Czy na prywatnym jeziorze trzeba mieć kartę?

/ 14 odpowiedzi
witam serdecznie!mam pytanie, czy na prywatnym jeziorze, gdzie place wlascicielowi za to ze wedkuje musze miec przy sobie karte wedkarska? czy na takich akwenach rowniez moze byc kontrola? dziekuje za odpowiedzi! pozdrawiam
perwer

Już 2 razy odpowiadałem na to pytanie ...do 3 razy sztuka...Nie musisz miec karty. (2011/06/18 21:53)

o-lin

dzieki serdecznie za odpowiedz! i zapewniam,ze gdybym znalazl gdzies tutaj wczesniej odpowiedz, to bym nie pytal! dzieki serdeczne jeszcze raz!pozdrawiam! (2011/06/18 22:01)

u?ytkownik7993

ja jednak mam odmienne zdanie... na niektórych łowiskach prywatnych też trzeba mieć kartę ale to by ci powiedzieli że trzeba (2011/06/18 23:42)

jarek30

nieraz kartę powinno mieć tylko aby mieć zniske w opłacie za wędkowanie a tak to nie spotkałem sie (2011/06/19 09:37)

jurek

Na wielu takich akwenach jednak potrzebna jest karta wędkarska , no i trzeba się zapytać właściciela o pozwolenie i czy są jakieś zasady na takim łowisku
(2011/06/19 10:20)

perwer

Ja sie nie spotkałem żeby na prywatnym stawie wymagano karte wędkarską(Prywatne stawy maja zazwyczaj swoje regulaminy i zasady).Czasami na niektórych prywatnych stawach  gdzie właściciel,jakis zakład,PGR ( zarządca zbiornikiem) współpracuje z jakims kołem ...przykładem może byc staw w Koszęcinie karta wędkarska oczywiście nie jest wymagana ,ale posiadając karte płacisz kilka złotych mniej. (2011/06/19 10:38)

igorski

W moim przypadku, łowie na dzierżawionym jeziorze i jest wymagana karta wędkarska.
Dzierżawca wprowadził regulamin PZW. (2011/06/19 12:17)

roman76

w mojej okolicy również na prywatnych jak i dzierżawionych zbiornikach jest wymagana karta (2011/06/19 12:44)

perwer

Mi sie też przypomniał jeden zbiornik ...RYBNIK ....tam trzeba miec karte wędkarską,można nie miec aktualnych opłat ,ale karte trzeba miec.......Tak że sie myliłem.....lecz znam kilkanascie akwenów prywatnych gdzie karty miec nie trzeba,ale jak widac są wyjątki.... (2011/06/19 13:18)

ryukon1975

2 km od mojego domu jest prywatny staw i jest wymagana karta.Taka o dużym nominale:),by po zakończeniu łowienia zapłacić właścicielowi za zabierane ryby. (2011/06/19 13:41)

niutek40

W moim przypadku, łowie na dzierżawionym jeziorze i jest wymagana karta wędkarska.
Dzierżawca wprowadził regulamin PZW.

U Mnie jest dokładnie tak samo . (2011/06/19 14:49)

wedkarz212

Dzisiaj jade na prywatne jezioro z moim tatą,i z początku myślałem ze nie trzeba mieć karty ale sie okazało ze trzeba ja miec ale ja jeszcze nie mam bo zazwyczaj łowie na rzekach.A i czy moze ktoś wie ile kosztuje wyrobienie karty rybackiej?Na te jezioro kture mam jechać jest w Szymbozu,znaczy sie przed szymborzem trzeba skrecic w lewo dokładnie nie wiem bo jade tam pierwszy raz! (2011/08/26 09:54)

u?ytkownik57785

Dzisiaj jade na prywatne jezioro z moim tatą,i z początku myślałem ze nie trzeba mieć karty ale sie okazało ze trzeba ja miec ale ja jeszcze nie mam bo zazwyczaj łowie na rzekach.A i czy moze ktoś wie ile kosztuje wyrobienie karty rybackiej?Na te jezioro kture mam jechać jest w Szymbozu,znaczy sie przed szymborzem trzeba skrecic w lewo dokładnie nie wiem bo jade tam pierwszy raz!

Nie masz Karty Wędkarskiej, bo zazwyczaj łowisz na rzekach..... aha.... :)))))))) A na rzeki Karty mieć nie trzeba. No tak. Tata też na rzekach łowi bez Karty, nie? Czy tylko na jeziorach? (2011/08/26 10:53)

wedkarz212

Mój tata wo gule nie łowi tylko ja i pierwsze słyszę,że na na rzekach nie trzeba mieć karty ale dzięki za odpowiedz teraz nie będę musiał chować całego sprzętu jak leśnictwo podjedzie he he,bo zazwyczaj go chowałem!a nie wie ktoś może za ile i gdzie można kupić Kartę Rybacką w okolicach Inowrocławia.Proszę o szybką odpowiedź! (2011/08/26 14:35)