Zaloguj się do konta

Czy na wodach PZW można łowić na fileta?

utworzono: 2012/01/16 07:23
latarnick

Witam,
ostatnio zastanawiałem się nad urozmaiceniem w 2012 r. moich metod połowów i podjęcie prób łowienia drapieżników na fileta oczywiście po okresie ochronnym. Analizując jednak Regulamin APR znalazłem taki oto punkt:
3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno:
m/ obcinać głów i ogonów rybom przed zakończeniem wędkowania.
I stąd właśnie moje pytanie jak w temacie, bo dla mnie słowo filet oznacza rybkę pozbawioną jednej w wyszczególnionych w regulaminie części ;)
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!
[2012-01-16 07:23]

ryukon1975

Można.
Nie wnikaj w ten regulamin, bo tam więcej dziur jak w szwajcarskim serze.:)))
[2012-01-16 07:31]

można łowić na fileta:) [2012-01-16 08:23]

można łowić tam gdzie jest to dozwolone każda woda ma swój regulamin  a te obcinanie  głów to chodzi o to żeby nie obcinać np głowy szczupakowi pozłowieniu bo jak ci go zmierzy kontrol [2012-01-16 08:29]

mielec

można łowić tam gdzie jest to dozwolone każda woda ma swój regulamin  a te obcinanie  głów to chodzi o to żeby nie obcinać np głowy szczupakowi pozłowieniu bo jak ci go zmierzy kontrol



To akurat mija się z celem. Nom, a jak przeznaczę rybę na fileta, która jest limitowana wymiarem i co wtedy.

Dla przykłady okoń, karp, wzdręga, a w niektórych okręgach płoć.
[2012-01-16 09:13]

89krzysztof

No właśnie, to jest nasz cały kochany regulamin :) 
Niby nie możesz obcinać głów i ogonów rybie nad wodą, ale jak chcesz łowić na fileta, to ryba musi też pochodzić z wody, w której obecnie łowisz. Czyli błędne koło. Chyba, że utniesz fileta tak, że głowa, ogon i część ciała tej ryby zostanie razem, a Ty wytniesz tylko kawałek ;)  [2012-01-16 09:43]

piotr89

Według mnie można bo żywiec ma pochodzić z łowiska w którym łowisz a nie każda przynęta naturalna jaka jest np filet. fileta z ryby możesz sobie równie dobrze z domu przynieść
[2012-01-16 15:32]

stahu89

No to filet.. a ŁEb ryby?? też na niego można?? np. Suma??
[2012-01-16 16:54]

ryukon1975


No to filet.. a ŁEb ryby?? też na niego można?? np. Suma??



Nie widzę różnicy pomiędzy filetem a łbem ryby.
To i to jest część ryby więc można.
Są to przynęty znane i stosowane od lat więc dlaczego by nie można?
[2012-01-16 17:00]

FLO92

mozna bez problemu... niektore przepisy sa glupie i nijak mozna za nie ukarac nas bo nikt ci nie udowodni że ty tej ryby nie złowiłeś wczoraj po czym w domu jej obciąłęś np głowe i dzisiaj na nia łowisz
[2012-01-16 17:01]

mirek788w

Można, nawet na fileta z makreli.Pozdrawiam [2012-01-16 18:07]

Diablo

Można, nawet na fileta z makreli.Pozdrawiam


O i tu się kolego mylisz. Można łowić na filety ale tylko ryb złowionych w danym zbiorniku . A z makrelą w naszych wodach trochę ciężko.
[2012-01-16 18:18]

mielec

HMMM szkoda że zapis RAPR  Roz. IV. Punkt 3.11 nie jest dokładniej sprecyzowany, choć na upartego nie jeden strażnik mógłby go zakwestionować bez problemu. Jak pisze, że:
...Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane...

No i tu za przynęty chyba jasno uważa się żywiec, trup, i filet również. Jak to będzie w rzeczywistości:):):):) a więc jak go interpretować, na prosty rozum czy pod siebie... zostawiam do rozpatrzenia. Dla mnie jest jasny iż nie można.


--------------------------------------------------------------
Oczywiście to jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać. ...
[2012-01-16 18:42]

mirek788w

O filetach nic nie ma 3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby
przeznaczone na przynętę, w stanie Żywym można przechowywać w specjalnym
sadzyku lub w siatce jak w pkt 3.5

A filet to raczej fragmęt mięska rybiego i jest to przynęta naturalna.

pozatym w punkcie:

 

 

3.4. Ponadto wę dkarzowi nie wolno:

 

m/ obcinać głów i ogonów rybom przed zako ń czeniem w ę dkowania.

i teraz powiedz na co wolno na co nie.Bo te wszystkie przepisy są do bani.Z domu nie można prznieść przynęty w postaci ryby . Więc tłumaczenie że obciołem w domu to nie tłumaczenie.

 

 

 

[2012-01-16 18:44]

gites

Można, nawet na fileta z makreli.Pozdrawiam


O i tu się kolego mylisz. Można łowić na filety ale tylko ryb złowionych w danym zbiorniku . A z makrelą w naszych wodach trochę ciężko.

I tu raczej ty się mylisz, nie można tylko stosować w charakterze przynęty żywej, ryb nie złowionych, w łowisku którym dokonujemy połowu. [2012-01-16 18:45]

mirek788w

Niedługo robaki będziemy kopać  w stawie, bo ze sklepu niebędzie można.J a tam będe łowił w przyszłym sezonie na kotlety rybne z makreli ,o tym nic w regulaminie nie ma. [2012-01-16 18:50]

Diablo

Panowie Gites i Mirek788w

Mi też ten zapis się nie podoba


3.11.  Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby
przeznaczone na przynętę, w stanie Żywym można przechowywać w specjalnym
sadzyku lub w siatce jak w pkt 3.5

Jest jednak bardzo jasny. W pierwszej części nie ma podziału na ryby żywe, martwe czy ich części. W drugiej cześci jest już podział na ryby żywe. Co jednoznacznie wskazuje na to że ryby przeznaczone na przynętę to również ich części jak i trupy. Makrela to ryba. Więc nie można łowić na makrele w łowisku w którym nie występuje.
[2012-01-16 19:06]

Bernard51


I tu raczej ty się mylisz, nie można tylko stosować w charakterze przynęty żywej, ryb nie złowionych, w łowisku którym dokonujemy połowu.
TU zgoda GITES i filet z makreli wedzonej jest przysmakiem niektorych ryb ale wytlumacz to straznikowi kazdy interpretuje po swojemu. Ale zgoda z toba tak powinno sie interpretowac ten przepis:" zdrowo"
[2012-01-16 19:09]

mirek788w

Nie spieram się że tak nie jest ale nikt nie będzie wąchał fileta i raczej strażnik nie zgadnie czy to kawałek płotki, leszcza czy śledzia albo sardynki.Pozatym jeśli nie można obcinać głów przed zakończeniem wędkowania ,to na fileta nie wolno łowić regulamin mówi to sam za siebie i jeśli ktoś zechce się czepić to i tak to zrobi.Pozdrawiam [2012-01-16 19:13]

Diablo


I tu raczej ty się mylisz, nie można tylko stosować w charakterze przynęty żywej, ryb nie złowionych, w łowisku którym dokonujemy połowu.
TU zgoda GITES i filet z makreli wedzonej jest przysmakiem niektorych ryb ale wytlumacz to straznikowi kazdy interpretuje po swojemu. Ale zgoda z toba tak powinno sie interpretowac ten przepis:" zdrowo"

Cały czas z uporem dodajecie słowo "żywej" : "Przynęty żywej", "ryby żywej" To jest nadinterpretacja gdyż w tym zapisie nie ma słowa "żywe"

Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane
[2012-01-16 19:14]

mielec

Panowie Gites i Mirek788w

Mi też ten zapis się nie podoba


3.11.  Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby
przeznaczone na przynętę, w stanie Żywym można przechowywać w specjalnym
sadzyku lub w siatce jak w pkt 3.5

Jest jednak bardzo jasny. W pierwszej części nie ma podziału na ryby żywe, martwe czy ich części. W drugiej cześci jest już podział na ryby żywe. Co jednoznacznie wskazuje na to że ryby przeznaczone na przynętę to również ich części jak i trupy. Makrela to ryba. Więc nie można łowić na makrele w łowisku w którym nie występuje.



Nie tłumacz bo nie warto, a później niech się dziwią. Tu nie chodzi o ryby wędzone lecz w stanach surowych. Dlaczego? Pomyśl):)
[2012-01-16 19:15]

Panowie Gites i Mirek788w

Mi też ten zapis się nie podoba


3.11.  Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby
przeznaczone na przynętę, w stanie Żywym można przechowywać w specjalnym
sadzyku lub w siatce jak w pkt 3.5

Jest jednak bardzo jasny. W pierwszej części nie ma podziału na ryby żywe, martwe czy ich części. W drugiej cześci jest już podział na ryby żywe. Co jednoznacznie wskazuje na to że ryby przeznaczone na przynętę to również ich części jak i trupy. Makrela to ryba. Więc nie można łowić na makrele w łowisku w którym nie występuje.



Nie tłumacz bo nie warto, a później niech się dziwią. Tu nie chodzi o ryby wędzone lecz w stanach surowych. Dlaczego? Pomyśl):)

prosty wniosek na fileta można łowić ja nie mam co do tego wątpliwości...

[2012-01-16 19:21]

Bernard51

ale czy filet jest ryba wprowadzona czy przyneta ??
[2012-01-16 19:23]

perwer

Niedługo robaki będziemy kopać  w stawie, bo ze sklepu niebędzie można.J a tam będe łowił w przyszłym sezonie na kotlety rybne z makreli ,o tym nic w regulaminie nie ma.



haa ha ha ..ja tam bede na filet z dendrobeny w panierce .
Pawlakowi nikt nie zabronił z malowanym kabanem po lesie chodzić ,to kto bedzie tam wędkarzowi bronił na filet z makreli.
[2012-01-16 19:24]

mirek788w

Wiem dlaczego, międzyinymia aby nie przenosić zarazy,choroby ze zbiornika na zbiornik.Makreli nie wolno jako przynęty.Ale jako zanęte napewno można nie ma otym wzmianki.

[2012-01-16 19:25]

mielec

Panowie Gites i Mirek788w

Mi też ten zapis się nie podoba


3.11.  Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby
przeznaczone na przynętę, w stanie Żywym można przechowywać w specjalnym
sadzyku lub w siatce jak w pkt 3.5

Jest jednak bardzo jasny. W pierwszej części nie ma podziału na ryby żywe, martwe czy ich części. W drugiej cześci jest już podział na ryby żywe. Co jednoznacznie wskazuje na to że ryby przeznaczone na przynętę to również ich części jak i trupy. Makrela to ryba. Więc nie można łowić na makrele w łowisku w którym nie występuje.



Nie tłumacz bo nie warto, a później niech się dziwią. Tu nie chodzi o ryby wędzone lecz w stanach surowych. Dlaczego? Pomyśl):)

prosty wniosek na fileta można łowić ja nie mam co do tego wątpliwości...


Pewnie, że można:):):)


-------------------
i zaraz się zacznie...


[2012-01-16 19:33]