Zaloguj się do konta

Czy rybacy na rzece mają inne okresy ochronne?

utworzono: 2013/02/14 16:26
MASTINO

Ano kontrolują, kontrolują. Ci z nabiałem kontrolują. Nie chce mi się teraz szukać na YT, ale jest tam nawet filmik jak PSR kontroluje i karze mandatami zawodowych rybaków za niewymiary.  [2013-02-18 19:50]

Romuald55

Zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym rybaków nie obowiązują okresy ochronne ryb.Natomiast obowiązują wymiary ochronne. [2013-02-18 21:46]

JOPEK1971

Ano kontrolują, kontrolują. Ci z nabiałem kontrolują. Nie chce mi się teraz szukać na YT, ale jest tam nawet filmik jak PSR kontroluje i karze mandatami zawodowych rybaków za niewymiary. 

Jest to tak rzadkie zjawisko że co niektórzy uwieczniają to na kamerze,smutne... [2013-02-18 23:04]

MASTINO

Ano kontrolują, kontrolują. Ci z nabiałem kontrolują. Nie chce mi się teraz szukać na YT, ale jest tam nawet filmik jak PSR kontroluje i karze mandatami zawodowych rybaków za niewymiary. 

Jest to tak rzadkie zjawisko że co niektórzy uwieczniają to na kamerze,smutne...

I tu również pole do popisu mamy my wszyscy wędkarze. Dzwonić i powiadamiać.... Ja ilekroć dowiadywałem się, że na Giełdzie samochodowej (niedziela) w moim mieście jest ktoś ze sprzętem kłusowniczym do sprzedania, to zawsze informowałem PSR, która jechała i sprzęt konfiskowała pisząc zatrzymanemu odpowiednie kwity. Trzykrotnie bingo. 

[2013-02-18 23:42]

Ostatnio zauważyłem ,że rybacy mają małe niewymiarowe sumy i sandacze  gdyż byłem odwiedzić moje łowisko i odrazu zawiadomiłem psr.Oni oczywiście dali im pouczenie,jak zawsze
[2013-02-19 19:51]

Romuald55

Art. 9.1. Ryby złowione z naruszeniem przepisów art. 8 ust. 1 pkt 1–3a, jeżeli są żywe,niezwłocznie wypuszcza się do tego samego łowiska, z zachowaniem niezbędnejstaranności.2. Jeżeli podczas jednego połowu masa ryb, wymienionych w art. 8 ust. 1 pkt 2,przekroczy 10 % w razie użycia narzędzia ciągnionego, a 5 % w razie użycia narzędziastawnego – niezwłocznie wypuszcza się wszystkie ryby do tego samegołowiska, z zachowaniem niezbędnej staranności. [2013-02-19 20:24]