Czy rybacy na rzece mają inne okresy ochronne?

/ 31 odpowiedzi
MASTINO

Ano kontrolują, kontrolują. Ci z nabiałem kontrolują. Nie chce mi się teraz szukać na YT, ale jest tam nawet filmik jak PSR kontroluje i karze mandatami zawodowych rybaków za niewymiary.  (2013/02/18 19:50)

Romuald55

Zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym rybaków nie obowiązują okresy ochronne ryb.Natomiast obowiązują wymiary ochronne. (2013/02/18 21:46)

JOPEK1971

Ano kontrolują, kontrolują. Ci z nabiałem kontrolują. Nie chce mi się teraz szukać na YT, ale jest tam nawet filmik jak PSR kontroluje i karze mandatami zawodowych rybaków za niewymiary. 

Jest to tak rzadkie zjawisko że co niektórzy uwieczniają to na kamerze,smutne... (2013/02/18 23:04)

MASTINO

Ano kontrolują, kontrolują. Ci z nabiałem kontrolują. Nie chce mi się teraz szukać na YT, ale jest tam nawet filmik jak PSR kontroluje i karze mandatami zawodowych rybaków za niewymiary. 

Jest to tak rzadkie zjawisko że co niektórzy uwieczniają to na kamerze,smutne...

I tu również pole do popisu mamy my wszyscy wędkarze. Dzwonić i powiadamiać.... Ja ilekroć dowiadywałem się, że na Giełdzie samochodowej (niedziela) w moim mieście jest ktoś ze sprzętem kłusowniczym do sprzedania, to zawsze informowałem PSR, która jechała i sprzęt konfiskowała pisząc zatrzymanemu odpowiednie kwity. Trzykrotnie bingo.  (2013/02/18 23:42)

użytkownik95422

Ostatnio zauważyłem ,że rybacy mają małe niewymiarowe sumy i sandacze  gdyż byłem odwiedzić moje łowisko i odrazu zawiadomiłem psr.Oni oczywiście dali im pouczenie,jak zawsze (2013/02/19 19:51)

Romuald55

Art. 9.1. Ryby złowione z naruszeniem przepisów art. 8 ust. 1 pkt 1–3a, jeżeli są żywe,niezwłocznie wypuszcza się do tego samego łowiska, z zachowaniem niezbędnejstaranności.2. Jeżeli podczas jednego połowu masa ryb, wymienionych w art. 8 ust. 1 pkt 2,przekroczy 10 % w razie użycia narzędzia ciągnionego, a 5 % w razie użycia narzędziastawnego – niezwłocznie wypuszcza się wszystkie ryby do tego samegołowiska, z zachowaniem niezbędnej staranności. (2013/02/19 20:24)