Czy na mormyszkę zakłada się ochotkę?

/ 25 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo podlodoweOkoń
Witam jestem początkującym wędkarzem podlodowym i mam wo was pytanie czy na mormyszke trzeba zakładać ochotkę.Czy nie trzeba piszcie
przemek1221


ja nieraz zakładam dla podniesienia skuteczności ;D (2013/01/09 19:28)

norway


tutaj masz wszystko


http://lmgtfy.com/?q=Czy+na+mormyszke+zak%C5%82ada+si%C4%99+ochotk%C4%99 (2013/01/09 19:32)

slawomir66


Jak najbardziej zakładam. Bez ochotki to tak jak byś łowił na pusty haczyk. Ochotka to naturalna przynęta kusząca ryby a przy wprawieniu w drgania mormyszki działa również jak wabik. Ja nie wyobrażam sobie wędkowania tą metoda bez ochotki. Powodzenia życzę. (2013/01/09 19:47)

Draq


Ja łowiłem już garbusy na pustą mormyszkę :) Ale to była taka specjalnie pomalowana na okonia fluo zielona i czerwona :) Oczywiście możesz też zamiast ochotki założyć innego robaka np. pinkę, ale ochotka jest najbardziej skuteczna. Jak masz dobre mormyszki z cienkim i mocnym hakiem to nawet dzokersa można założyć ;) (2013/01/09 19:51)

Artur z Ketrzyna


Tak jak koledzy mówią. Niektóre mormyszki są łowne i bez ochotki. Lecz dodanie ochotki zwiększą łowność nawet o 300%. Można założyć też kolorowego dzikuna jak i pinkę. Niektórzy reż zakładają; wątróbkę, ser topiony, ciasto.
Do zakładania ochotek możesz użyć specjalnej łopatki z wentylkami, kipisz ją w sklepie wędkarskim. Koszt to parę złotych.. (2013/01/09 20:38)

SZUWARdragon2


Ja łowiłem już garbusy na pustą mormyszkę :) Ale to była taka specjalnie pomalowana na okonia fluo zielona i czerwona :) Oczywiście możesz też zamiast ochotki założyć innego robaka np. pinkę, ale ochotka jest najbardziej skuteczna. Jak masz dobre mormyszki z cienkim i mocnym hakiem to nawet dzokersa można założyć ;)
Przepisy sie klaniaja;))
3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno:
j) stosować sztucznego światła, służącego lokalizowaniubądź zwabianiu ryb,


(2013/01/20 19:43)

arekbait


w przepisach nic nie ma ze nie mozna łowic na pusta mormyszke? Ja zakladam jedna sztuczna ochotke i jedna zywa i tak łowie:) jak zje żywa to mam jeszcze sztuczna na haczyku i nie raz na nia bralo jak mi sie nie chcialo zakladac zywej:) (2013/01/20 19:56)

Lujski


no teeoretycznie nie mozna lowic na mormyszke z ochotka ( czy jakims innym robakiem) to tak jakbys do gumy zalozyl rosówke i tym biczowal wode ... (2013/01/20 20:08)

mm77


no teeoretycznie nie mozna lowic na mormyszke z ochotka ( czy jakims innym robakiem) to tak jakbys do gumy zalozyl rosówke i tym biczowal wode ...



to nie tak mormyszka to nie jest osobna przynęta to jest jak hak jigowy służący do nabicia robaka i szybszym spuszczeniu na dno,z Pana teori wynika że nie wolno łowić na jiga bo to jest osobna przynęta i nie wolno na niego gumy zakładać, pozdrawiam. (2013/01/21 09:12)

perwer


Co wy pierniczycie za głupoty że nie wolno ochotki z mormyszką używać .
 Nie wymyślajcie pierdoł ,bo tylko wprowadzacie nowych wędkarzy w błąd ,a nie macie pojęcia o wędkowaniu pod lodowym. Jak już któryś geniusz szybko szuka regulaminu ,to niech idzie do taty żeby pomógł mu ze zrozumieniem przeczytać .... (2013/01/21 10:10)

BartekGz


zakładaj na mormyszke ochotke,pinke,białe a nawet małe glizdy to wszystko poprawi jej skutecznosc i zwiekszy twoje szanse na złapanie ryby,ponadto to wszystko wolno i nie zabrania tego zaden regulamin! Pozdro. (2013/01/21 10:59)

klamer3


Aja zapytam w tym temacie ale o klej specjalny do ochotki !! powiedzcie (poradźcie jak go używać jak te maluchy skleić tym ustrojstwem ???? Łapki już nie są takie sprawne więc chciałem sobie ulepszyć tylko nie wiem jak ???? Mile widziane foty dla lepszego zrozumienia !!! pozdrawiam i czekam niecierpliwie !!! klamer3  (2013/02/07 01:24)

kwaldek


Ja zakładam (2013/02/07 06:42)

rav74


Jak najbardziej, ja także zakładam, zresztą wertując w internecie najlepsi polecają, pozdrawiam, (2013/02/07 08:47)

klamer3


A ja zapytam w tym temacie ale o klej specjalny do ochotki !! powiedzcie (poradźcie jak go używać jak te maluchy skleić tym ustrojstwem ???? Łapki już nie są takie sprawne więc chciałem sobie ulepszyć tylko nie wiem jak ???? Mile widziane foty dla lepszego zrozumienia !!! pozdrawiam i czekam niecierpliwie !!! klamer 3                                                                                                                                                                                                             No nie wierze czyżby nikt nie używał nigdy takiego kleju ??? A może to jakaś nowość dla was. Koledzy pomóżcie !!!! (2013/02/07 15:34)

1bartek1


Mógłbyś podać jakiś link z tym klejem? Chyb a że pomyliłeś klej do klejenia ochotki/jokersa stosowany do podawania tzw. kul bonusowych?  (2013/02/07 15:56)

rav74


Jak jest towar rozlatujący się  to: 1żywa ochotka, a za nią sztuczna mocniej siedzi na haku-wystraczy wkłuć, ja też mam paluchy sztywne, jakoś daję radę, ale kleju nigdy nie stosowałem (2013/02/07 20:01)

Kasztaniak


A ja zapytam w tym temacie ale o klej specjalny do ochotki !! powiedzcie (poradźcie jak go używać jak te maluchy skleić tym ustrojstwem ???? Łapki już nie są takie sprawne więc chciałem sobie ulepszyć tylko nie wiem jak ???? Mile widziane foty dla lepszego zrozumienia !!! pozdrawiam i czekam niecierpliwie !!! klamer 3                                                                                                                                                                                                             No nie wierze czyżby nikt nie używał nigdy takiego kleju ??? A może to jakaś nowość dla was. Koledzy pomóżcie !!!!


Zamiast kleju może byc? Chyba że kolega upiera się przy kleju :)

http://lowisko.net/?601,przyrzad-do-peczkowania-ochotki-pelletu

(2013/02/07 20:02)

klamer3


A więc to nowość ten klej !!! Jest to maluteńka tubka kleju(wielkości maści do oka lub coś w tym stylu) konsystencji kleju BUTAPREM koloru czerwonego (ochotkowego) zapachu nawet przyjemnego  (mam to w samochodzie w garażu) jak będę w domu to postaram się wkleić fotke. (2013/02/08 08:11)

klamer3


Myślę że udało mi się wkleić tą fote !! (2013/02/08 14:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

klamer3


Brak podpowiedzi ???? Bo pomyśle że na ŚLUNSKU świat wędkarski idzie z postępem !!!!! naprawdę nikt tego jeszcze nie używał ???? (2013/02/08 21:56)

JOPEK1971


Aja zapytam w tym temacie ale o klej specjalny do ochotki !! powiedzcie (poradźcie jak go używać jak te maluchy skleić tym ustrojstwem ???? Łapki już nie są takie sprawne więc chciałem sobie ulepszyć tylko nie wiem jak ???? Mile widziane foty dla lepszego zrozumienia !!! pozdrawiam i czekam niecierpliwie !!! klamer3 


Ochotek się tym nie skleja tylko zakłada na haczyk.Na zwilżone palce wyciskasz troszeczkę i formujesz kulkę,zakładasz na haczyk i po temacie.
MATCHPLUS - dla wszystkich z pasją wędkowania - PASTA SENSAS MYSTIC ROUGE - CZERWONA, KOD: 05451 (2013/02/08 22:34)

perwer


Nie ...nikt takiego czegoś nie używa---w czym ma to pomóc niby?
 Natomiast do ochotki stosuje sie specjalne rozpraszacze --ochotka sie nie skleja i jest bardziej sztywna ,dzieki czemu dłużej wisi na haku .

 Ja nic nie stosuje - po prostu ochotka ma byś świeża. Nie czarna ,nie taka która rozpada sie przy nakładaniu . Wtedy i bez klejów trzyma sie bardzo dobrze i dobrze wabi . Jak ktoś ma stare ochotki ,polecam nałożyć jedną małą sztuczną ,a przed nią tego flaka - wtedy atrakcyjność troche wzrasta .   Od kondycji ochotki zależy 60% naszych sukcesów w łowieniu...pamietajcie o tym .. radze też zmieniać ,lub sprawdzać stan ochotki po każdym braniu . (2013/02/08 23:07)

klamer3


No to już coś wiemy !! Ja myślałem o tym żeby ochotki nie przebijać na mormyszce tylko zrobić pęczek (skleić do kupy) i założyć na hak!! Jak już pisałem rączki moje nie są tak sprawne jak za młodego więc chciałem sobie tym pomóc !! Dzięki piękne za wskazówki teraz jestem odrobinę mądrzejszy (człowiek się całe życie uczy a głupi u...... ) ciężko mi to słowo przez gardło przechodzi !!! Dzięki pozdrawiam serdecznie !!! klamer 3 (2013/02/09 00:40)