Czy można konopie zasiać w ogródku?

/ 19 odpowiedzi

czy jest możliwość żeby w naszym klimacie w ogródku urosła konopia?

u?ytkownik32263


Oczywiście, że tak ale czy zastanowiłeś się co to jest konopia i co by było gdyby "życzliwy" sąsiad to zauważył? Tłumaczenia, że zrobiłeś to ponieważ jesteś wędkarzem i chcesz mieć przynętę na płoć na prokuratorze nie zrobiłoby najmniejszego wrażenia. To jest inaczej, po młodzieżowemu UPRAWA GANDZI a za to grozi kibel!!! Kumasz bazę? (2011/04/16 11:46)

nantai


nie mówie o marysce itp ;) (2011/04/16 11:51)

krojcu


przecież konopi są rożne odmiany ,nie konieczna indyjska. (2011/04/16 11:59)

u?ytkownik32263


Czy Wy naprawdę nie rozumiecie? Konopia to konopia. Kratki nawet za samosiejkę. Boże na jakim ja świecie żyję? (2011/04/16 12:02)

Bartek1997


Pewnie że można. (2011/04/16 12:09)

nantai


Czy Wy naprawdę nie rozumiecie? Konopia to konopia. Kratki nawet za samosiejkę. Boże na jakim ja świecie żyję?


coskolega mi tu sciemnia ;) (2011/04/16 12:21)

Grzybu89


Normalnie mozesz siac tylko nie indyjska:) a wyrosnac ci powina kolomnie sieja tego hektary i nikt sie nie czepia. Tak ze kupuj nasiona i do ogrodka:) (2011/04/16 12:30)

spines21


Konopi włóknistych nie należy mylić z narkotycznymi konopiami indyjskimi. To dwa zupełnie różne gatunki, choć należą do tej samej rodziny. Uprawa tych pierwszych jest w Polsce legalne, choć obwarowana wieloma ograniczeniami.  

Konopie mogą być uprawiane wyłącznie na określonej powierzchni, w oparciu o kwalifikowany materiał siewny i kontraktację. W gminie Olszyna ma powstać plantacja o powierzchni 800 ha. W tym roku na całym Dolnym Śląsku rolnicy będą uprawiać konopie na obszarze ponad 900 ha. W ubiegłym w całym kraju uprawy zajęły zaledwie 280 ha.

Kontrahenci płacą do 6 tys. zł za tonę słomy konopnej. Poza tym, roślina ta idealnie odchwaszcza pola, a wędkarze wiedzą że na duże płocie nie ma lepszej przynęty jak moczone ziarno tej rośliny.

farmer.pl

(2011/04/16 12:51)

u?ytkownik32263


Konopi włóknistych nie należy mylić z narkotycznymi konopiami indyjskimi. To dwa zupełnie różne gatunki, choć należą do tej samej rodziny. Uprawa tych pierwszych jest w Polsce legalne, choć obwarowana wieloma ograniczeniami.  

Konopie mogą być uprawiane wyłącznie na określonej powierzchni, w oparciu o kwalifikowany materiał siewny i kontraktację.
W gminie Olszyna ma powstać plantacja o powierzchni 800 ha. W tym roku na całym Dolnym Śląsku rolnicy będą uprawiać konopie na obszarze ponad 900 ha. W ubiegłym w całym kraju uprawy zajęły zaledwie 280 ha.

Kontrahenci płacą do 6 tys. zł za tonę słomy konopnej. Poza tym, roślina ta idealnie odchwaszcza pola, a wędkarze wiedzą że na duże płocie nie ma lepszej przynęty jak moczone ziarno tej rośliny.

farmer.pl

I dlatego pisałem o zakazie własnej ogródkowej uprawie konopii. Legalna może być również uprawa konopii indyjskich ale do celów np. naukowych więc niby też ja mogę ją uprawiać? Otóż nie. Poza tym policja nie patrzy jaki to jest gatunek tylko od razu zatrzymuje takiego delikwenta a on sam musi się tłumaczyć z roslinek. I jak tylko coś prokuratorowi nie będzie grać to wielkia dupa. Może być wyroczek. Ale jak ktoś jest tak głupi , żeby ryzykować i to tak bardzo to zapraszam do uprawy.



(2011/04/16 13:07)

nantai


czyli kicha  z moich pomysłem ;/ (2011/04/16 13:12)

mariusz23


Sadzić,palić,legalizować !!! Oczywiście w kwestii wędkarskiej też !!
pozdro (2011/04/16 13:16)

ola86



      Prawo Naszego Państwa Rzeczpospolitej Polskiej bezwzględnie zabrania posiadania i uprawy konopi medycznych (zawierających wysokie dawki składnika aktywnego THC, który jest najważniejszym składnikiem leczniczym konopi).

     Prawo nie wprowadza również żadnych rozwiązań dotyczących medycznego zastosowania konopi, uniemożliwiając podjęcie leczenia tą rośliną. Tymczasem wspominana już przeze mnie morfina - jeden z najgroźniejszych narkotyków znanych człowiekowi podlega takim rozwiązaniom i możliwy jest jej zakup w aptece po okazaniu specjalnej recepty.

      Nowa ustawa o przeciwdziałaniu narkomani podtrzymała postanowienia ustawy starej, uznając konopie za rośliny całkowicie nieprzydatne w medycynie. Do listy zakazanych substancji (niektóre wbrew prawu Unii Europejskiej) dołączyły nowe substancje, niektóre z nich stosowane były na terenie Europy w kulinariach i medycynie...

Posiadanie:

      Posiadanie suszu konopi o zawartości równej lub większej niż 0,20% THC (względem suchego materiału roślinnego) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeśli jest to znaczna ilość (ustawa nie określa dokładnie jaka) kara wynosi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli sąd uzna sprawę za sprawę 'mniejsze wagi' sprawca podlega karze grzywny lub pozbawienie wolności do 1 roku.

Uprawa:

      Uprawa konopi (z wyjątkiem włóknistych < 0,20%THC) zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 2, grzywną lub karą ograniczenia wolności.

Nasiona:

      Posiadanie nasion wszystkich rodzajów konopi jest w Polsce całkowicie legalne!

Tekst ustawy:

      Oto tekst artykułów, dotyczących konopii o wysokiej zawartości THC, z ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii:

Art. 62.1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5. 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 63. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, lub konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 2. Tej samej karze podlega, kto, wbrew przepisom ustawy, zbiera mleczko makowe, opium, słomę makową, żywicę lub ziele konopi innych niż włókniste
(2011/04/16 14:12)

nantai


czyli nie grozi mi zadna kara jednym słowem;) (2011/04/16 14:46)

MaN90


Sadzić Palić Zalegalizować !! :) (2011/04/16 18:12)

Mateusz997Pila



      Prawo Naszego Państwa Rzeczpospolitej Polskiej bezwzględnie zabrania posiadania i uprawy konopi medycznych (zawierających wysokie dawki składnika aktywnego THC, który jest najważniejszym składnikiem leczniczym konopi).

     Prawo nie wprowadza również żadnych rozwiązań dotyczących medycznego zastosowania konopi, uniemożliwiając podjęcie leczenia tą rośliną. Tymczasem wspominana już przeze mnie morfina - jeden z najgroźniejszych narkotyków znanych człowiekowi podlega takim rozwiązaniom i możliwy jest jej zakup w aptece po okazaniu specjalnej recepty.

      Nowa ustawa o przeciwdziałaniu narkomani podtrzymała postanowienia ustawy starej, uznając konopie za rośliny całkowicie nieprzydatne w medycynie. Do listy zakazanych substancji (niektóre wbrew prawu Unii Europejskiej) dołączyły nowe substancje, niektóre z nich stosowane były na terenie Europy w kulinariach i medycynie...

Posiadanie:

      Posiadanie suszu konopi o zawartości równej lub większej niż 0,20% THC (względem suchego materiału roślinnego) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeśli jest to znaczna ilość (ustawa nie określa dokładnie jaka) kara wynosi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli sąd uzna sprawę za sprawę 'mniejsze wagi' sprawca podlega karze grzywny lub pozbawienie wolności do 1 roku.

Uprawa:

      Uprawa konopi (z wyjątkiem włóknistych < 0,20%THC) zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 2, grzywną lub karą ograniczenia wolności.

Nasiona:

      Posiadanie nasion wszystkich rodzajów konopi jest w Polsce całkowicie legalne!

Tekst ustawy:

      Oto tekst artykułów, dotyczących konopii o wysokiej zawartości THC, z ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii:

Art. 62.1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5. 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 63. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, lub konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 2. Tej samej karze podlega, kto, wbrew przepisom ustawy, zbiera mleczko makowe, opium, słomę makową, żywicę lub ziele konopi innych niż włókniste



Noi wszystko w temacie
Sadzić, palić legalizować! (2011/04/16 23:02)

kaugustyn13


Czy Wy naprawdę nie rozumiecie? Konopia to konopia. Kratki nawet za samosiejkę. Boże na jakim ja świecie żyję?



i tu kolego sie mylisz.
sa odmiany konopii bez htc i sa uzywane do ruznych celow. w Polsce jest wiele hodowli takich roslinek tylko musza byc zgloszone w urzedach. ja mam na balkonie co roku 2-3 kszaczki lecz nie na ryby ale jako karma dla ptaszkow. (2011/04/17 07:08)

osmial


Tomas81 jak się nie znasz to nie wypowiadaj się w temacie tak dosadnie.
Przede wszystkim jednak nawiązując do Twoich wypowiedzi to do póki nie masz prawomocnego wyroku sądowego jesteś potencjalnie niewinny więc nie ma, że prokuratorowi będzie coś nie pasić tylko musi Ci udowodnić tę winę, np. poprzez testy roślin w laboratorium. Jeśli w krzaku nie będzie THC to nic Ci nie zrobią.Nie znam się natomiast na przepisach rolniczych ale podejrzewam, że te pozwolenia trzeba mieć aby były pod kontrolą plantacje w których potencjalnie mogły by być ukryte krzaki z konopiami narkotycznymi (indica i sativa), z tego co słyszałem zazwyczaj badane są wybrane próbki krzaków w celu sprawdzenia czy aby na pewno w plantacji nie ma krzaków przeznaczonych na dil;)
Kolego zasadź to gdzieś za stodołą przy pokrzywach to nikt z za płotu nawet tego nie rozróżni z odległości 10 metrów, a i dla konopi lepszych warunków nie znajdziesz jak ziemia gdzie rosną dorodne pokrzywy ;) (2011/04/17 17:00)

nantai


lol, jaki znawca :) (2011/04/17 17:29)

ATeam


Oczywiście, że mozna - dokładnie tak jak w dowcipie:

Panie, można przejść przez to podwórko?

- Można.

- A nie pogryzie mnie ten pies?

- Pogryzie.

 

Pozdrawiam.

(2011/04/17 21:14)