Zaloguj się do konta

Czy ROUNDUP zaszkodzi rybom?

utworzono: 2011/05/18 20:51

witam moje pytanie jak w temacie...chodzi o to ze, z brzegu mojego stawiku rosną trzciny i chcę się ich pozbyć na dobre.wiem ,że roundup jest skuteczny i chce właśnie tym środkiem zniszczyć trzciny (ze zwiększoną dawką).trzciny rosną na brzegu,ale częściowo w wodzie i nie chce narobić sobie  nieprzyjemności.słyszałem od znajomego,że pryskał nawet na wodzie i żadna rybka nie wypłynęła na wierzch...POMOCY!
ps.
kiedyś wrzucę zdjęcia stawu (1,3ha) ;-) [2011-05-18 20:51]

Nie, ja też robiłem oprysk przy stawie i nic żadnej rybie się nie stało. On działa tylko na rośliny dwulistne z tego co pamietam i jest wchłaniany poprzez własnie liście, aż do systemu korzeniowego. Opryskuj liście trzcin. [2011-05-18 21:16]

Sniper64

Tak Macieju..masz rację,działa na rośliny i nie jest szkodliwy dla wody czy ryb w niej,też tym pryskałem chodnik na basenie gdzie trzymam te potwory ... Dla dzieciaków na zawody i żadna rybka nie chorowała:)
[2011-05-18 21:22]

krzys0783

Na etykietach powinno być wyjaśnione czy szkodliwy jest czy nie dla ryb czy zwerząt  [2011-05-18 21:22]

Nie, ja też robiłem oprysk przy stawie i nic żadnej rybie się nie stało. On działa tylko na rośliny dwulistne z tego co pamietam i jest wchłaniany poprzez własnie liście, aż do systemu korzeniowego. Opryskuj liście trzcin.



Działa na wszystkie rośliny:)miałem tylko niepewność czy zaszkodzi rybom.. [2011-05-18 21:22]

Manolo8

Jest to silny środek zabójczy dla roślin ale również groźny dla organizmów żywych jeżeli dostanie się do krwiobiegu. Proponuję wstrzyknąć Roundup w łodygę trzcin, gdyż są one połączone systemem korzeniowym.
[2011-05-18 21:27]

withanight88

A dlaczego chcesz wyplenić trzcine ?? [2011-05-18 21:38]

A dlaczego chcesz wyplenić trzcine ??


Pewnie chce zrobić sobie miejscówkę ;0

[2011-05-19 10:46]

getka

roundap może nie zabije ryb ale jest bardzo szkodliwy!!! u ludzi powoduje choroby typu problemy z zajściem w ciąże lub nawet zanik narządów płciowych u noworodków!! jeszcze do niedawna było na opakowaniu że jest biodegradowalny, ale to była ściema znikł napis z butelki. poszukajcie sobie w necie... najlepiej program uwaga nagłośnił tą sprawę...

a może znajdziesz coś naturalnego co zniszczy trzciny.... może wykaszaj je zimą żeby się nie rozsiewały,,,, a na pewno nie stosuj go przy domu gdzie bawią się dzieciaki..
[2011-05-19 13:19]

Blacha

A ja mam pytanie troche z innej beczki ale czytając wątek postanowiłem je zadac.
tak wiec w stawie brata jest mnóstwo rogatka i rzęsy wodneji nie ma zabasrdzo pomysłu jak sie tego pozbyć. Dodam że doradziłem mu wpuścić amury i tak zrobil. Ale te 15 sztuk na 100m2 zamiaśt za te roślinki wzieło sie za wyjadanie pałki wodnej przy brzegach której akurtat nie chcieliśmy sie pozbywać ale trudno.Wiec jesli ktoś ma jakieś sposoby na te rosliny to będę wdzięczny za odpowiedź.
[2011-05-19 15:49]

A ja mam pytanie troche z innej beczki ale czytając wątek postanowiłem je zadac.
tak wiec w stawie brata jest mnóstwo rogatka i rzęsy wodneji nie ma zabasrdzo pomysłu jak sie tego pozbyć. Dodam że doradziłem mu wpuścić amury i tak zrobil. Ale te 15 sztuk na 100m2 zamiaśt za te roślinki wzieło sie za wyjadanie pałki wodnej przy brzegach której akurtat nie chcieliśmy sie pozbywać ale trudno.Wiec jesli ktoś ma jakieś sposoby na te rosliny to będę wdzięczny za odpowiedź.

najlepsze są do tego karpie...karp kopie w mule do 15cm. i wtedy zamula wodę co daje efekt niedopuszczania światła słonecznego do dna bo jak wiadomo światło słoneczne sprzyja rozwijaniu roślinom... [2011-05-19 20:49]

niutek40

A ja mam pytanie troche z innej beczki ale czytając wątek postanowiłem je zadac.
tak wiec w stawie brata jest mnóstwo rogatka i rzęsy wodneji nie ma zabasrdzo pomysłu jak sie tego pozbyć. Dodam że doradziłem mu wpuścić amury i tak zrobil. Ale te 15 sztuk na 100m2 zamiaśt za te roślinki wzieło sie za wyjadanie pałki wodnej przy brzegach której akurtat nie chcieliśmy sie pozbywać ale trudno.Wiec jesli ktoś ma jakieś sposoby na te rosliny to będę wdzięczny za odpowiedź.

najlepsze są do tego karpie...karp kopie w mule do 15cm. i wtedy zamula wodę co daje efekt niedopuszczania światła słonecznego do dna bo jak wiadomo światło słoneczne sprzyja rozwijaniu roślinom...






Kolego  klp  z tej mąki chleba nie będzie tu Moim zdaniem karp nic nie zamuli nie tedy droga , a że amur pałkę wodną uwielbia to wiem z własnych obserwacji .Łowiłem na stawach gdzie amury i karpie były i oczywiście są .Dodam , że się nad tymi stawami wychowałem . [2011-05-19 21:20]

A ja mam pytanie troche z innej beczki ale czytając wątek postanowiłem je zadac.
tak wiec w stawie brata jest mnóstwo rogatka i rzęsy wodneji nie ma zabasrdzo pomysłu jak sie tego pozbyć. Dodam że doradziłem mu wpuścić amury i tak zrobil. Ale te 15 sztuk na 100m2 zamiaśt za te roślinki wzieło sie za wyjadanie pałki wodnej przy brzegach której akurtat nie chcieliśmy sie pozbywać ale trudno.Wiec jesli ktoś ma jakieś sposoby na te rosliny to będę wdzięczny za odpowiedź.

najlepsze są do tego karpie...karp kopie w mule do 15cm. i wtedy zamula wodę co daje efekt niedopuszczania światła słonecznego do dna bo jak wiadomo światło słoneczne sprzyja rozwijaniu roślinom...






Kolego  klp  z tej mąki chleba nie będzie tu Moim zdaniem karp nic nie zamuli nie tedy droga , a że amur pałkę wodną uwielbia to wiem z własnych obserwacji .Łowiłem na stawach gdzie amury i karpie były i oczywiście są .Dodam , że się nad tymi stawami wychowałem .

moze trzeba sprawdzic czy woda nie jest zbyt kwasna?

[2011-05-19 21:43]

withanight88

A ja mam pytanie troche z innej beczki ale czytając wątek postanowiłem je zadac.
tak wiec w stawie brata jest mnóstwo rogatka i rzęsy wodneji nie ma zabasrdzo pomysłu jak sie tego pozbyć. Dodam że doradziłem mu wpuścić amury i tak zrobil. Ale te 15 sztuk na 100m2 zamiaśt za te roślinki wzieło sie za wyjadanie pałki wodnej przy brzegach której akurtat nie chcieliśmy sie pozbywać ale trudno.Wiec jesli ktoś ma jakieś sposoby na te rosliny to będę wdzięczny za odpowiedź.

najlepsze są do tego karpie...karp kopie w mule do 15cm. i wtedy zamula wodę co daje efekt niedopuszczania światła słonecznego do dna bo jak wiadomo światło słoneczne sprzyja rozwijaniu roślinom...




Rogatek to roślina , która nie zawsze uklada się na dnie zbiornika a unosi się w toni więc karp tu nic nie pomoże. 

Może pomóc brona taka rolnicza, tylko to trochę ciężka praca. Brona linka i ciągnięcie od jednego brzegu do drugiego. A co do rzęsy to najlepsze będą kaczorki.

[2011-05-19 21:56]

Blacha

Na wstępie dziekuje wszystkim za szybką pomoc i powiem, że w stawie są już karpie karasie parę szczupłych i jakieś płotki.wiec patent z karpiami odpada. Brony pomagąja tylko na miesiąc i robi się to samo. Patent z kaczkami godny przemyślenia i wprowadzenia w życie. Co do kwaśności wody to nie wiem jaka jest bo badan nigdy nikt nie robił dodam jeszcze, że wypływa ze stawiku malutki strumyczek który dalej wpada do rowu melioracyjnego wiec nie powinna sie chyba woda zakwaszać.
Dziękuję jeszcze raz wszystkim i czekam dalej na propozycje
[2011-05-20 17:13]

Manolo8

Miałem problemy z rzęsą w sadzawce i wpuściłem kaczki, efekt był taki że rzęsy nie było i żaby szlag trafił, i nie wiele ryb zostało, co do trzcin  to najlepiej sukcesywnie wyrywać pędy korzeni w wodzie i nie dopuszczać do wyrastania pędów na brzegu. Jest to mozolna praca i trochę czasu upłynie ale są efekty.




Rogatek to roślina , która nie zawsze uklada się na dnie zbiornika a unosi się w toni więc karp tu nic nie pomoże. 

Może pomóc brona taka rolnicza, tylko to trochę ciężka praca. Brona linka i ciągnięcie od jednego brzegu do drugiego. A co do rzęsy to najlepsze będą kaczorki.



[2011-05-20 17:45]

piorud

ja wpuściłem tołpygi. na tą powierzchnie wystarczy 2-e sztuki.dadzą radę [2011-10-14 01:02]

pierol

Jak tam wyszło z  tą trzcina.Ja właśnie chce zrobić trochę więcej miejsca na łowisku zarośniętym trzcinami.Randap sie sprawdził???Niestety wjechać ciągnikiem tam nie mogę bo to grozi mandatem.
pozdr.
[2011-10-25 20:59]

Sniper64



Witam :)
                   może ja coś mogę pomóc...:))))))))

[2011-10-25 21:20]

pierol

No pewnie że możesz.napisz mi jak sie pozbyć trzciny.
[2011-10-25 21:49]

Najlepiej łyknąć z "50 " i sprawdzić. Jeśli "schnaps"  wyjdzie na zdrowie - to i rybom też nie zaszkodzi.
[2011-11-12 16:26]