Zaloguj się do konta

Czy musli nadaje się na zanętę?

utworzono: 2010/09/07 14:19
stasiu16l

Witam mam kilka paczek musli, które dostałem i zastanawiam się czy można użyć go jako zanęty, ewentualnie dodać czegoś by konsystencja była odpowiedniejsza. Mianowicie musli ma 0,5kg i składa się z:

płatki owsiane 66%
płatki kukurydziane 12,5%
rodzynki 11%
słonecznik 3,5%
orzechy arachidowe 3,5%
migdał 1,5%
wiórki kokosowe 1%
ananas suszony 1%

Jak myślicie czy są to przysmaki jakiś konkretnych ryb? Czy gdyby coś jeszcze dodać była by to efektywna zanęta?

Z góry dzięki za odpowiedzi. ;)
[2010-09-07 14:19]

Dubik

ja bym dodał do tego kukurydzę i biszkoptu mielonego atraktor wanilia i mogła to być zanenta na karpia
[2010-09-07 14:25]

stasiu16l

ok, spróbuje a jakieś inne porady ? ;p
[2010-09-07 14:56]

dus300

Samo musli raczej nie nadaje się na zanętę.Trzeba coś dodać jak wyżej wspomniał kolega Dubik.Na przykład kukurydze ,troche zwykłej zanęty może makaron...i gotowe. [2010-09-07 17:35]

Romuald55

Kolego stasiu....musli nadaja sie na sniadanie dla Ciebie.Nie kombinuj. Ja wiem ze one sa tansze od zanety.Niektorzy koledzy zadaja sobie pytanie jak lowic jak nie ma kasy na zanete.Jest sposob!Pszenica!Jest taniutka ale za to skuteczna do amatorskiego polowu.Jak na swoim lowiasku przyzwyczaisz ryby do pszenicy to masz lowienie ze hej.Plotki,leszcze,liny,karasie karpie klenie lubia pszenice. pomysl o tym. [2010-09-07 19:21]

stasiu16l

Kolego stasiu....musli nadaja sie na sniadanie dla Ciebie.Nie kombinuj. Ja wiem ze one sa tansze od zanety.Niektorzy koledzy zadaja sobie pytanie jak lowic jak nie ma kasy na zanete.Jest sposob!Pszenica!Jest taniutka ale za to skuteczna do amatorskiego polowu.Jak na swoim lowiasku przyzwyczaisz ryby do pszenicy to masz lowienie ze hej.Plotki,leszcze,liny,karasie karpie klenie lubia pszenice. pomysl o tym.

Hehehe ja nie kombinuje ;p po prostu mojej mamy koleżanka dostała musli z Caritasu i dała mojej mamie bo nie miała co z tym zrobić ;p Dlatego tez zapytałem się czy da się to jakoś wykorzystać w naszym kochanym hobby :D Jutro z rana wybieram się nad wodę i zobaczę co to musli jest warte ;p Dodam jakiegoś uniwersalnego trapera i kukurydzy i kuku na haczyk i zobaczymy, może coś się złapie ;p jak nie będzie rezultatów to zrezygnuje z połowów 'na musli' hehe

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi ;P
[2010-09-07 20:43]

Richard11

Chłopie,jeżeli to jest musli z Caritasu to nic nie złapiesz.

Ale jaja!!!. Zanęta z Caritasu!!!!

Ryby padną na kolana.

[2010-09-07 20:55]

stasiu16l

Ryby padną na kolana.

jaja będą jak złapie ^^
[2010-09-07 21:03]

Romuald55

Wydaje mi sie ze lepiej bedzie zaparzyc, suche moga wyplywac do gory rozpraszajac ryby w toni.Powodzenia. [2010-09-07 21:15]

withanight88

Ryby padną na kolana.

Dlaczego sugerujesz, ze skoro z caritasu to "sie do niczego nie nadaje"?

Kolego z głownego tematu - musli sie nie nadaje(2 razy dodawałem) 

[2010-09-07 21:37]

domin77

normalnie dodaj do zanęty,ja tak robię bo też mam takie musli, ostatnio podeszły mi duże płocie.W musli jest dużo płatkow owsianych a czasami nęce tylko nimi.połamania [2010-09-07 23:13]

kumpel w tamtym sezonie dodawał musli do zanąty-rewela na dużego karasia szczególnie po dodaniu miodu ,a jako przynąta rodzynki.

ps płatków owsianych niedodawaj w takiej ilości.max 25% ale nie 66% bo płatki strasznie sklejają zanętę.
[2010-09-09 17:02]

Źle doczytałem ,napisałeś skład musli.

to musli może być tylko dodatkiem max 20%
[2010-09-09 17:07]

sauber

ja też nieraz używam musli to dobry dodatek do zanęt tylko trzeba go zmielić w młynku [2010-09-09 22:34]