Zaloguj się do konta

Czy można mieszać Scopex i truskawke?

utworzono: 2010/06/05 14:45
ziomek

Witam wszystkich kolegów !

Mam takie pytanie ,czy można mieszać zapach scopex i truskawkę na karpia ?
Bardzo proszę o odp .
[2010-06-05 14:45]

ja bym niemieszal zostal bym przy jednym zapachu i uzywal kulek o zapachu zanety
[2010-06-05 15:01]

Pewnie "karpiorze" będą oponować, ale czy można mieszać zapachy decyduje jedynie czy będzie to się podobało rybom. Tu pojawia się jedyna słuszna droga do stwierdzenia prawdy, czyli by się o tym przekonać należy testować mieszanki. A czymże innym jest np. mieszanina zapachu korzennego z miodowym jak nie piernikiem? A cóż szkodzi pomieszać anyż z truskawką, albo wanilię z miodem? Każda mieszanka może być skuteczna, a niektóre zestawienia mogą szokować.

Zatem uważam, że scopex i truskawka też mogą się sprawdzić jako mieszanka, szczególnie że się z sobą nie gryzą.

Ogólna zasada (choć bywają wyjątki) jest taka, że jeśli po zmieszaniu aromat będzie Ci się podobał i będzie się mile kojarzył, ryby będą miały podobne odczucia.

:-)

[2010-06-05 15:59]

olekdok

Co do takiej mieszanki to nie jestem pewien...Scopex mieszałem z krabem(jako zanęta kruszony Scopex,a na haczyku - Krab),ale to było na łowisku z dużą ilością skorupiaków.Truskawka jak najbardziej nadaję się do mieszania z wanilią,czekoladą,cynamonem,tutti-frutti.Kiedyś miałem dobry rezultat na Śliwę(na inne zapachy wtedy nawet nie drgnęło).Próbować trzeba różne kombinacje tylko z jednej półki(moim zdaniem...) [2010-06-05 21:24]

ziomek

dzięki wielkie !
[2010-06-05 22:53]