Zaloguj się do konta

Czy na prywatnym stawie można łowić szczupaki

utworzono: 2010/02/22 20:42
fliper-89

czy w okresie ochronnym na prywatnym stawi mozna lowic szczupaki [2010-02-22 20:42]

withanight88

nie jest to do końca "etyczne" ale jesli własciciel sie na to zgadza to niema przeszkód [2010-02-22 20:44]

fliper-89

to ja jestem wlascicielem wiec moge???

 

 

[2010-02-22 20:53]

withanight88

mozesz ale pamietaj , zabijając takiego szczupaka zmniejszasz jego populacje na przyszle lata kilkukrotnie [2010-02-22 21:35]

essoxx

W wielu sklepach rybnych można kupić ryby będące w okresie ochronnym często niewymiarowe, to nasi dzielni rybacy pod szyldem PZW dostarczają często je do tych sklepów zdarza się, ze niewymiarowa sieja sprzedawana jest jako sielawa.
[2010-02-22 22:07]

jak jest okres ochronny to trzeba go przestrzegac - po to on jest -ryby potrzebuja troche spokoju przed tarlem -moim zdaniem powinienes dac sobie spokoj - a ci rybacy to klusownicy [2010-02-22 22:30]

fliper-89

kolego daniel25  ja niechce szczupakow do jedzenia tylko chce go dac ze stawu do stawu bo w jednym stawie sa wszystkie ryby np szczupak karp okon sum sandacz ukleja ploc itp

a w drugim tylko drobna rybka taka jak ploc ukleja karas

i wlasnie chce je teraz te szczupaki dac do drugiego stawu zeby mialy bardzo dobre warunki do zycia i zeby ryby takie jak okon sum sandacz nie atakowaly malych szczupakow.

[2010-02-23 08:04]

kyt54s

Kolego fliper-89

według mnie może daj sobie spokuj do kwietnia bo jak byś łowił je a były by w czasie ttarła to

wiesz.....................

pozdrawiam kyt54s:):):):):):):):)::):):):):):):):

[2010-02-23 09:34]

fliper-89

kolego kyt54s
lowc mozna dopiero 1 maja bo sie konczy okres.

A nie w kwietniu

 

 

[2010-02-23 10:04]

wedkarz

ta zasada jest tylko w wodach PZW.

jak ktoś ma stawy własne to sobie moze łowić kiedy chce..

[2010-02-23 11:47]

Chociaż przepisy jednoznacznie określają zasady połowu poszczególnych gatunków  to łowienie ryb w czasie tarła jest moim zdaniem wysoce nietyczne i sprzeczne z etosem moralnym prawdziwego wędkarza. W żadnym wypadku nie powinno się łowić ryb na wędkę w okresie godowym ryb . Ponadto sądzę ze wędkowanie w tym szczególnym dla ryb okresie nie posiada żadnych walorów sportowych i stanowi pośrednią , zakamuflowaną formą  współczesnej plagi naszych wód - KŁUSOWNICTWA . Trochę to nieścisłe - bo przecież jeśli połów odbywa się na prywatny stawie to trudno doszukać się w tym procederze , bolesnych znamion kłusownictwa - w każdym bądź razie połów ryb w czasie kiedy należy im się ochrona i szacunek - kładzie na szalę dobre imię łowcy i wreszcie jest najzwyklejszym  w świecie - BARBARZYŃSTWEM .
[2010-02-26 19:53]

Wg mnie nie do przyjęcia  jest połów ryb w czasie tarła - zasada ta jest niezależna od rodzaju łowiska nawet jeśli miałaby to być płytka , zarośnięta kałuża w której ryby przypadkowo uwięzły i odbyły naturalne tarło .
[2010-02-26 20:06]

Jeśli chcesz mieć w drugim stawie inne ryby to przenieś je z pierwszego stawu dopiero po tarle. Szczupak tak jak inne ryby musi poznać nowe środowisko zanim bedzie tarło. POZDRAWIAM
[2010-02-26 21:55]

matek1985

Zgadzam się z kolegami na temat łowienia ryb w czasie tarła!!! Ryby podczas tarła powinny być trujące to nie było by problemów!!!...  było trzeba  myśleć wcześniej o przeprowadzce ze stawu do stawu!!! a jak już to musisz zrobić teraz to postaraj się  delikatnie i na pewno pokucie  szczupaka kotwicą nie pomoże mu w tarle a  co do zaaklimatyzowania się w nowym środowisku to chyba aż tak długo nie trwa tym bardziej że te stawy masz koło siebie i pewnie woda napływa z tego samego źródła i roślinność też taka sama no i dużo pożywienia to jest plus przeprowadzki !!! nie wiem jak to jest ze szczupakiem czy on szuka jakiś czas wcześniej partnera czy jest mu to bez różnicy według mnie możesz spróbować przenieść te szczupaki tylko raczej łap je na siatkę a nie na blachę lub na żywca bo tak najłatwiej i najprzyjemniej...!!!  
[2010-02-27 00:13]

Waldi Fish

Jeśli to są ryby w prywatnym stawie, to zagadnienie czy łowić szczupaki w okresie ochronnym, jest zależne tylko od jego właściciela. Pod względem prawnym, nikt do tego nie może się przyczepić. Jest jeszcze tzw. problem sumienia tzn. czy wspomniany właściciel ma wpojone pewne normy etyczne i moralne, które powodują, że łowienie szczupaka w okresie ochronnym (tarła) będzie się kłócić z jego wyżej wspomnianymi normami.
[2010-02-27 09:43]

lowca Hubert

Jego woda niech łowi każda ryba w stawie jest prywatną własnoscią właściciela więc nie rozumiem dyskusjio o morałach....decyzja lezy w gestii właściciela...! [2010-03-20 22:06]

Na swoim stawie możesz sobie łowić w okresie ochronnym bo to twoj staw i ty o niego dbasz .A o wody PZW dbamy wszyscy razem i tam przestrzegamy jakiś zasad.Pozdrawiam.

[2010-03-20 23:55]

gruby12345

o wody PZW to najbardziej dbaja klusownicy by je ograbic do konca pozdrawiam [2010-03-21 07:26]

fliper-89

wlasnie mam takie problem bo jest tam 10 szczupakow powyzej metra i nie mozna ich zlapac w lecie bo nie chca brac.Awody nie chce spuszczac bo sa inne ryby i nie mial by,m ich gdzie dac .I sobie pomyslalem ze moze weznie wtedy gdy ma tarlo.

[2010-03-21 08:27]

Patrick249

Tak tylko podwyżki, a ryb nie ma bo albo nie zapuszczają albo kłusownicy się nimi zaopiekowują, przykładowo w Stalowej Woli opłacenie pełnej karty kosztuje - 275zł [2010-03-21 15:10]

Dawido98

Drogi fliperze_89 ta decyzja należy do właściciela stawu lub przepisów tam będących
[2010-03-21 15:43]

fliper-89

ok

 

[2010-03-21 15:58]