYYYY, żyłką firmy ZZZZZZ o średnicy N mm haczyk nr P firmy WWWWW. Taka informacja nic mi nie mówi. Nie widziałem wszystkich wędek jakie zostały wyprodukowane a o sprzęcie mogę się wypowiedzieć dopiero jak wezmę go w rękę a jeszcze lepiej jak wypróbuję nad wodą. Wędka wędce nie równa nawet o tych samych parametrach. Roster ma rację zwracając uwagę na sposób zadania pytania.Ważny w tym wypadku jest też sposób udzielania odpowiedzi. Odpowiedź moim zdaniem będzie nie kompletna i do niczego nie przydatna jeśli w pytaniu o wędkę do jakiejś tam metody będzie zawierała tylko nazwę producenta i nazwę z symbolem wędki. Powinna ona ( odpowiedź ) zawierać informacje o długości tej wędki, ciężarze wyrzutowym, materiale z jakiego powinna być wykonana, rozmieszczeniu, ilości i wielkości przelotek itd. Tylko wtedy to ma sens. (2010/01/07 23:03)

vito


marku te wszystkie informacje podałem (2010/01/07 23:36)

vito


Kończmy już Przepraszam wszystkich,mam nadzieję że każdy uwzględni fakt iż są ludzie którzy dopiero zaczynają.TO co jest dla wszystkich oczywiste dla niektórycz może być tabu. (2010/01/07 23:49)

u?ytkownik22572


Jak już jesteśmy przy pytaniach początkujących wędkarzy to chciałbym powiedzieć co mnie gryzie. Nie jestem żadnym znawcą ale coś tam się orientuję i chciałbym pomóc. Niestety pytania niektórych wędkarzy są tak enigmatyczne i mało precyzyjne że połowa odpowiedzi jest często nie na temat. Kol.
Vito przedstawił swój problem jasno, popełnił w tekście tylko 2 błędy (pewnie rekord wśród nowych członków), więc został zrozumiany i odpowiedziano mu. Niestety często zamieszczone jest pytanie z kilkoma błędami w jednym zdaniu, przez co trudno je zrozumieć do tego  w telegraficznym skrócie i nie wiadomo o czym. Dla przykładu pytanie : jaka jest najlepsza wędka na szczupaka?
I wszyscy którzy chcą pomóc muszą zgadnąć jaką metodą facet chce łowić (żywiec, lekki spinning, ciężki, jerkowanie, mucha), czy będzie używać żyłki czy plecionki, czy z łódki czy z brzegu (ważne jeśli chodzi o długość) itd. I jak już znajdzie się dwóch sprytnych, którzy zgadną o co chodziło pytającemu, to pozostało im tylko przeprowadzić subiektywny konkurs na najlepszą wędkę i odpowiedzieć zainteresowanemu. Może trochę przejaskrawiam ale proszę pytających o precyzyjniejsze pytania. Może być coś takiego. Mam zamiar zacząć spinningować i łowić szczupaki. Moje łowisko to jezioro 20 h max gł 5 m, będę łowił z brzegu. Chciałbym przeznaczyć na wękę 150 zł, chcę łowić z użyciem żyłki na wahadłówki, obrotówki i gumy. Czyli metoda znana, do tego brzeg, przynęty znane i nikt nie poleci mu wędki 180 cm cw do 150 gr do ciężkich jerków tylko wędkę 270 cm c w do 30 gr, jakiś niedrogi węgiel i dostanie kilka linków lub nazw wędek i będzie usatysfakcjonowany. Jesteśmy tutaj po to by sobie pomagać, wymienić się doświadczeniami i nie utrudniajmy sobie życia wzajemnie. Tutaj każdy dowiaduje się czegoś nowego, nie ma wszystkowiedzących. Pozdrawiam wszystkich. (2010/01/08 00:12)