Czy płotka ma wymiar ochronny?

/ 23 odpowiedzi
mam pytanko czy płotka na wodach PZW Wrocław posiada wymiar ? nie chce idąc na ryby zostać kłusownikiem z małego powodu bo mam w planie użyć małych płotek na żywca Dziekuje za pomoc.
chris061


Pewnie tak 15 cm (2009/07/12 00:37)

dany21


Z tego co wiem to płotka na żadnych wodach PZW nie posiada wymiaru ochronnego, bez problemu możesz użyć jej jako żywca, chociaż osobiście wolałbym karasia, dłużej wytrzymuje na haczyku. (2009/07/12 09:24)

Dziunik


płotka nie posiada wymiaru ani limitu z tego co wiem (2011/07/26 15:21)

u?ytkownik37148


mam pytanko czy płotka na wodach PZW Wrocław posiada wymiar ? nie chce idąc na ryby zostać kłusownikiem z małego powodu bo mam w planie użyć małych płotek na żywca Dziekuje za pomoc.




poproś modera o zmiane wątku tytułu to raz, dwa to idź do koła i poproś o taką tabelkę wymiarów ochronnych u mnie dostaję co opłacenie składek, mnie to denerwuje bo sorry mam tego b. dużo , ale przynajmniej noszę w karcie (że tam sobie wkładam) najnowsze zgodne z zarządzeniem wymiary i w czasie kontroli można pokazać taką karteczkę w razie gdyby. (2011/07/26 15:37)

MaN90


zależy od okręgu, w niektórych posiada wymiar ochronny a w niektórych nie ... (2011/07/26 15:43)

mielec


Proszę zaglądnij do RAPR swojego Okręgu ponieważ co Okręg i koło woda będzie różny przepis.

Proszę nie pisać że nie ma, prędzej możecie podkreślać, np. u mie w Okręgu takim i takim nie ma, lub ma W niektórych Okręgach ma wymiar, a limit ma również wagowy 5kg z godnie z RAPR co i z tym również jest różnie i takie limity wagowe na niektórych łowiskach są zmniejszane. (2011/07/26 15:48)

zbynio5o


I uważaj aby nie pomylić ze wzdręgą . Kolega był bez okularów i niechcąco założył na hak

13 cm wzdręge. Nie będe pisał ile miał kłopotów z tego powodu.

(2011/07/26 18:42)

sanczez14


Kolego Lolart płotka posiada wymiar 15cm ale też zależy od koła a dla pewności zachowaj 15cm wymiar ochronny i bez stresowo  będziesz mógł sobie łowić. (2011/07/26 18:51)

kowo


Płoć powinna mieć wymiar conajmniej 20 cm. W mojej okolicy płoć jest na wymarciu, ale za to wzdręga człowieka potrafi wykończyć nerwowo. Wzdręga wymiar ma, a płoć nie. PZW powinno sobie dać zrobić badania czerepów. (2011/07/26 20:19)

raindog


Masz taką książeczkę - pozwolenie na wędkowanie? Tam jest wszystko opisane. Ew. na stronie koła lub jeśli łowisz poza zbiornikami PZW - jedno z pierwszych zdań RAPR - przed przystąpieniem do wędkowania... (2011/08/17 13:28)

bluehornet




Dziunik płotka nie posiada wymiaru ani limitu z tego co wiem - Skąd kolego masz takie wiadomości ???!!! Płoć wg RAPR 2011 nie ma wymiaru ani okresu ochronnego , chociaż niektóre Okręgi mogą
takie limity ilościowe i wymiarowe ustalić korzystając z zapisu w RAPR 2011 , brzmiącego :  
         11. Uprawniony do rybactwa w uzasadnionych przypadkach ma prawo do
zaostrzenia wymiarów, okresów ochronnych i limitów ilościowych ryb.
Owszem, wzdręga posiada wymiar ochronny do 15-tu cm , ale pomylić wzdręgę z płocią raczej trudno .
(2011/08/17 16:46)

withanight88


W Wlkp płoć nie ma wymiaru, a powinna mieć- tyle co wzdręga. (2011/08/17 19:26)

kasztelan15


w okręgu ciechanowskim  płoć rzeka wymiar ochronny 15cm .jezioro bez wymiaru .dobre nie. (2011/08/17 21:32)

ayem


Myślę , że płoć powinna mieć wymiar 15 cm na wszystkich wodach , dzisiaj ryby są tak wytrzebione  , że śmiało można by taki przepis wprowadzić . (2011/08/17 22:44)

Andrzej66


Na moje to okręgi powinny decydować co do wymiarów i okresów ochronnych. Każdy okręg powinien wiedzieć co w swoich wodach ma za ryby. :-) (2011/08/17 23:15)

dario35


w okregu katowice tez niema wymiaru zato wzdrega ktorej jest multum ma 15cm (2011/08/17 23:33)

perwer



w okregu katowice tez niema wymiaru zato wzdrega ktorej jest multum ma 15cm


No tak w katowickim nie ma wymiaru ,ale juz u sąsiadów w częstochowskim ma wymiar 15 cm.

Płotka nie ma wymiaru ochronnego jeśli chodzi o regulamin PZW ,myśle że główna przyczyna sa połowy zimowe ,oraz zimowe zawody podlodowe-choc tak myśląc można zapytać --to dlaczego okon ma wymiar ?

Szczerze to nie wiem dlaczego płoć nie ma wymiaru?  a dlaczego wzdręga ma wymiar --gdzie populacja znacznie przewyższa populacje płoci .Pytań jest wiele ,ale rozumowanie PZW jest jedno--ale jakże nieodgadnione. (2011/08/18 10:20)

-Sowa-


Po mojemu to prócz uklej na żywca to wszystko powinno mieć wymiar ochronny 15 cm... Co to za ryba 15 cm. Poza tym że to ryba więc żyjątko które mi daje dużo zabawy i swoistego rodzaju szczęścia i relaksu nad wodą to 15 cm już samo za siebie mówi "Oszczędź mnie". Dajmy im pożyć chociaż do 15 cm, tyle na pewno im się od życia należy.  Bez sensu pisanie "Nie wiem czemu to ma wymiar ochronny a dlaczego tamto nie ma..." "A tego jest więcej i ma wymiar a Płoci jest mniej i nie ma..." No właśnie może taka jest tego przyczyna Wzdręga gdzieś ma wymiar ochronny i populacji udało się rozmnożyć to chyba nie powód do narzekań... Ponadto drodzy koledzy każdy może sobie dorzucić zasad do wędkowania Nie masz wymiaru ochronnego danego gatunku u siebie to zacznijmy od siebie i wypuśćmy co naszym zdaniem za małe do zabrania na patelnie. Osobiście nie mamy u siebie wymiaru ochronnego Płoci a nie zabrałem nigdy poniżej 15 cm. Wzdręga u Nas ma wymiar do 15 cm w okręgu Bydgoskim.pzdr (2011/08/19 00:28)