Zaloguj się do konta

Czy na jedną kartę i zezwolenie mogą dwie osoby ło

utworzono: 2010/03/28 17:05
celkowski

Mam pytanko,jeśli mam  kartę wędkarską  i zezwolenie,wszystkie opłaty to czy może zemną druga osoba łowić (osoba towarzysząca)?
[2010-03-28 17:05]

baldhead

Może, ale jak ma mniej niż 14 lat. [2010-03-28 17:09]

karlik

10. Członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi jedną ze swoich wędek do
wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez
konieczności uiszczania przez współmałżonka składki członkowskiej oraz składki na
ochronę i zagospodarowanie wód. Powyższe ma wyłącznie zastosowanie przy
wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie wędki

(fragment z RAPR)

Kolego celkowski jeśli zamiast żony będzie to kolega tez nie powinieneś mieć problemów

POZDRAWIAM
[2010-03-28 19:13]

majonezik

Witaj! Z tym kolega na druga wedke to bylbym ostrozny bo mialem taka sytuacje i panowie z PZW mieli o to pretensje. Ledwo udalo mi sie ich urobic i obylo sie bez mandatu. Prawda jest taka ze zalezy na kogo trafisz ale lepiej zeby nie widzieli wedki w rekach kolegi! Pozdrawiam! [2010-03-29 11:07]

ty kolego karlik , bedziesz miał sąd koleżeński, a twój kolega mandat,

lepiej nie kombinuj ..................

[2010-03-29 11:21]

kinga2002

czyli co córka 10 lat czy żonka spokojnie może wędkować jak ja wędkuje w ramach dwóch wędek
[2010-03-29 11:31]

adamw59

oczywiscie ze moga a jesli masz dwoje dzieci w wieku do 14 lat moga wedkowac wtwoim lowisku i limicie dziennym kazde na jedna wedke i ty terz morzesz wedkowac na jedna wedke jest to zgodne z regulaminem amatorskiego polowu ryb strona 6 punkt 5 potpunkt c
[2010-03-29 12:15]

seta

prawo nie zabrania żeby kolega siedział koło ciebie na tym samym stanowisku wiedz mozna je trochę nagiąć przecież strażnicy nie stoją nad twoją głową
[2010-03-29 14:24]

baldhead

czyli co córka 10 lat czy żonka spokojnie może wędkować jak ja wędkuje w ramach dwóch wędek

Córka może spokojnie wędkować w ramach Twojego stanowiska i limitu dziennego. Natomiast żona musi posiadać kartę wedkarską (białą) Posiadając kartę wędkarską, żona może łowić w ramach przysługującego Tobie stanowiska i limitu połowu, bez konieczności uiszczania opłat. Musisz również pamiętać, że powyższy zapis ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczajacym łowienie na dwie wędki! Gdy będziesz np. spinningował to może też spinningować Twoja córka ale żona już nie.
[2010-03-29 14:50]

Tak z ciekawości to gdzie mam jechać na kontrole by spotkać się z Kolegami nad wodą.?A żeby było już całkiem śmiesznie i broń boże nikogo nie obrazić:(Jeden z Kolegów ma żonę , a ta żona jest jego kolegą.)Pozdro.

[2010-03-29 17:12]

rastif

każdy z kolegów wędkarzy powinien znać regulamin więc nie rozumię tego pytania. [2010-03-29 20:19]

slawomir66

Nie chcę obrazić nikogo bo daleki jestem od tego.

Ale w nawiązaniu do wypowiedzi kolegi pawelek:
A żeby było już całkiem śmiesznie i broń boże nikogo nie obrazić: (Jeden z Kolegów ma żonę , a ta żona jest jego kolegą.)

Znam takie powiedzenie:
"Różne są zboczenia czy to ważne kto z kim śpi?". Tak też można.
Pozdrawiam.
[2010-03-29 20:41]

A ja chciałem łagodnie. [2010-03-29 21:17]

Robertos

Łapałem z kuzynem na rzece Skrwie on oczywiście nie miał karty i łapał ze mną na przystawkę,po godzinie pojawili się koledzy z kontroli no i kazali nam się wylegitymować.Sprawdzili kuzyna i kazali mu się zwinąć, a mi za to że wiedziałem że nie ma wymaganych dokumentów chcieli zabrać kartę i sprzęt.Było dwóch młodziaków i starszy pan.Całe szczęście że ten starszy pan był bo bym wrócił z mandatem i bez sprzętu do domu.Podziękowania dla niego że się za mną wstawił bo młodziaki by nie odpuścili.Pozdrawiam.  
[2010-03-29 21:39]

nokia5200

A ile wynosi kara za nieposiadanie karty wędkarskiej ??
[2010-04-07 19:31]

Petrys

a w przypadku kiedy ja łowię na dwie wędki, i siedzę z kolegą który nie wędkuje to strażnicy nic mi nie mogą zrobić?
[2010-04-07 19:52]

baldhead

A ile wynosi kara za nieposiadanie karty wędkarskiej ??

200 zł.
[2010-04-07 19:54]

Lewy9

Ja osobiście mam 15 lat (w piątek) i kuzyn też. Sprawdziła nas kontrol i nie miał pan zarzutów że łowi na moją wędke. Powiedział mi że może jeżeli ja jestem.  [2010-04-07 20:01]

baldhead

a w przypadku kiedy ja łowię na dwie wędki, i siedzę z kolegą który nie wędkuje to strażnicy nic mi nie mogą zrobić?

Możesz siedzieć nad wodą nie tylko z kolegą, ale nawet z koleżanką. Nie możesz im tylko udostępnić swoich wędek. [2010-04-07 20:03]

Petrys

Koleżanki są mniej chętne do takich wypadów, ale niektóre chętnie jeżdżą ;)
[2010-04-07 20:35]

jajaca

Ja osobiście mam 15 lat (w piątek) i kuzyn też. Sprawdziła nas kontrol i nie miał pan zarzutów że łowi na moją wędke. Powiedział mi że może jeżeli ja jestem. 

Zgodnie z regulaminem kolega nie powinien wędkować, bo nie ma do tego uprawnień i co się z tym wiąże nie uiścił opłaty. Trafiłeś na strażnika z krwi i kości człowieka mającego świadomość, że ukaranie przyniesie większe szkody dla popularyzacji tego hobby, bo kolega zamiast złapać bakcyla wstąpić w nasze szeregi popularyzować wędkarstwo wśród rodziny i znajomych to po prostu by się zraził.

Niestety nie wszyscy potrafią logicznie myśleć i zapominają, że celem nadrzędnym jest popularyzacja sportu, czasem nie chcą czasem nie potrafią być człowiekiem i właściwie ocenić sytuację.

Moim zdaniem przepis powinien zostać zmieniony – wykasowane ograniczenia wiekowe i pokrewieństwo reszta, jeśli chodzi o ten punkt bez zmian.

[2010-04-07 22:08]