Sygnalizacja brań na feederze cw.210

/ 4 odpowiedzi
Tak jak w tytule. Planuję kupić wędkę Konger Grandis Heavy Feeder 390/210g i chciałem się zapytać czy ktoś miał doczynienia z tak ciężkim feederem. Niestety w miejscu, gdzie łowię muszę mieć zestaw około 200 gramów wyrzutu ze względu na duży uciąg rzeki. Czy będzie widać brania drobnicy? Tzn. nie chodzi mi o ugięcie szczytówki do połowy przez uklejkę, ale żeby po prostu były one widoczne.
barrakuda81

Nie martwiłbym się o to.Każdy feeder ma dwie lub trzy szczytówki różnej twardości ale na dużym uciągu i tak z pewnościa sięgniesz po najsztywniejszą.Po pierwsze na ogół w dużym uciągu brania są mocne i nawet drobna ukleja pokaże że bierze.Z sygnalizacją nie powinno być problemu.Sam na Wiśle używam feedera do 150 gram i jest to straszna pała ale taki ma być i powinien być feeder o wysokim c.w.Na rzece o dużym uciągu czy też wielkiej rzece tylko taka sztywna , szczytowa wędka się sprawdzi.Tym się nie ma co przerażać.Z holu na małej rybie przyjemności  zero ale to nie wędka na małe ryby...Natomiast brania będą widoczne, nawet małych krąpi czy innego chwastu za to w razie brzany czy dużego leszcza będzie czym przypompować pod warunkiem solidnej linki a nie jak zalecają niektórzy "fachowcy" przyponu np. 0.16 mm...Sam tak kiedyś łowiłem i dzis wiem że byłem idiotą.Ale tego się człowiek dowiaduje jak parę ryb przez własna głupote zerwie. (2017/10/29 20:30)

kedzio

Uważaj, nazwałem kiedys wzdręgę chwastem i miałem przez kilka lat przerypane, bo się książęta poobrażali. Pisali do mojego koła, chcieli mnie dyscyplinarnie usunąć i takie tam. :)
  (2017/11/01 20:07)

barrakuda81

Dobra,poprawiam się:-) Nie ma "chwastu" - każdy gatunek jest potrzebny w naturze:-) (2017/11/01 20:33)

kedzio

A ja się nie poprawiłem. Nadal uważam, że w niektórych wodach wzdręga, to chwast. :) Ale się przestałem bać palantów. :))
  (2017/11/01 20:45)