Zaloguj się do konta

Czy można łowić bez karty?

utworzono: 2013/07/18 15:19
x moczykij x

Witam wędkarzy amatorów i zawodowców

Mam dopiero 12 lat, a więc nie mam karty wędkarskiej.
Jakieś 2 km odemnie jest łowisko komercyjne.
A do tego nie jestem członkiem PZW.
Moje pytanie polega na tym : cz mogę łowić bez karty lecz z samym dowodem wpłaty dla dzierżawcy?
[2013-07-18 15:19]

Qoorchuck

Możesz łowić jedynie z osobą dorosłą posiadającą kartę wędkarską w jego limicie połowu, czyli np. Ty i on po 1 wędce spławik/grunt, lub na zmianę spinningiem i limit ryb jednej osoby. [2013-07-18 13:46]

halski021

Łowiska komercyjne mają różne zasady.Często pozwalają łowić bez karty wędkarskiej.Musisz zapytać właściciela tego łowiska,czy ci pozwoli wędkować.
[2013-07-18 15:01]

kamil11269

Zazwyczaj na komercyjnych można łowić beż karty. U mnie bez karty można łowić na każdych tego typu łowiskach.
[2013-07-18 15:06]

Bernard51


x moczykij x Witam wędkarzy amatorów i zawodowców

Mam dopiero 12 lat, a więc nie mam karty wędkarskiej.
Jakieś 2 km odemnie jest łowisko komercyjne.
A do tego nie jestem członkiem PZW.
Moje pytanie polega na tym : cz mogę łowić bez karty lecz z samym dowodem wpłaty dla dzierżawcy?

Na komercyjnym (prywatnym) łowisku możesz łowić bez karty po uiszczeniu opłaty jaką właściciel wystawił ,Mimo 12 lat możesz łowić sam jeżeli zarządca Ci na to pozwoli. Podejrzewam że teraz w wakacje to i opłatę możesz mieć mniejszą jako uczeń, przynajmniej na niektórych tak jest w mojej okolicy.
[2013-07-18 17:34]

mateuszwos

Witam wędkarzy amatorów i zawodowców

Mam dopiero 12 lat, a więc nie mam karty wędkarskiej.
Jakieś 2 km odemnie jest łowisko komercyjne.
A do tego nie jestem członkiem PZW.
Moje pytanie polega na tym : cz mogę łowić bez karty lecz z samym dowodem wpłaty dla dzierżawcy?

Poważnie masz tylko 12 lat? :):) sam jestem ciekaw jak potoczy się dyskusja:)
[2013-07-18 18:04]

Roxola

Witam wędkarzy amatorów i zawodowców

Mam dopiero 12 lat, a więc nie mam karty wędkarskiej.
Jakieś 2 km odemnie jest łowisko komercyjne.
A do tego nie jestem członkiem PZW.
Moje pytanie polega na tym : cz mogę łowić bez karty lecz z samym dowodem wpłaty dla dzierżawcy?



2 km to nie jest daleko, czy tak trudno zapytać o to samego dzierżawcy ?Nie piszesz nawet gdzie się zbiornik znajduje, a wszyscy jesteśmy jasnowidzami.
[2013-07-18 18:28]

x moczykij x

W dreństwie ( jez.Dręstwo ). Jutro wybieram się do któregoś z dzierżawców i dziękuję wszystkim za wasze odpowiedzi. Temat uważam za zamknięty.
[2013-07-18 20:10]

Roxola

TAK jest potrzebna Karta Wędkarska.
http://domekletniskowy.in/okolica0.html
Chyba o Dreństwo Ci chodzi, bo "Dręstwo" nigdzie nie znalazłam.
cyt." Zezwolenie winno być okazywane wraz z kartą wędkarską na każde żądanie Państwowej Straży Rybackiej, Społecznej Straży Rybackiej i Policji. " [2013-07-18 20:39]

x moczykij x

Niestety jeśli trzeba mieć karte to poczekam jeszcze 2 lata.
Dla ścisłości z pewnych źródeł wiem że to jezioro Dręstwo.
[2013-07-18 21:29]

Bernard51

Zezwolenie można nabyć u Dzierżawców jeziora Draństwo każdego dnia w godz. 5 00 -20 00 

w Rajgrodzie w Sklepie Wędkarskim przy ul. Warszawskiej oraz u Pana Jana Budzińskiego w Woźnejwsi nr 137.

A z jakiego rejonu Polski pochodzisz czy w pobliżu jest Rajgrud?

[2013-07-18 21:40]

aldente

TAK jest potrzebna Karta Wędkarska.
http://domekletniskowy.in/okolica0.html
Chyba o Dreństwo Ci chodzi, bo "Dręstwo" nigdzie nie znalazłam.
cyt." Zezwolenie winno być okazywane wraz z kartą wędkarską na każde żądanie Państwowej Straży Rybackiej, Społecznej Straży Rybackiej i Policji. "

"Według urzędowego spisu opracowanego przez Komisję Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych (KNMiOF) nazwa tego jeziora to Dręstwo. W różnych publikacjach i na mapach topograficznych jezioro to występuje pod nazwą Dreństwo lub też Rybczyzna."
Oto cytat z Google ! Pozdrawiam!
[2013-07-18 22:56]

x moczykij x

Tak kilkanaście minut jazdy samochodem i jestem w Rajgrodzie.
[2013-07-20 10:37]

kedzio

Możesz łowić jedynie z osobą dorosłą posiadającą kartę wędkarską w jego limicie połowu, czyli np. Ty i on po 1 wędce spławik/grunt, lub na zmianę spinningiem i limit ryb jednej osoby.


Łowisko komercyjne?! Boże ! [2013-07-20 20:17]

jurek

Niestety na łowiskach komercyjnych panują inne zasady dotyczące wędkowania , na jednych wymagana jest karta wędkarska , a na innych nie . Lecz zawsze trzeba wcześniej zapoznać się z regulaminem danego łowiska .
[2013-07-21 12:01]

Bernard51

Niestety na łowiskach komercyjnych panują inne zasady dotyczące wędkowania , na jednych wymagana jest karta wędkarska , a na innych nie . Lecz zawsze trzeba wcześniej zapoznać się z regulaminem danego łowiska .

Tu masz Jurek w 100% rację, jeżeli dzierżawca podpisuje umowę w której narzucono mu warunki połowu według RAPR nic nie może wnieść innowacyjnego aby młodzież mogła swobodnie łowić bez karty i nie tylko młodzież, natomiast na prywatnych łowiskach (własność prywatna zbiornika) jest to posunięte aby zdobyć więcej klientów dość liberalnie wystarczy uiścić opłatę od wędki i mogą łowić całe rodziny nawet wypożyczając sprzęt od obsługi.Ten drugi model łowiska komercyjnego w dni wolne cieszy sie dość dużym powodzeniem a w czasie wakacji młodzi adepci wędkują do woli po dość symbolicznych opłatach (nawet za pomoc w usunięciu śmieci wokół łowiska) Pozdrawiam!
[2013-07-22 07:19]

Pawgas

Zapewne chodzi Wam o łowiska w głębi Polski ale dla porządku należy przypomnieć, że karty wędkarskiej nie trzeba również posiadać podczas połowów na morskich wodach śródlądowych. Zgodnie z Ustawą o rybołówstwie połów sportowy możliwy jest po zakupieniu zezwolenia w okręgowym inspektoracie rybołówstwa morskiego za 16 zł miesięcznie lub 49 zł rocznie. Dotyczy to również połowów z łodzi. Składki w wodach PZW są absurdalne w stosunku do pogłowia ryb i wszechogarniającego kłusownictwa. Ja na wodach pzw nie łowię już od lat.  [2013-07-22 21:40]

zenfr

Szanowni koledzy,aby udzielać porad to trzeba znać przepisy.Kłania sie ustawa o rybactwie Sródladowym,która mówi,że osoba do lat 14 jest zwolniona z posiadania karty wędkarskiej i może wedkować na wodach państwowych(poza obrebem rybackim dzierzawionym) w obecności osoby dorosłej posiadajacej kartę wędkarską. Wy tylko rapr i rapr, a to jest regulamin łowisk PZW i nie dotycz wód państwowych.
[2013-07-24 00:50]

Curiosity

Popieram :) ja 10m od domu mam łowisko komercyjne tzn. "Trzy Stawy" tutaj można wykupić pozwolenie w kilku miejscach w okolicy koszt to 20zł i do wyboru mamy 3 łowiska w każdym momencie możemy się przenieś z 1 na 2 albo np. łowić na obydwu naraz i możemy zrobić nawet tydzień nad wodą. Za to 20zł mamy wędkowanie 2-ma wędkami, 3 karpie/amury 2 szczupaki/sandacze, 1 sum/węgorz i 5kg innych na dzień, każdy następny dzień to 10zł i wtedy podwaja się limit nie ma tu ograniczenia wiekowego jedynie do spiningu wynosi 18 lat. I łowisko ma własny malutki regulamin zaledwie 2 małe karteczki.
Fotografia łowiska http://scr.hu/0ll6/qcby5 (Czerwone)
A na zielono jest kolejne łowisko jest tam "Łowisko Specjalne" to duże, o tym nie wspomnę bo tam jest zupełnie inna bajka, ale za to małe jest do użytku wszystkich.
Można tam łowić samemu od 13 lat, płacimy 2 zł/h albo 20zł na cały dzień, w limicie mamy jednego karpia do 50cm (większe idą na Łowisko Specjalne) a za resztę ryb musimy zapłacić, lecz jeżeli tam przyjedziemy (najlepiej z samego rana) to mamy raczej pewność że karpika przywieziemy, karpi tam są tony, popołudniu widać aż grzbiety wystające z wody i to setki! Niestety nie ma możliwości nocowania nad stawem.
Położone są w małopolsce okolice Wadowic

Przepraszam że się tak rozpisałem no ale myślę ze warto, jeżeli ktoś będzie chciał się jeszcze coś dowiedzieć to zapraszam na PW
[2013-07-24 10:37]

Artur z Ketrzyna

Witam wędkarzy amatorów i zawodowców

Mam dopiero 12 lat, a więc nie mam karty wędkarskiej.
Jakieś 2 km odemnie jest łowisko komercyjne.
A do tego nie jestem członkiem PZW.
Moje pytanie polega na tym : cz mogę łowić bez karty lecz z samym dowodem wpłaty dla dzierżawcy?

Masz dopiero 12 lat, a kartę wędkarską wyrabia się dopiero po osiągnięciu wieku 14 lat. Tak więc jeszcze jej sobie nie wyrobisz.  I jesteś zmuszony wędkować pod opieką dorosłego posiadającego uprawnienia do wędkowania, czyli; kartę i zezwolenia.
Tak więc z powodu wieku jesteś zwolniony z posiadania karty wędkarskiej.


Co do pytania. Czy możesz wędkować na łowisku komercyjnym oddalonym od siebie o jakieś 2 km.
To musisz się dowiedzieć bezpośrednio u dzierżawcy tego łowiska.
Ponieważ dzierżawca/właściciel łowiska, sam określa zasady i regulamin jakie obowiązują na jego łowisku.
Dlatego on sam może tylko Ci powiedzieć na jakich zasadach możesz u niego wędkować.

No i by wędkować na innych wodach niż PZW, nie musisz być członkiem PZW.

Zaś jeśli chcesz łowić na wodach PZW, to możesz się zapisać do koła PZW. Będziesz członkiem młodocianym. I bodajże za składkę w wysokości ok 35 zł, będziesz mógł wędkować na wodach PZW pod opieką dorosłej osoby.
[2013-07-24 12:46]

TAK jest potrzebna Karta Wędkarska.
http://domekletniskowy.in/okolica0.html
Chyba o Dreństwo Ci chodzi, bo "Dręstwo" nigdzie nie znalazłam.
cyt." Zezwolenie winno być okazywane wraz z kartą wędkarską na każde żądanie Państwowej Straży Rybackiej, Społecznej Straży Rybackiej i Policji. "

Na wodach komercyjnych nie trzeba mieć karty wędkarskiej i tam nie ma żadnych straż wędkarskich  [2013-07-24 18:40]

Artur z Ketrzyna

TAK jest potrzebna Karta Wędkarska.
http://domekletniskowy.in/okolica0.html
Chyba o Dreństwo Ci chodzi, bo "Dręstwo" nigdzie nie znalazłam.
cyt." Zezwolenie winno być okazywane wraz z kartą wędkarską na każde żądanie Państwowej Straży Rybackiej, Społecznej Straży Rybackiej i Policji. "

Na wodach komercyjnych nie trzeba mieć karty wędkarskiej i tam nie ma żadnych straż wędkarskich 

A na ilu łowiskach komercyjnych kolega wędkował?
Że aż z takim przekonaniem to piszesz?
Bo właściciel łowiska, bardziej dba niż inni by mu rybek nie kradli. Korzysta też z usług PSR czy innych organów, jak też ma swoich ludzi. A że często robi to dyskretnie i z kulturą, to już inna bajka.
A zaś co o karty, to też różnie podchodzą. Albo mają swoje wymiary i okresy ochronne, itd. Abo wymagają karty by wiedzieć że ten kolega zna RAPR (który i u niego obowiązuje).
[2013-07-24 22:08]

JKarp

CześćArtur ja łowiłem na kilku łowiskach komercyjnych. O innych czytałem. Na żadnym nie potrzeba karty wędkarskiej. Na żadnym ani PSR ani SSR nie ma nic do wędkarzy. JK [2013-07-25 07:16]

Artur z Ketrzyna

CześćArtur ja łowiłem na kilku łowiskach komercyjnych. O innych czytałem. Na żadnym nie potrzeba karty wędkarskiej. Na żadnym ani PSR ani SSR nie ma nic do wędkarzy. JK

Zapytaj sam siebie co to jest SSR. Bo o niej nie wspomniałem, bo to jest twór PZW, dla własnych potrzeb. Nie mówię, że nie ma racji bytu, ale To co się dzieje we władzach PZW, to też odbija się na funkcjonowaniu tej jednostki wewnętrznej (poza tym wiele powiatów jej nie ma).
Co do reszty organów państwowych, to zależy od dzierżawcy/właściciela wody. Czy z nimi podpisze porozumienie.
[2013-07-25 22:33]

JKarp

SSR - Społeczna Straż RybackaTak mi się napisało w komplecie z PSR.SSR nie jest tworem PZW ;-)
Natomiast o jakich porozumieniach Ty piszesz to ja nie wiem:" Co do reszty organów państwowych, to zależy od dzierżawcy/właściciela wody. Czy z nimi podpisze porozumienie."
Jeśli chodzi o łowiska prywatne czy komercyjne to :1. Z Policją nie musi podpisywać porozumienia2. Z PSR nie musi podpisywać porozumienia ( bo każde łowisko prywatne to obręb rybacki )Jakie jeszcze organy państwowe mogą kontrolować wędkarzy - nie chce mi się szukać ale jest ich kilka. Brakuje tylko Pani Zosi ze spożywczego w tym zestawieniu ;-)Ale nikt z nich nie wejdzie na teren prywatny w celu skontrolowania wędkarzy.
JK [2013-07-26 06:10]

Artur z Ketrzyna

SSR - Społeczna Straż RybackaTak mi się napisało w komplecie z PSR. SSR nie jest tworem PZW ;-)
Natomiast o jakich porozumieniach Ty piszesz to ja nie wiem:" Co do reszty organów państwowych, to zależy od dzierżawcy/właściciela wody. Czy z nimi podpisze porozumienie."
Jeśli chodzi o łowiska prywatne czy komercyjne to :1. Z Policją nie musi podpisywać porozumienia2. Z PSR nie musi podpisywać porozumienia ( bo każde łowisko prywatne to obręb rybacki )Jakie jeszcze organy państwowe mogą kontrolować wędkarzy - nie chce mi się szukać ale jest ich kilka. Brakuje tylko Pani Zosi ze spożywczego w tym zestawieniu ;-) Ale nikt z nich nie wejdzie na teren prywatny w celu skontrolowania wędkarzy.
JK

To z czyich struktór powstaje i dla czyich potrzeb, kto jest ich członkiem?

Właśnie po to by mogli wchodzić na teren prywatny, i tam kontrolować. Jak też Dzierżawca mógł korzystać z ich usług potrzebne porozumienie.
[2013-07-26 15:37]