Czy na każde łowisko potrzeba kartę wędkarską.?

/ 9 odpowiedzi
Czy na każde łowisko muszę mieć karte wędkarską.
Zielan


Na każde łowisko powinieneś mieć odpowiednie zezwolenie do uprawiania amatorskiego połowu ryb. (2016/06/20 18:39)

Zielan


Na każde łowisko powinieneś mieć odpowiednie zezwolenie do uprawiania amatorskiego połowu ryb. (2016/06/20 18:39)

SlawekNikt


Oczywiście powyższe zasady nie dotyczą łowisk komercyjnych lub jakichś tam prywatnych stawów ... Czytanie nie boli ... (2016/06/20 19:01)

RewersWtf


Na jeziora prywatne - komercyjne powinieneś mieć wykupione odpowiednie zezwolenie od właściciela danego zbiornika - nie wszędzie potrzebna jest tzw biała karta. Na wodach pzw wiadomo również zezwolenie z opłaconymi składkami na cały rok czy też dany okres (wykupisz to w siedzibie pzw danego okręgu) + oczywiście musowo biała karta i zdrowy rozsądek podczas łowienia oraz odpowiednie traktowanie ryb :) W skrócie raczej wszędzie musisz mieć zezwolenie.
pozdro
  (2016/06/20 19:10)

Sith


Czy na każde łowisko muszę mieć karte wędkarską.
Teoretycznie tak. Są już tylko nieliczne prywatne, komercyjne łowiska na których karta nie jest wymagana, ale zgodnie z przepisami karta obowiązuje podobnie jak prawo jazdy.
Co prawda jest to absurdem w świetle tego, że dopuszcza się użytkowanie dróg publicznych przez rowerzystów i skuterowców bez prawa jazdy, żeglowanie po publicznych akwenach bez uprawnień żeglarskich, a stwarza to zdecydowanie większe zagrożenie dla zdrowia i życia niż wędkowanie bez karty, ale nie można dopatrywać się logiki w przepisach, ani żądać myślenia od tych, którzy je tworzą. ;>
  (2016/06/21 06:39)

ryukon1975


Patrząc z strony praktycznej każdy kto poważniej myśli o wędkarstwie powinien wyrobić kartę dla swojego spokoju i wygody. Koszt i wysiłek jest jednorazowy i bardzo niewielki. (2016/06/21 08:01)

Haryyy5


Generalnie co potrzeba z uprawnień, najkrócej jak się da, może komuś jeszcze się kiedyś przyda :
Wszystkie wody PZW - karta wędkarska + legitymacja członkowska z opłaconymi składkami + rejestr
Wszystkie pozostałe wody nie komercyjne : karta wędkarstka
Łowiska prywatne : co tylko zażyczy sobie właściciel. (2016/06/21 10:19)

osa12


Amatorski Połów Ryb w świetle prawa to przywilej połowu ryb dla wszystkich obywateli RP na wodach publicznych.
Połów ryb na wodach niepublicznych nie podlega zasadom Amatorskiego Połowu Ryb.
Wody publicznne to wody należące do Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Wód gdzie nie wymagana prawnie jest karta wędkarska jest sporo, na niektórych takich wodach właściciele (maja prawo określić dowolne zasady wędkowania) ustalają wymóg posiadania karty wędkarskiej.

Aby zrozumieć jak to działa zapraszam do Kleci (gmina brzostek). Gmina sprzedała część wody starego wyrobiska żwirowego osobie fizycznej. Granica między wodą publiczną (część zbiornika należąca do gminy - zarządza nią PZW Okręg Rzeszów a niepubliczną należącą do osoby fizycznej przebiega pod wodą).
Na części zarządzanej przez PZW jak najbardziej obowiązuje karta wędkarska, a na niepublicznej właścciel pozwala robić co się chce, jedyną zasadą było w 2015r. 5 zł od wędki. Brak wymiarów ryb i okresów ochronnych, limitów ryb zabranych, dowolna ilość wędek.

A ryba ta sama ?
I wszystko jest jak najbardziej zgodne z prawem. Jeśli nie, zgłoście ten fakt do SSR, PSR i gdzie tylko chcecie !
  (2016/06/21 12:43)