Zaloguj się do konta

Czy ryby w stawie mogą osiagnąć rozmiary jak w jez

utworzono: 2011/12/16 17:12
Algen

Czy ryby w stawie mogą osiągnąć rozmiary, jak w jeziorach/rzekach ? Jeśli nie, dlaczego ?  
[2011-12-16 17:12]

rryybbaa

to zależy od stawu. Czasami można wyłowić giganta, np. jak w stawie jest dużo drobnicy i kilka szczupaków, to rosną one szybko i są bardzo tłuste, ale często jest tak, że w małym stawiku żyje bardzo dużo małych rybek, które z powodu własnej konkurencji nigdy nie osiągną normalnych rozmiarów
[2011-12-16 17:25]

89krzysztof

Zależy jaki staw masz na myśli. Taki 10x10 czy taki staw 500ha ? W takim dużym też mogą ryby urosnąć do dużych rozmiarów.  [2011-12-16 17:32]

lukaszszwagier

kiedyś do stawu wuja wpuściłem szczupaczka ok.45cm...po kilku latach wuja go wyłowił...miał 81cm i ok4kg ;] ale jedzenia miał multum. Stawek ma jakieś 5 na 30metrów...taka kicha;]
[2011-12-16 17:48]

Orsi1

wielkość stawu nie ma tu większego znaczenia chociaż ryby nie mogą przeżyć zimy w małym stawie .na wielkość ryby mają wpływ inne ryby ze zbiornika bo dajmy na to ze w zbiorniku pływają same karpie karasie itp ryba biała to po pewnym czasie wszystko przestanie rosnąć bo nie mają już po co, bo nic im nie zagraża, a jeżeli wpuścimy tam suma czy szczupaka to taka ryba szybko ogarnie problem ze wzrostemChociaż teraz rozkminiam czy rybki nie mogą rosnąć w małym stawie bo mają za mało miejsca [2011-12-16 18:00]

Artur z Ketrzyna

Czy ryby w stawie mogą osiągnąć rozmiary, jak w jeziorach/rzekach ? Jeśli nie, dlaczego ?  

A czy ryby żyją w stawie?

Tak, mogą osiągnąć rozmiary i to nawet znaczne.
Tyle że nie może w nich pływać ich za dużo i muszą mieć co jeść (głównie plankton i inne robactwo wodne), bo tym kupnym to zakwasisz wodę i będzie po rybach.
Szczupak w stawie Ci w tym pomoże, ponieważ będzie je troszkę ganiał, jak i nie dopuści do przerybienia tego stawu. Przerybienie to wróg, ponieważ jak już ci koledzy wspomnieli będzie duża konkurencja pokarmowa i tlenowa (przyduchy), oraz może doprowadzić do powstania jakiejś zarazy.

Chodowcy ryb stawowych, zwiększają wydajność (przyrost ryb) swoich akwenów wlewejąc do nich trochę gnojowicy co powoduje większy rozkwit zooplanktonu. Zaś jak dojdzie do przekwaszenia wody używają wapna by osiągnąć odpowiednie PH.

Ps. wlewanie gnojowicy do jezior jest zabronione, jak też powoduje jego eutrofizację (zarastanie).
[2011-12-16 18:30]

zbig1gniew

nigdy jeżeli przyjmiemy że staw to max 5x6m i gł.1m

bo naprzyklad glinianka 100 x100 gł 3m to już są warunki dla niektórych gatunków karaś, lin, kiełb

na okazy. A wędkarze z jezior 30ha będą uznawali gliniankę za kaczy dołek itd. kazdy gatunek ryby potrzebuje odpowiednich warunków pokarm, roślinnośc,ogólnie zasobnośc wody aby osiągnąc pokażne rozmiary muszą miec zapewnione warunki.

[2011-12-17 15:40]

zbig1gniew

[2011-12-17 15:42]

Algen

o Ładny linek :)
W moim stawie rosną  większe ;)
[2011-12-17 15:54]

king12

Karaś z prywatnego 41cm ,1,48 kg [2012-02-03 16:17]

ja sam mam staw i 2 lata temu wpuściłem karasie srebrzyste takie po 16cm a tej jesieni wyciągałem 30cm - 32cm miał najwiekszy jaki złowiłem u mnie wystarczy tylko dobrze karmić i jakoś będzie [2012-02-03 16:47]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia