Czy RAPR jest obowiązkowy nad wodą?

/ 57 odpowiedzi
MASTINO


A co jest w tym dobrego?Może to, ze jakiś szanowny pan Egzaminator obleje Cię, bo pomylisz wymiar ochronny szczupaka z linem a w końcu na łowisku okaże się, że szczupak ma wymiar 55 cm a lin 30 cm ?Oczywiście, że wędkarz ma obowiązek i tego nikt nie neguje ale czy wędkarz na egzaminie ma być odpytywany z RAPR i jeszcze oblany ?To jest żałosne a nie dobre...Napisałem kiedyś o prawie jazdy - znaki w Szczecinie i Rzeszowie są takie same ale przepisy RAPR się różnią. Po co więc są pytania z RAPR skoro jest to egzamin państwowy ?JK



No jeśli ktoś pomyli wymary ochronne podczas egzaminu, to chyba nie jest tak do końca wyedukowanym wędkarzem, tak? Podobnie jak na egzaminie z matematyki czy historii. Poza tym, niestety nie słyszałem, aby jakikolwiek Pan Egzaminator kogoś oblał na egzaminie na Kartę, a powinni w wielu przypadkach. A czyż nie jest fałszem i hipokryzją ciągłe plucie na PZW, a wytrwałe w nim tkwienie i korzystanie z przywilejów członkowskich (np. niższe opłaty) z niego wynikających? A na tym forum jest kilku takich krzykaczy-członków PZW. Moim zdaniem to jest brak honoru, tchórzostwo i cwaniactwo. Ale to tak poza meritum, aczkolwiek bliskie.




Wiem że nie możesz być na tyle głupi by tego nie zrozumieć że na dzień dzisiejszy PZW ma niemalże monopol na wody ( zwłaszcza rzeki). I większości wędkarzy nie podoba się polityka PZW ale niestety chcąc łowić nie mają innego wyboru jak zostać członkiem PZW. To nie cwaniactwo, fałsz ani hipokryzja to zwykły brak  alternatywy.



To juz jest czwarty wątek, na który uparcie za mną włazisz i w chamski sposób komentujesz moje posty. Tak sie durnowato składa, że alternatyw jest masa. Wiem, Że nie możesz (?) być tak głupi, by tego nie wiedzieć, że na dzień dzisiejszy powstają przeróżnej maści Stowarzyszenia Wędkarskie, Stawy komercyjne, i inne tego typu alternatywy. Jest tego cała masa. Tylko tam trzeba wstąpić i bulić! Wtedy charkaj na PZW ile tylko chcesz. To takie myślenie jak za dawniejszych czasów! Nienawidzę PZPR, ale wstapię bo będę żył jak panisko....Tfuuu. Dzisiejsza demokracja i jej ludzie, udowodnili, że nie wstępując do PZPR dało się żyć jak człowiek. Zresztą, jakakolwiek z tobą rozmowa (duże słowo) powoduje u mnie odruch wymiotny, więc nie mam zamiaru z tobą dyskutować. 

(2013/04/14 23:21)

Diablo


To juz jest czwarty wątek, na który uparcie za mną włazisz i w chamski sposób komentujesz moje posty. Tak sie durnowato składa, że alternatyw jest masa. Wiem, Że nie możesz (?) być tak głupi, by tego nie wiedzieć, że na dzień dzisiejszy powstają przeróżnej maści Stowarzyszenia Wędkarskie, Stawy komercyjne, i inne tego typu alternatywy. Jest tego cała masa. Tylko tam trzeba wstąpić i bulić! Wtedy charkaj na PZW ile tylko chcesz. To takie myślenie jak za dawniejszych czasów! Nienawidzę PZPR, ale wstapię bo będę żył jak panisko....Tfuuu. Dzisiejsza demokracja i jej ludzie, udowodnili, że nie wstępując do PZPR dało się żyć jak człowiek. Zresztą, jakakolwiek z tobą rozmowa (duże słowo) powoduje u mnie odruch wymiotny, więc nie mam zamiaru z tobą dyskutować. 



Bardzo ciekawe w jakim to stowarzyszeniu mogę łowić na Wiśle?

A to że jakakolwiek dyskusja powoduje u ciebie odruch wymiotny każdy zauważył. Nie umiesz dyskutować umiesz jedynie obrażać i wciskać innym swoją "prawdę" w sposób chamski i ordynarny i grubiański.
(2013/04/14 23:30)

MASTINO


To juz jest czwarty wątek, na który uparcie za mną włazisz i w chamski sposób komentujesz moje posty. Tak sie durnowato składa, że alternatyw jest masa. Wiem, Że nie możesz (?) być tak głupi, by tego nie wiedzieć, że na dzień dzisiejszy powstają przeróżnej maści Stowarzyszenia Wędkarskie, Stawy komercyjne, i inne tego typu alternatywy. Jest tego cała masa. Tylko tam trzeba wstąpić i bulić! Wtedy charkaj na PZW ile tylko chcesz. To takie myślenie jak za dawniejszych czasów! Nienawidzę PZPR, ale wstapię bo będę żył jak panisko....Tfuuu. Dzisiejsza demokracja i jej ludzie, udowodnili, że nie wstępując do PZPR dało się żyć jak człowiek. Zresztą, jakakolwiek z tobą rozmowa (duże słowo) powoduje u mnie odruch wymiotny, więc nie mam zamiaru z tobą dyskutować. 



Bardzo ciekawe w jakim to stowarzyszeniu mogę łowić na Wiśle?

A to że jakakolwiek dyskusja powoduje u ciebie odruch wymiotny każdy zauważył. Nie umiesz dyskutować umiesz jedynie obrażać i wciskać innym swoją "prawdę" w sposób chamski i ordynarny i grubiański.


I tylko taki argument? Cienko. A to już twój problem w jakim stowarzyszeniu. PZW daje taką możliwość. A jak się nie chce PZW i tylko sie je krytykuje, obraża, to się jest hipokryta i fałszywcem, wtedy honorowo won! Tobie w tym chamstwie, grubiaństwie i ordynarnosci nigdy nikt nie dorówna prowokatorze..

(2013/04/15 00:38)

JKarp


"No jeśli ktoś pomyli wymary ochronne podczas egzaminu, to chyba nie jest tak do końca wyedukowanym wędkarzem, tak? Podobnie jak na egzaminie z matematyki czy historii. Poza tym, niestety nie słyszałem, aby jakikolwiek Pan Egzaminator kogoś oblał na egzaminie na Kartę, a powinni w wielu przypadkach. A czyż nie jest fałszem i hipokryzją ciągłe plucie na PZW, a wytrwałe w nim tkwienie i korzystanie z przywilejów członkowskich (np. niższe opłaty) z niego wynikających? A na tym forum jest kilku takich krzykaczy-członków PZW. Moim zdaniem to jest brak honoru, tchórzostwo i cwaniactwo. Ale to tak poza meritum, aczkolwiek bliskie."

Jeśli nie zrozumiałeś to postaram się jaśniej wytłumaczyć - na egzaminie wymaga się wiedzy i wymiarów ochronnych z RAPR - wykujesz, pójdziesz i dumnie wyrecytujesz, że lin ma 25 a szczupak 50. Pójdziesz na ryby i tam zgodnie z prawem zapoznajesz się z regulaminem łowiska i twoja wiedza o wymiarach w jednej sekundzie ( tak wykuta na egzamin ) legła w gruzach. 
Jak nie umiesz odróżnić krytykanctwa od krytyki to nie moja wina, że tak odczytujesz moje posty. 
A czy nie jest hipokryzją trwanie i należenie w stowarzyszeniu. które wiadomo, że nie koniecznie działa zgodnie z prawem np egzaminując z RAPR, ze swojego statutu.
Krzykaczy to ja znam też kilku ;-)
JK (2013/04/15 07:33)

JKarp


CześćPowiem krótko - jak się chce to można :-)JK (2013/04/15 10:11)

Michal8300


powiem tyle jeśli ktoś będzie chciał ci wlepic kare to i tak ci to zrobi za byle co. ale jeszcze są ludzie którzy są w porządku i da się dogadac z nimi nie raz byłem sprawdzany wysarczyła kultura i nic nie stało na przeszkodzie żeby sobie spokojnie porozmawiac (2013/04/15 13:18)