Zaloguj się do konta

Czy od 1.06 do 30.09 można wędkować z łódki w nocy

utworzono: 2011/09/06 15:58
Artur z Ketrzyna

Mam łódkę od jakiegoś czasu, i sądziłem że w porze nocnej nie mogę z niej wędkować. Aż do czasu gdy chciałem odpowiedzieć jednemu z userów na forum. W tym celu zajrzałem do RAPR i uważnie przeczytałem;

Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb

IV. ZASADY WĘDKOWANIA

i/ łowić ryb ze sprzętu pływającego w porze nocnej / od zmierzchu do świtu / w

jeziorach i zbiornikach zaporowych, z wyjątkiem okresu od 1 czerwca do 30

września,

Czy to znaczy że jednak od 1 czerwca do 30 września można wędkować z łodzi w nocy?

[2011-09-06 15:58]

Woa-VooDoo

Mało wartościowy wpis moim zdaniem to jest , bo większość łowisk ma swoje zasady na temat łódek w nocy i czy można z swojej łódki czy pożyczonej z rybaczówki [2011-09-06 16:10]

JaroDaw

wolno wędkować w nocy od 1 czerwca do 30 września, pod warunkiem, że dany okręg, nie wprowadził dodatkowego zakazu. [2011-09-06 16:39]

irex

Wędkarzowi nie wolno cyt. zRAPR łowić ryb ze sprzętu pływającego w porze nocnej / od zmierzchu do świtu / w
września,

[2011-09-08 22:46]

Zibi60

Moje koło dysponuje siedmioma łodziami i zabraniamy z nich wędkować w porze nocnej. Wędkarze posiadający prywatne łodzie stosują się do zapisów RAPR.
[2011-09-09 06:25]

Artur z Ketrzyna

Wędkarzowi nie wolno cyt. zRAPR łowić ryb ze sprzętu pływającego w porze nocnej / od zmierzchu do świtu / w
września,

???????????????? co chciałeś powiedzieć?

Jak byś dobrze przeczytał mój post to byś to co wkleiłeś w nim przeczytał. Ja chciałem się upewnić czy dobrze rocumiem. Że jednak od 1 czerwca do 30 września można wędkować z łodzi w nocy? Że tego okresu zakaz nie obejmuje. Bo kiedyś wogóle w nocy z łódek nie wolno było wędkować, i  z łódek można było wędkować dopiero w okresie od 1 czerwca do 30
września. (tak przynajmniej było kiedyś na j. Niegocinie)
[2011-09-12 11:40]

Ta zielona łódka z fotki jest twoja? Z wyglądu fajna łódeczka. Ile ma? 3,5 m? Możesz z niej łowić stojąc, czy za bardzo się buja? [2011-09-12 13:56]

sitryn

biorąc ten przepis dosłownie to można.  ; Z WYJĄTKIEM OD 1 CZERWCA DO 30 WRZEŚNIA. w innym czasie nie można
[2011-09-13 21:38]

Artur z Ketrzyna

Ta zielona łódka z fotki jest twoja? Z wyglądu fajna łódeczka. Ile ma? 3,5 m? Możesz z niej łowić stojąc, czy za bardzo się buja?

Tą fotkę to z internetu wstawiłem. Moja jest metalowa o wymiarach 4,15/1,15m. I mimo że jest wąska to i na stojąco się też da łowić tyle że trzeba być ostrożnym i uważać by równowagi nie stracić. No i nie nadaję się na większą wodę, jeszcze jednej szukam takiej 4,2/1,7-1,8m,(płaskodenki) na inne jezioro.
Jeśli szukasz takiej 3,5 m, to wystarczy by miała 1,45 a będzie w miarę stabilna.
[2011-09-14 20:49]

kzaleski

Koledzy tylko zapomnieliscie o oswietleniu tych łodzi w porze nocnej.Które muszą mieć czerwone i zielone swiatła na bokach i światło topowe .Teraz to wiem bo kosztowało mnie to 100zł mandatu i zpłynięcie z łowiska w nocy. [2011-09-14 20:51]

Artur z Ketrzyna

Koledzy tylko zapomnieliscie o oswietleniu tych łodzi w porze nocnej.Które muszą mieć czerwone i zielone swiatła na bokach i światło topowe .Teraz to wiem bo kosztowało mnie to 100zł mandatu i zpłynięcie z łowiska w nocy.

Kiedyś coś o tym słyszałem.
A co to te swiatło topowe?
Pozostałe światła to świetliki lub diody, by ryb nie płoszyć (żart). Odblaski nie mogą być?
[2011-09-14 21:41]

Ja pływam na takiej. 3,50 m/1,45 Gdyby była o metr dłuższa i 20 cm szersza byłaby ideałem. Bez problemów mógłbym z niej łowić na stojąco, nie tylko ja ... mój compadre, chory nieuleczalnie na to, na co my wszyscy chorujemy ;) ... również.
[2011-09-14 21:52]

Światła topowe — masztowe światła okrętowe,.które od zachodu do wschodu słońca noszą statki z napędem, mechanicznym. Mniejsze statki zapalają jedno światło topowe na przednim maszcie, większe zaś dwa: na przednim i — wyżej w stosunku do niego umieszczone — na tylnym. Światła topowe są białe, świecą w sektorze 20 rumbów w kierunku dziobu

Źródło: "Z dziejów Żeglugi" Mariana Mickiewicza, Nasza Księgarnia, Warszawa 1971

[2011-09-14 21:56]

Artur z Ketrzyna

Światła topowe — masztowe światła okrętowe,.które od zachodu do wschodu słońca noszą statki z napędem, mechanicznym. Mniejsze statki zapalają jedno światło topowe na przednim maszcie, większe zaś dwa: na przednim i — wyżej w stosunku do niego umieszczone — na tylnym. Światła topowe są białe, świecą w sektorze 20 rumbów w kierunku dziobu

Źródło: "Z dziejów Żeglugi" Mariana Mickiewicza, Nasza Księgarnia, Warszawa 1971

To te światło tyczy się jachtów, a nie łódek wędkarskich. Ciekaw jestem jak z pozostałym oświetleniem.

Szkarlupnia, ja pływam na takiej. Mimo że jest wąska to jakoś daję rady wędkować na stojąco. Co fakt nawet wędkując na spławik, na siedząco to jej chybotliwość trochę przeszkadza, i myślałem dodać jakieś stabilizujące pływaki, ale nie zrobiłem tego ponieważ przeszkadzały by przy spiningowamiu i nie tylko (przeszkoda pod którą by mogła uciec ryba i przeciąć żyłkę).
Jak na razie ja i moje dzieci, oraz moja połowa, musimy tym się zadowolić.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. I co ważne jestem bardziej mobilny i bez ograniczenia do wędkowania z brzegu.
[2011-09-15 19:12]

thomasxxx85

Według RAPR można wędkować z łódki w nocy od 1.06 do 30.09 ale poszczególne koła mają swoje wyjątki. Na wodach gospodarstwa rybackiego PZW w Suwałkach łowienie w nocy jest zabronione. W skład gospodarstwa PZW w Suwałkach wchodzą cztery zakłady, min. zakład węgorzewski. Tak więc np. na Mamrach nie wolno łowić z łodzi w nocy.
[2011-09-15 20:24]