Zaloguj się do konta

Czy możemy się spotkać tak na serio

utworzono: 2009/09/05 13:31
kazik

Kończy się pomału ten sezon wędkarski i trzeba snuć plany na przyszłość i przyszedł mi taki pomysł , aby zorganizować spotkanie wszystkich uczestników tego portalu czyli Społecznościowego Portalu Wędkarskiego ,,wedkuje pl” . Na tym spotkaniu możemy lepiej się poznać zrobić zawody bez zanętowe i dogadać co do niektórych kwestii. Termin spotkania ja proponuję w następnym roku ,tak gdzieś w Maju przed sezonem wakacyjnym gdzie wszystkie ośrodki są wolne i o nocleg łatwo. Otwieram dyskusję i czekam na propozycje i może do maja coś uda się zrobić . Dobrze aby w dyskusję włączyli się właściciele portalu abyśmy poznali ich zdanie . [2009-09-05 13:31]

Kaziu, pomysł jest świetny. Tylko jak to w zyciu bywa, nie wszyscy będą mogli sie wybrać. Oby jednak jaknajwięcej osób się spotkało. [2009-09-05 14:03]

Norbert Stolarczyk

Obawiam się Kaziu że właściciele tego portalu skupiają się bardziej na dochodowości własnego biznesu aniżeli na naszych sprawach dlatego nie wierzę że nam pomogą po drugie może są ograniczeni działaniem przez mafię jaką jest PZW prawdę znają tylko oni.
Twój pomysł Kaziu żeby zakupić od nich koszulki w zamian za uczestnictwo i wsparcie medialne jest dobry, może tym dadzą się skusić :) co Wy na to Drodzy Państwo z wędkuje.pl?
Co do wspólnego działania żeby mogło się ono dać korzyści musimy zaakceptować siebie takimi jacy jesteśmy, oczywiście zaznaczam żyjąc i czyniąc zgodnie z moralnymi ludzkimi zasadami. Tylko wtedy będziemy stanowić jedność mówiąca ludzkim głosem.
W innym przypadku jesteśmy dla opozycji nie wiarygodni i w dalszym ciągu dajemy im okazje do olewania naszych krytyk.
[2009-09-05 14:07]

pisaq

Bardzo dobry pomysł! Sam bardzo chętnie wziął bym udział w takim spotkaniu i jeżeli będę miał możliwości - od finansowych po czasowe.
Miejsce? Temat rzeka - każdy swoje chwali. Generalnie powinno być to miejsce do gdzie można spokojnie pogadać i powędkować - czyli atrakcyjne pod kątem rekreacji i rybne.
W niewielkiej (max 10km) odległości powinien znajdować się pub i dobrze wyposażony sklep spożywczo-monopolowy ;)
Reasumując: polecam Zalew Przeczycki na Śląsku albo - zaszalejem - nawet Turawę ;>
Aha, no i jeszcze kwestia "zabezpieczenia imprezy", czyli ochrona :D
Wiadomo - spotkają się różni ludzie o różnych poglądach, o różnych wizjach itp. - różnie bywa :p
[2009-09-05 14:30]

kazik

Na pewno redakcja na tym też może coś zarobić , nagłośnić ten portal znaleźć sponsorów którzy będą się reklamować i nawet podlizać się u władz PZW jak kogoś zaproszą . My możemy wtedy bezpośrednie zadać pytania , ocenić jak to naprawdę widzą . Na takim spotkaniu (może być dwu dniowe) możemy zrobić zawody nowatorskie na wszystkie metody wędkowania takie bez zanęcania i zabierania ryby ( bo po co komuś ryba na drogę)
Takie spotkanie organizuje portal ,, Rybobranie” i im to się udaje - link - http://www.rybobranie.pl/wiadomosci/2653/1/otwarte_zawody_spolecznosci_wedkarskiej_okregu_plocko_wloclawski . Zresztą wszystko możemy ustalić i przegłosować – mamy czas. Wiem że nie wszyscy przyjadą ale relacje z tego też będą , gdyby wszyscy przyjechali to nie ma takiej wody i noclegów aby to pomieściły. Pomysł z wykupem koszulki jako bilet uczestnictwa na pewno niektórych zniechęci .
[2009-09-05 14:40]

Norbert Stolarczyk

Nie powiedziałbym żeby zalew o którym mówisz znajdował się w centrum naszego kraju jak to zaproponował Kazik.
w sumie to najbardziej interesuje nas, postulaty jakie każdy z tu obecnych jest w stanie zaproponować wymieniając sie nimi założmy miedzuy sobą a więc o dyskusje na ten temat która to zapoczątkował mieudolnie ale jednak WuPe.
Natomiast miejsce spotkania to akurat najmniejszy ze wszystkich problemów. choć mnie to bez różnicy aby spotkanie się odbyło i było co ustalić i z kim oczywiście.
Acha, nie określiłem się na samym początku, oczywiście możecie na mnie liczyć nie będzie problemu odłożyć parę złociszy na jakże przy okazji świetny wypad. [2009-09-05 14:41]

andy

Kazik to są zwykłe zawody jednego z kół PZW a nie żadnego portalu. Takich ogłoszeń w internecie jest mnóstwo, wpłacasz wpisowe i możesz jechać na drugi koniec Polski. Ja osobiście uważam że spotkanie w formie zawodów albo wędkowania będzie bardzo trudno zrobić. Nie ma w Polsce ośrodka na kikaset osób z wodą, łódkami albo przyzwoitym brzegiem. Poza tym zaraz będzie problem z kosztami, dojazdem itd. Co innego spotkanie przy okazji np. targów wędkarskich, czy tego typu imprezy. Jakieś piwko w wynajętym klubie, gdzie można pogadać, coś takiego moim zdaniem jest osiągalne. Może urodziny portalu w taki sposób robić np. raz w Warszawie, raz z Poznaniu, raz we Wrocławiu, żeby nikt nie był poszkodowany - redakcja może ten pomysł podchwyci? [2009-09-05 14:59]

kazik

Ja na razie poddaje takie propozycje i wcale nie muszą być dobre i może ktoś inny będzie miał lepsze np. pomysł kolegi ,,Andy” wydaje się całkiem sensowny i jeszcze na pewno ktoś coś dorzuci. [2009-09-05 15:06]

Norbert Stolarczyk

Zrób Kaziu jako dodatkowy post listę osób chętną znaleźć się na takim spotkaniu od tego miedzy innymi będzie zależeć czy ktoś potraktuje nas poważnie np wedkuje.pl [2009-09-05 15:09]

Norbert Stolarczyk

Wydaje mi się że stało się to czego się obawiałem brak chęrtnych do przystapienia choc do pruby wprowadzenia jakichkolwiek zmian.
W poprzednim poście Kolegi WuPe w dniu jego rozpoczęcia a więc 01-09-2009 wzieło udział 13 osób (bez znaczenia ile razy dana osoba się udzielała) dyskusja trwała bez mała 10 godzin dnia 02-09-2009 nie liczę ponieważ głownie post opierał na atakach i ich odparciu i na odwrót w sumie coś czego nie warto tu wspominać lecz za lekcję na pryszlośc wziąć nalezy. Wychodzi na to że w dniu pełnego zaangaowania choć i tak nie wzieli udziału wszyscy zaiteresowani a jest ich tu na tym portalu od jasnego groma przypadło 0,76 osoby na jedną godzinę postu, chciałbym dodać że był to dzień roboczy nie tak jak dziś że wiekszośc ludzi ma wolne lub pracuje krócej. W obecnym poscie pisząc te slowa podnosze mmocno średnia w wychodzi nam 5 osób w czasie 5 godzin co daje nam jedna osobe na godzinę.
Frekfencja do dupy biorąc pod uwagę fakt że dzień jest luźniejszy a problem palący.
I gdzie ta młodzież? Gdzie ich pomysły? Kto tu jest nierobem, leniem i nieudacznikiem?
Gdzie Ci ludzie którzy mieli tyle do powiedzenia w poprzednich postach odnośnie PzW a w ostatnich dniach takich postów było ich kilka?
To był dobry pomysł Kaziu z otworzeniem tego wątku teraz naprawdę wiemy komu na czym zalezy a kto nadaje sie tylko do machania jezykiem po próznicy.
Apeluje do Kolegów o większą frekfgencje do wypowiadania sie na temat co sie wam nie podoba, co chcielibyscie zmienic w PZW a może zlikwidować tę jaskinie robali?
Apeluje do kolegów ktorzy w przeszłości ujawniali na tym forum swoje pomysły, którzy czynili próby nieraz poparte sukcesem w zwiazku ze zmianami przepisow na lepsze, wiem że tacy ludzie tu są, ujawnijcie się proszę.
Do młodszych kolegów prośba jest taka sama dawajcie pomysły, bierzcie udział w naszych staraniach zadziałajmy razem teraz jest dobry na to moment. [2009-09-05 19:11]

Jeśli takie spotkanie miałoby na celu próby wspólnych rozmów i dokonania jakichkolwiek zmian w PZW to myślę, że lepiej by było spotkać się na grzybach niż na rybach - to może się skończyć zawodami wędkarskimi a nie rozmowami. Myślę ,że miejsca trzeba by było szukać w okolicach Warszawy czy
Łodzi tak aby było to w miarę w centrum kraju. Jeśli chcemy zorganizować zawody myślę, że te okolice również powinny pasować. W obydwu przypadkach pisałbym się na taki zjazd i mogę do koszulki nawet polar dokupić. [2009-09-05 20:16]

Tak.... tu widać jak na dłoni. To my, starzy wyjadacze i ludzie napiętnowani lenistwem, niechciejstwem, życiowymi porażkami, ludzie bez pomysłów i ideologii, chcemy o czymś konkretnym pogadać. A ci jurni, nłodzi, z ideologią i werwą, którzy statystycznie są najbardziej powołani do walki, pozostają nadal tylko statystycznymi pionkami. No - śa nieliczne wyjątki i tu ukłon.

A gdzie są ci, co jeszcze wczoraj wmawiali mi lenistwo, nieróbstwo i marazm oraz defetyzm?

Powiem gdzie są. Oglądają gołe d... w necie i piorą niemca po kasku. [2009-09-05 20:21]

bonek18

takie spotkanie to trzeba by organizować długo żeby doszło do skutku.Ale Np. możemy się spotkać w swoich okręgach.Np na śląsku umówil by my się i jakąś zasiadkę zrobić by można.Bo tak to z całej polski ludzie nie zjechali by się w jedno miejsce [2009-09-05 20:29]

Powiem tyle że ,na innym portalu http://www.wedkowanie.net/ próba spotkania się powiodła było to pierwsze spotkanie ,czemu by nie wymiana poglądów,doświadczeń trzeba się panowie organizować najpierw małych grupach a potem globalnie >w sumie to jesteśmy dużą organizacją ale tu nigdy nic się nie zmieni jak w PZPN chyba że założymy organizacje niezależną od PZW [2009-09-05 20:35]

spines21

witam
pomysł spotkania nie jest zły,ale trzeba by wyznaczyć termin z dużym wyprzedzeniem,żeby chętni mieli czas na zorganizowanie sobie czasu.
inna sprawa jak by bylo z liczebnością.
miejsce-jak pisał Kuba-w centrum kraju.
forma do uzgodnienia-wędki czy bez [2009-09-05 20:51]

spokojny

Witam
To ja stary pryk Grześ
Przepraszam byłem na imprezie firmowej mojej połówki (niezła) impreza i połówka też ;)
Ale do rzeczy fakt Łódź środek Polski może bym się wybrał ale z całą familią 2+2 żona łowi, córka (13) łowi, synek jeszcze nie, ale ciągoty ku wodzie są widoczne.
I faktycznie jakiś weekend maja byłby możliwy później w firmach czas urlopowy (przynajmiej w mojej) termin mósiałby być znany do końca grudnia bo tak plany urlopowe robię w moim dziale, no maksymalny poślizg do końca stycznia.
Ale faktycznie bardziej przynajmiej mi by było gdzieś na Śląsk, myślę jednak że sprawa jest otwarta i propozycje mogą się rozwijać. Moje pojezierze sławskie jest też do dyspozycji choć dla większości zachodnia Polska to odległe okolice w Sławie znalazło by się miejsca nawet dla kilku tysięcy osób o różnym standardzie wg. uznania ale organizacja takiej imprezy to mrówcza robota i sam nie podołam i się nie piszę, pracuję od 6:30 do 18:00 i same znajomości na ośrodkach nie wystarczą, trzeba jeszcze pojeździć pozałatwiać, rodzina by mnie z domu wygnała jak bym wziął to sam na swoje barki, już kiedyś ogólnopolską impezę CB organizowałem wiem jak to trzeba sie nacharować tak więc służę pomocą merytoryczną w tym temacie
Myślę że uczciwie przedstawiłem swoje zdanie.
PDK

[2009-09-05 20:59]

kazik

Na razie jesteśmy na etapie dyskusji i zobaczymy co z tego wyjdzie . Ja zaproponowałem termin spotkania w Maju 2010 r. przed sezonem wakacyjnym i wtedy będziemy mieli czas na dyskusję , wybranie głosowaniem jaka to forma spotkania ma być i gdzie . Następnie na organizację i przekonanie redakcji do pomocy . więc lepiej się nie spieszyć. Na tym etapie możemy podyskutować nawet do grudnia aby jak najwięcej kolegów to przeczytało , jedynie zawsze ktoś musi coś wpisać aby ten temat utrzymywał się na pierwszych pozycjach forum.
Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie i określimy czy to warto ciągnąć czy sobie odpuścić Może w późniejszym terminie będzie większe zainteresowanie .
[2009-09-05 21:11]

bodzio0711

myślę że najrozsadniej na początek byłoby zrobić kilka spotkań regionalnych np mazowsze, śląsk, małopolska itp a potem się zobaczy jak to wyjdzie to można zrobic spotkanie ogólnopolskie, zresztą chyba z tego co wiem pstrągarze z naszego portalu zrobili takie spotkanie chyba na bobrze połaczone z zawodami [2009-09-05 22:26]

kobikobi1

Słuchajcie panowie ,dzięki temu portalowi udało nam się zorganizować dwukrotnie zawody pstągowe na dolnym śląsku,pierwsze na Bobrze,drugie na Kaczawie,i już snujemy plany na dwudniowe zawody w przyszłym sezonie,a co do wypowiedzi kolegi NORBIKO1 dotyczącej redakcji portalu,to tu kolega bardzo się myli,na ostatnich zawodach wsparli nas gadżetami z portalowego sklepiku,które dołączyliśmy do nagród ,za które oczywiście serdecznie dziękujemy. [2009-09-05 23:36]

hubi

Witam pomysł bardzo dobry,takie spotkanie to naprawade dobry pomysł na naszym portalu jest nas naprawde bardzo dużo każdy coś napewno by wniusł w organizacje takiej imprezy jednak moim zdaniem można poprosić kolegów z naszego portalu którzy organizują duże masowe imprezy o pomoc jak najszybciej i najlepiej bezkompromisowo zorganizować takie spotkanie myśle ze oni by nie odmówili takiej pomocy pozdrawiam. [2009-09-06 08:07]

grzegorzk75

Pomysł zorganizowania takiego spotkania bardzo mi się podoba. Jednak ciężko będzie zebrać wszystkich :( Wiadomo jak jest - część do pracy, część do szkoły, do tego zdarzenia losowe i życiowe - będzie ciężko. Mimo wszystko jestem za i jeśli tylko dam radę to się stawię. Ktoś tu wspomniał o ochronie :) W skrajnych przypadkach to może być nawet potrzebna, ale trzeba być dobrej myśli. Sami zadbamy o dobrą atmosferę no i oczywiście o porządek :))) [2009-09-06 08:35]

hubi

To ma być spotkanie ludzi mądrych a nie łobuzów nie wolno myślec o takich rzeczach mamy się spotkać pogadac ale przede wszyskim sie zaprzyjażnić. [2009-09-06 08:56]

Norbert Stolarczyk

Kolego Kobikobi1, bardzo się cieszę że władni tego portalu wsparli Was finansowo i merytorycznie i że wiemy już jak można na nich liczyć- to cieszy.
Nie mogę sie jednak jak napisałeś bardzo się mylić co najwyżej tylko mylić w swoich obawach ponieważ były to w dalszym ciagu obawy a nie wyrobione przeze mnie zdanie na ten temat.
Tak więc przyjmijmy że jest nadzieja, by portal wedkuje.pl który brzmi równie jakże narodowo mamy po swojej stronie
[2009-09-06 09:00]

kazik

Zaczynając tą dyskusję mam na celu aby w to przedsięwzięcie zaangażowali się wszyscy co takie imprezy już organizowali i mają jakieś pojęcie , a to morze okazać się bardzo duża impreza bo nas użytkowników tego portalu jest już 21114 osób i niech tylko przyjedzie 1/3 tego to będzie 7038 osób i niektóre z rodzinami i samochodami . To wszystko trzeba gdzieś pomieścić , zapewnić jakiejś części na możliwość załatwienia noclegu w pobliżu spotkania i jakiegoś bezpieczeństwa bo inaczej nikt z władz tego rejonu nie wyrazi zgody i zablokuje całą imprezę . Można przy okazji zrobić jakąś wystawę sprzętu wędkarskiego i oczywiście trzeba na takim spotkaniu zapewnić jakieś imprezy żeby nikt się nie nudził i miło wspominał to wydarzenie . Niech to będzie święto braci ,,wedkuje.pl” Spotkania do których dochodzi po przez Internet już nie raz zaskoczyły organizatorów względem ilości ludzi , więc musimy to przewidzieć . Termin jaki zaproponowałem dlatego jest taki długi aby mieć czas na przygotowanie całej imprezy i żeby każdy mógł wcześniej zaplanować taki wyjazd i przygotować się . [2009-09-06 10:04]

Norbert Stolarczyk

Mnóstwo ludzi zastanawiam się czy ma to szanse zaistnieć, gdyby tak było byłby to niezły zjazd wedkuje.pl i nasz oczywiście.
Ktoś z młodych kolegów zaproponował spotkania okręgów po jednej góra trzy osoby z koła i to chyba jest niezły pomysł biorąc pod uwagę że jest to i tak sporo osób, gdzie spotkanie takie uważam byłoby opłacalne dla organizatorów i sponsorów.
Przy tak dużej ilości osób nie podejmiemy planu działania, nie będziemy w stanie poznać obaw i pomysłów każdego z osobna, jest to nie możliwe. Następnie delegaci okręgu spotykają się na spotkaniu i ustalają plan działania który to każdemu koledze w swoim okręgu przekazują.
A przecież tylko i wyłącznie ustalając wspólny plan działania jesteśmy w stanie stać się stroną w konflikcie.
Wypowiedzcie się co o tym sądzicie. [2009-09-06 10:33]

Norbert - wydaje mi się, że wyznaczanie delegacji i spotykanie sie tylko w gronie delegatów psuje całą idee takiego spotkania.

Ja bym widział takie spotkanie w formule podobnej do "Spotkań Allegro" - czyli - jedziemy, integrujemy się, łowimy lub nie, a jak już się tak dobrze zintegrujemy to idziemy spać. Jak się wyśpimy to siadamy i rozmawiamy.

W praktyce nie ma co liczyć na to, że przyjadą jakieś dzikie tłumy. Zważywszy że każdy organizuje transport i nocleg we własnym zakresie. Spotkania Allegro w takiej formule odbywaja się od chyba ośmiu lat i nie przyjeżdza więcej jak 150 osób. Spotkanie ma charakter przede wszystkim towarzyski i myślę że też u nas o to samo chodzi.

Ewentualnie drugi wariant - urządzić to w formie zlotu - czyli pełna "natura". Pole namiotowe, woda, las - przyjeżdża nas tyle ile wejdzie i robi się impreza masowa. [2009-09-06 11:19]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia