Zaloguj się do konta

Czy obławiać główny nurty rzeki czy klatki?

utworzono: 2017/08/18 13:32
delakroche

Mam pytanko do doświadczonych spiningistów. Czy warto obławiać główny nurt Odry, czy skupić się tylko na klatkach między główkami. I mam jeszcze prośbę o kontrolowanie słownictwa w komentarzach. ( na forum są też młodzi ludzie).. Akwen: Odra Pomorsko [2017-08-18 13:32]

Jakub Woś

Zawsze warto.Zwłaszcza podczas niżówki [2017-08-18 17:39]

patryk1113mw

Witam. Odry nie znam ponieważ nie wędkowałem na niej lecz spinning jak to spinning warto oddać każdy kolejny żut bo może skończyć się braniem, a obławiać moim zdaniem warto każdy fragment rzeki. Pozdrawiam.  [2017-08-18 20:57]

Majster 81

Żut, żut, żut, żut skończy się braniem.
Efekt=słownik ortograficzny
Wpisać RAPR= Inne [2017-08-18 21:24]

patryk1113mw

Żut, żut, żut, żut skończy się braniem.
Efekt=słownik ortograficzny
Wpisać RAPR= Inne

Witam. Tak moja pomyłka. Nie wiem czy napisany komentarz da się edytować na tym forum? [2017-08-19 09:19]

erykom

Patryk chyba sie da edytować ale tylko kilka minut po dodaniu.Ogólnie elegancko piszesz tylko popracuj nad ortografią bo to aż w oczy kłuje :(( Bez obrazy :) [2017-08-19 10:18]

patryk1113mw

Patryk chyba sie da edytować ale tylko kilka minut po dodaniu.Ogólnie elegancko piszesz tylko popracuj nad ortografią bo to aż w oczy kłuje :(( Bez obrazy :)

Witaj erykom. Nie mam się o co obrażać. Popełniłem błąd i się z nim zgadzam. Jak to mówią nie robi błędów ten kto nic nie robi. Myślę, że każdy forumowicz, który sporo pisze na portalu w swej karierze pisarskiej zrobił jakiś błąd.  Ogólnie jednak swoje wpisy zawsze staram się sprawdzać po napisaniu, moje wpisy są przemyślane, nikogo nie obrażają, więc sam sobie nie mogę zarzucić braku zaangażowania. Szanuję Polski język, ale to mi umknęło. Może pośpiech.  

Jeśli redakcja śledzi ten wątek to może jest to jakiś pomysł na poprawki odnośnie portalu.
Może warto pomyśleć o tym, by można było edytować swoje komentarze, jednak musi to być zrobione w ten sposób by dało się edytować poszczególne błędy ortograficzne, a nie całe wpisy by nie zmieniać sensu dalszych komentarzy innych osób do wypowiedzi, która zostaje edytowana.

Może wtedy powstać osobny dział czy wątek, o błędach ortograficznych, gdzie forumowicze mogą zamieszczać wpisy z błędami i autorów tych wpisów w ramach pouczenia. Taka czarna lista. Autorzy śledząc taką listę mogli by edytować błędy i znikać z tej listy. Autorowi, który by edytował swoje błędy nie można by zarzucić, że mu nie zależy na poprawnej pisowni. 

Może warto wzbogacić edytor tekstu gdzie piszemy o możliwość by podkreślał błędne słowa tak jak to jest w innych edytorach tekstu czy na innych forach. 
Pozdrawiam.  [2017-08-19 12:27]

Sith

Może warto wzbogacić edytor tekstu gdzie piszemy o możliwość by podkreślał błędne słowa tak jak to jest w innych edytorach tekstu czy na innych forach. 
Pozdrawiam. 
Jest taki edytor - to piąta od lewej strony ikonka na górnym pasku posta, o nazwie "wklej" ;-)
  [2017-08-19 12:38]

barrakuda81

Odry jako łowiska nie znam ale rzeka to rzeka - jest wiele analogii.W Wiśle łowię niemal wyłącznie ( zwłaszcza o tej porze roku ) w głównym nurcie ale to rzeka na moim odcinku w dużej mierze nieuregulowana.Są tu nieraz na długich odcinkach tylko ślady i pozostałości po dawnych regulacjach bo opasek nie biorę pod uwagę.Myślę że latem główny nurt powinien być dobrym miejscem do poszukiwania ryb z uwagi na to że woda jest tu z reguły dobrze natleniona choć nie zawsze chłodniejsza jak się pisze w wielu opracowaniach na ten temat.łowienie w "szybkiej wodzie" jest technicznie nieco bardziej problematyczne ale warto próbować. [2017-08-19 13:41]

patryk1113mw

Jest taki edytor - to piąta od lewej strony ikonka na górnym pasku posta, o nazwie "wklej" ;-)
 
Tak w tym oknie edytor podkreśla błędy ortograficzne, lecz nazwa jest myląca, ponieważ sugeruje, że możemy tylko wkleić do wpisu jakieś wyrażenia zaczerpnięte z internetu czy źródeł tekstowych znajdujących się w nim, a nie dokonywać własnego wpisu poprzez tą opcję. 
Dzięki za podpowiedź. Na pewno będę korzystał z tej opcji. Pozdrawiam.  
  [2017-08-19 16:57]