Zaloguj się do konta

Czy na taki zestaw złowię lina lub karasia?

utworzono: 2011/06/25 22:24
zielo111

Witam. Znam staw w którym występują liny i karasie. Czy jak zrobię zestaw na lina typu (spławik , przynęta leży na dnie np. cały hak białych robaków). Jest możliwość że może wziąć jakiś ładny karaś?
[2011-06-25 22:24]

pmizera87

Karty bardzo wyraźnie pokazują, że stanie się to, ale nie jutro, tylko w sierpniu tego roku. Ja myślę, że Pan bardzo dobrze wie o czym ja mówię... No to dziękuję bardzo za uznanie:-) [2011-06-25 22:32]

spira123

Ja jestem początkowym wędkarzem może ktoś mi powiedzieć o co chodzi?

[2011-06-25 22:42]

zielo111

PanMizera mizernie to zrozumiał , po prostu chodziło mi o to czy by Karaś się tym zainteresował bo nigdy ich nie łowiłem a wiem że w tym akwenie występują  , więc myślałem że może w toni je trzeba łapać. Pozdrawiam
[2011-06-25 23:50]

Kangur1979

Pmizerę 87 bardzo sobię cenię...za wiedzę i ironiczne poczucie humoru...W dodatku ma rację...-koło sierpnia... ;)  .A tak poważnie to z tymi białymi dasz radę,chociaż np. u mnie czerwone robią furorę...Pozdrawiam. [2011-06-26 01:06]

pmizera87

No co Wy Panowie, powygłupiać się czasem nie można? Nie bawią Was teksty nowej gwiazdy TV Wróżbity Macieja? [2011-06-26 06:43]

HanysKrosnoOdrzanskie

Ja proponuję na lina i karasia kukurydzę , wypróbowana i dobra przynęta . Jeżeli staw jest mało uczęszczany na zanętę polecam zwykły chleb namoczony z czerwonymi robakami i odrobiną zwykłej spożywczej Magi . No chyba że jest to staw o dużym uczęszczaniu wędkarzy to zaneta P.Lorenca z atraktorem ( ja stosuję tylko atraktory w płynie ) , oczywiście do zanety też trzeba dodać kukurydzę . Pamiętaj jeszcze jedno lin jest bardzo płochliwą rybą , jeden hałas i po braniach . Co do zestawu - ja stosuję spławik od 1 do 2 gr. max , przypłon troche długi ok 20 do 30 cm , hak 8-10 . Przynete stawiam na dnie , spławik mam lekko prze gruntowany . Miejsce wybieram blisko roślin wodnych lub trzcin , zazwyczaj zanęcam przez trzy dni małymi ilościami do 5 kul wielkości pomarańczy , czwartego dnia jestem o godz wcześniej niż zanęcam i rzucam tylko 3 kule . Brania najlepsze są od godz 4 do 9 nawet 10 rano . Metoda sprawdzona .

Połamania kija ( nie na kolanie ) :):)
[2011-06-26 08:45]