Zaloguj się do konta

Czy Red-Arc da radę na feederze?

utworzono: 2011/10/27 21:45
MarekW83

Witam.
Przymierzam się do skompletowania zestawu na feedera . Będą to wędki cw 150 g , bo chcę nimi łowić na Wiśle , a tam gdzie łowię koszyczek ma 100 g obciążenia .
Teraz przy gruntówkach mam jakiegoś Goldena i jeszcze jakiś NoName z bazaru . Niemiłosiernie drażni mnie w nich praca hamulca (a w zasadzie  jej brak) .
W sumie byłem zdecydowany kupić 2 kołowrotki Spro Dragmaster X-Class 840 , bo czytałem tu na forum o nich dobre opinie . Do dziś - bo mnie olśniło . I tu pojawia się pytanie :
Czy Red Arc 10400 da radę w takim zestawie ?
Mam takiego do spina i jestem mega zadowolony z pracy hamulca dlatego jak bym dokupił drugi to będą to takie same koszty jak przy dwóch Dragmasterach .
W czym Dragmastery są lepsze do feedera (jeżeli są ) ?
Proszę Was o komentarze i opinie , a może ktoś już łowi Red Arc'em na grunt ?
Pozdrawiam,
Marek [2011-10-27 21:45]

ryukon1975

Kołowrotek podobno dobry ,piszę podobno bo sam nie mam takiego.Łowię feederem i spinningiem .Według mnie ten kołowrotek jest stanowczo za mały do feedera 150 g.Ja prrzytakich kijach mam kołowrotki a wolnym biegiem o wadze 480 g ,taki mały nie da rady długo ciężkim zestawom.
[2011-10-27 22:06]

Wasia

Uwazam dokladnie tak jak kolega wyzejDo tak ciezkiego gruntu polecam szczegolnie karpiowe wydania kolowrotkow sa one bardzo solidne i przystosowane do duzego obciazeniaJezeli kupisz maly i zgrabny kolowrotek do gruntu to po paru wyjazdach moze tego nie wytrzymac i poprostu popsuje sie [2011-10-27 22:48]

buli2605

ja łowie feederem 180gr i polecam karpiowy kołowrotek dragon maxima ja mam rozmiar 4000 i spokojnie daje rade polecam'
[2011-10-27 23:49]

MarekW83

Czyli moje olśnienie nie było przebłyskiem geniuszu ;( .
Dziękuję Wam Panowie za pomoc - zaoszczędziłem trochę grosza i nerwów . Rozumiem , że do mojego feedera potrzebuję zamiast japońskiego ścigacza raczej diesel do traktora - wolno , mocno i nie do zajechania .
Pozdrawiam,
Marek

[2011-10-28 17:46]

Hansolo

Moim zdaniem Red Arc poradzi sobie bez trudu. Ja z Red Arc-em uganiam się w sezonie za trocią/łososiem nad Łebą i jak dla mnie jest on wystarczający. Nie ma on łatwo , kij do 50 gr , wobki 9 cm, i nurt rzeki, a do tego temperatury nie raz minusowe.
[2011-10-29 17:20]