Zaloguj się do konta

Czy możemy się spotkać tak na serio

utworzono: 2009/09/05 13:31
Norbert Stolarczyk

być może masz rację jednak mnie chodziło tylko jeden fakt porozmawiania o palących nas sprawach i ustalenia czegoś co będzie mogło mieć dalszy wydźwięk a nie pozostało bez echa tak jak jest do tej pory.
Żeby każdy z nas mógł zabrać ze sobą bagaż treściwych informacji a nie samego kaca. Wariant drugi bardzo mi się podoba znaleźć miejsce nad jeziorem zalewem czy rzeka z łąka zapewne należąca do jakiegoś gospodarza, zapłacić mu za dzierżawę ustawić namioty itd. [2009-09-06 11:28]

kazik

Takie imprezy jak Bieg Piastów , Jarocin , czy występ Madonny są imprezami w takiej skali i się udają , to dlaczego nam ma nie wyjść. Przecież jeżeli pogrupujemy się to nie będzie możliwości zobaczyć tych wszystkich do których mamy sentyment lub niechęć i skonfrontowania tego . Takie spotkania np. przy piwie , kawie , czy spacerze najbardziej zagorzałych wrogów na stronach portalu robi przyjaciółmi i powinniśmy do tego dążyć. Zresztą jeżeli będziemy wiedzieli gdzie to spotkanie to można po przez Internet umówić się o miejscu spotkania i jak się odnaleźć . Na pewno niektórych i koszty trochę zniechęcą , bo przecież aby taka impreza wyszła to trzeba ponieść jakieś koszty i wpłacić za wstęp jakąś tam kwotę , wykupując np. koszulkę identyfikującą uczestników. Raczej jestem przeciwny robieniu wpierw regionalnych spotkań a potem wybieraniu delegatów na ogólnopolskie spotkanie bo takie coś mamy w strukturach PZW i wiemy jak to wychodzi. Takie spotkanie właścicieli portalu, władz PZW i nas prawie wszystkich da większe możliwości dobrego poznania się. .Słyszałem że internauci w Stanach Zjednoczonych podobnie się umówili i zablokowali ulice Nowego Jorku tak że przejść i przejechać nie można było więc to jest możliwe i dlatego dobrze trzeba wybrać miejsce . [2009-09-06 11:33]

janglazik1947

Swietny pomysł tylko-problem gdzie całe to bractwo pomieścic.Najlepiej gdyby to był jakiś naprawdę duży ośrodek nad wodą.Może zaszeregowac grupy tematyczne?Np.-przyjeżdżamy i każdy ma kartkę z zapiskamy tematu do dyskusji.Ktos to dzieli i problem rozwiązany.Oczywiście potwierdzenie obecności konieczne!!! [2009-09-06 11:48]

spokojny

U nas nad jeziorem w ubiegłym roku odbywał się zlot Carawaningu z całej Europy jakieś 7-10 tysięcy osób i jakoś się im udało.
Kto nie zna mojego akwenu to kilka informacji dołączam poniżej, w każdym bądź razie jest się kogo zapytać w sprawie organizacji tak dużej imrezy.

Jezioro Sławskie - to największy to największy akwen Pojezierza Sławskiego i Ziemi Lubuskiej.

Długość linii brzegowej jeziora wynosi 24.650 m, powierzchnia 817 ha. Na jeziorze występują wyspy o łącznej powierzchni 10,6 ha. Jezioro zasilane jest oprócz kilku mniejszych cieków przez rzekę Czernicę z północnego wschodu i rzekę Cienicę z południowego wschodu. Z jeziora bierze swój początek rzeka Obrzyca odpływająca w kierunku północnym.

tak więc jeśliby ustawić wędkarzy nawet co 50 m to zmieści się 500 stanowisk nie sądzę aby tylu chętnych na raz chciało wędkować a pozatym w maju mamy tu cykl koncertów "las, woda, blues"
zapraszam też do obejżenia kilku fotek: http://images.google.com/images?sourceid=navclient&hl=pl&rlz=1T4GZAZ_plPL308PL308&q=S%C5%82awa&um=1&ie=UTF-8&ei=oYWjSuv5Eo2D_AaXn42-CQ&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4

Pozdrawiam
[2009-09-06 11:53]

kazik

To jest konkretna propozycje i trzeba ją zapamiętać bo może być przydatna , zwłaszcza że coś podobnego już tam organizowano. [2009-09-06 12:03]

Norbert Stolarczyk

a powiedz mi Grzesiu jaka dopłata czekała by na nas żeby móc połowić rybki. [2009-09-06 12:16]

marcino

Pomysł świetny czasu na przygotowanie sporo tylko pytanie ile osób jest chętnych na takie spotkanie może naprawde najpierw zorganizować coś mniejszego aby zobaczyć co z tego będzie wyciągnąć wnioski i w maju zorganizować właściwą imprezę pozdrawiam :) [2009-09-06 12:53]

Irkoni

Od jakiegoś czasu różne portale organizują takie spotkania w mniejszym lub większym stopniu.Znajomy ma firmę i parę fili w Polsce,co roku organizuje spotkania dla stałych klientów .......Można by wybrać miejsce (nie koniecznie z możliwością wędkowania) jakiś ośrodek przed sezonem pokoje są tańsze zorganizować grilla,wiadomo piwko, posiedzieć w szerokim kręgu, porozmawiać zapoznać się.Można zorganizować to z rozmachem lub też kameralnie bo nie wiem czy przybędzie na to spotkanie 100 osób ale jak to mówią pierwsze kroki zawsze są trudne,no może być też tak że na pierwszym spotkaniu się cała idea zakończy,miejmy nadzieję że się uda spotkać miejsce? to już zostawiam do dyskusji wiadomo że wszystkim się nie dogodzi ale jak ktoś będzie chciał wpaść to wpadnie na spotkanko.Jestem za..... [2009-09-06 13:35]

klimana

Pomysł świetny popieram w 100%. Jezioro Sławskie i ośrodki w Sławie spokojnie spełniłyby nasze wymagania. Patrzyłam trochę na internecie i ceny też nie są kosmiczne - około 40 zł. za dobę ( w ośrodku mającym 300 miejsc http://www.eholiday.pl/noclegi-bf4979-ocena.html). Wydaje mi się , że jak na pierwsze spotkanie taka ilość byłaby wystarczająca. Co do wielkich zlotów nie mam specjalnie przekonania, bo po prostu wtedy tak naprawdę nie dałoby się spokojnie porozmawiać (ani wypić piwka w miłym gronie ). Przydałoby się też zrobić listę osób, które byłyby chętne na taki wyjazd z jakimś terminem powiedzmy do końca listopada, wtedy można by się pokusić o wybranie miejsca, bo wiadomo , że szukalibyśmy miejsca tam gdzie większość ma najbliżej. Przynajmniej ja tak to widzę :-) [2009-09-06 13:37]

jurek

Witam wszystkich , jeżeli mógłbym coś zaproponować to według mnie to pierwsze spotkanie nie koniecznie musiałoby rozpocząć się zawodami wędkarskimi . Najpierw dobrze by było spotkać się gdzieś w okolicy środkowej części kraju ............... i takie spotkanie jednodniowe z całą pewnością ----, jak na początek by wystarczyło.......... pewnie Redakcja Portalu również by pomogła w organizacji ( w końcu bez Nas , nie było by tego portalu ) ........... można wybrać najlepiej jakąś sobotę --- ale tak , żeby chętni wiedzieli o tym wcześniej . Musiał by się ktoś podjąć organizacji tego wszystkiego......... abyśmy się poznali i porozmawiali o dręczących Nas problemach ( a, nie po to , by przyjechać i upić się lub kłócić............ oczywiście jakiś katering wskazany + dobrej jakości browarki ) .............. Musi to ktoś poprowadzić , zbierać jakieś składki .............. bo wiadomo , że nawet , żeby dostać w papę za darmo , to też nie można ---trzeba sobie na to zasłóżyć............pozdrawiam wszystkich chętnych ...Jurek . [2009-09-06 14:33]

szczepcio

Pomysł dobry jak najbardziej popieram, tylko z frekwencją może być różnie.Wiadomo nie każdemu będzie odpowiadał termin jak i miejsce spotkania.Myślę że powinno to być centrum Polski może Warszawa albo Łódż.Spotkanie powinno być dobrze zorganizowane,żeby pomieścić taką rzeszę ludności jak i zaplecze socjalne i noclegowe.Co do ochrony to zupełnie popieram bezpiecznie musi być.Termin też wydaje mi się rozsądny bo czasu jest dużo a i pora odpowiednia bo maj to piękny miesiąc i ciepło też już powinno być.Jak najbardziej jestem za.Pozdrowionka. [2009-09-06 15:07]

Norbert Stolarczyk

to tylko zależy od tego na ile każdemu będzie zależało spotkać się, zaznaczam że spotkanie nasze w celu poznania się czy zobaczenia się ze sobą stanowi minimalny procent powodu dla którego spotkanie to odbyć się powinno.
I jeżeli dla nas poprawa sytuacji na naszych wodach jest bliska naszym sercom na pewno przybędziemy i zarezerwujemy sobie termin spotkania.
Jesteśmy na etapie poznawania naszego podejścia do tematu Waszej opinii na ten właśnie temat a zarazem Waszego poparcia dla sprawy.
I żeby jak to mówią "skały srały" to i tak się spotkamy. To zależy tylko od nas
pozdrawiam.
Norbert [2009-09-06 16:06]

Hym...,ciekawy pomysl, tylko ze...,no wlasnie, ze to i owo.
Jak sobie wyobrazasz organizacje takiego spotkania ?
Pomysl ciekawy ale malo konkretow (rozumiem ze chcesz mocniej rozwinac ten pomysl na lamach naszej strony), najwiekszym problemem moze byc sam dojazd na miejsce (rozne miejsca zamieszkania,odleglosc ).
Twoj pomysl jest mozliwy do zrelizowania ale potrzeba wiecej konkretow i czasu.
Ogolnie jestem za, czekam jak sprawa sie rozwinie.
Pozdrawiam ! [2009-09-06 16:22]

Teoretycznie jest nas kilka tysiecy, niech tylko przyjedzie na zlot ok 300 osob, ktore postanowia zostac na noc ( nad woda-to oczywiste,hotel,namiot itp) jak to zorganizowac zeby tych ludzi nie zostawic samych sobie ( bo na kolejny zlot wtedy na pewno nie przyjada).
Przygotowanie takiego zlotu to ciezka praca a wiekszosc z nas prawdopodobnie pracuje (co z czasem ?) [2009-09-06 16:59]

kazik

Listę chętnych można zrobić , ale to tylko po to aby się zorientować ilu chętnych będzie się pisać . Główna lista uczestników może powstać po uiszczeniu opłaty i wykupieniu koszulki identyfikacyjnej i w okresie późniejszym kiedy będziemy wiedzieć gdzie i kiedy to ma się odbyć . Do zrobienia takiej listy musimy poprosić redakcję aby pomogła i wystawiła bloga na którym moglibyśmy jako komentarz wpisywać swoją chęć do spotkania i zamiast punktów bonusowych głosować czy jesteśmy za czy przeciw . Nie wiem czy czytają nasze wypowiedzi bo na razie nie widać aby włączali się do dyskusji. Może jeżeli będzie zainteresowanie większej ilości kolegów w tym temacie na forum to się dołączą. [2009-09-06 17:38]

spokojny

Norbert
Na co dzień nie łowię na Sławskim ale sprawdzę opłaty i was powiadomię.

A tak nawiasem mówiąc to trzeba jak najwcześniej tworzyć listę chętnych do udziału w spotkaniu jak i chętnych do pomocy w organizacji imprezy i tu mam prośbę do młodych użytkowników portalu o gremialne zgłasznie swoich kandydatur do pomocy, gwarantuję że roboty dla nikogo nie zabraknie. Pokażcie nam dziadkom że ikra w Was nie mała, a praca w rękach się Wam pali !!
Na pewno potraficie z komputerów wyciągnąć więcej niż my i stożenie takiej listy z podziałem na np. zdecydowanych , mniej zdecydowanych , chętnych , ilość osób kryjących się pod danym wpisem i co tylko jest tam potrzebne , to dla Was bułka z masłem.

[2009-09-06 19:56]

Witam kolegów po kiju . Pochodzę z mazur jeżeli chodzi o miejsce takiego spotkania to mam świetne miejsce . Do wędkowania i rozegrania zawodów bezzanętowych są 4 kanały szymoński mioduński grunwaldzki i tałtański napewno wszyscy by się pomieścili w koło jest pełno hotelików i pól namiotowych . Wody są dzierżawione przez gospodarstwo rybackie w mikołajkach . Teraz jest ten region na topie może znalazł by się jakiś sponsor , ale to by był chyba 8 cud świata bo co by promował zanęte ha ha . Man nadzieje że się to uda jestem za . [2009-09-06 21:36]

kazik

Na początku i mi taki pomysł przychodził do głowy , bo mazury to ponoć raj dla wędkarzy . Kiedy jednak dobrze popatrzyłem na mapę to nie dla wszystkich była jednakowa droga tak w przybliżeniu bo tak dokładnie się nie da . Dziękuję za propozycję i może koledzy pójdą na to. [2009-09-06 21:50]

Figaro

Powiem krótko - pomysł zacny. Ale znając życie logistycznie niewykonalny. Ile osób chciałoby się spotkać? Niechby tylko 100 - 150. Jaka baza noclegowa? Wyżywienie, logiczne łowisko, itp. Duży ośrodek rekreacyjny z dostępem do wody musiałby nas obsłużyć. Za friko nikt tego nie zrobi. W grę wchodzą niemałe pieniądze. Nie każdego stać (może się myle).Kto tak naprawdę ma tyle czasu ,żeby zająć się stroną organizacyjną? To naprawdę jest ogromna praca związana z wyjazdami, niekończącymi się kontaktami i z uczestnikami i ze stroną wynajmującą ośrodek. A na koniec jeszcze pytanie : Kto wyłoży kasę aby zaklepać ośrodek? Ile osób da zaliczkę? Ile osób zgłosi akces a ile przyjedzie? [2009-09-07 09:19]

może Sulejów albo Jezioro Jeziorsko sa prawie w centrum [2009-09-07 10:17]

avallone78

a moze maly wypad pod wieze Eifla? :D [2009-09-07 12:09]

kazik

Kolego ,,Figaro” ja również mam takie obawy , ale w grupie siła i jeżeli będzie nas więcej i ci co chcą udzielać się społecznie to jest możliwe do wykonania . Na razie jesteśmy na etapie dyskusji i zobaczymy co z niej wyjdzie . W końcu na tym portalu jest wiele osób co na pewno wiedzą jak temu podołać i jeszcze redakcja jakby się przyłączyła i koordynowała całą organizację to jest osiągalne. Koszty na pewno jakieś musimy ponieść jadąc na takie spotkanie bo raczej nikt nie za sponsoruje . Na wszystkich imprezach za uczestnictwo trzeba płacić . Zauważ że jeżeli pojedziesz na zawody rangi krajowej to opłata za start jest nie mała .
Jedziesz na Bieg Piastów to też płacisz. Prosił bym o poważne podejście do tematy bo zaraz znajdzie się ktoś co lubi na takie wpisy złośliwie odpowiedzieć i kłótnia gotowa , zamiast rzeczowo rozmawiać .
[2009-09-07 16:43]

hubi

A jesli nie w tak duzym gronie to może zacząc od spotkania regionalnego dla pokazania ze można sie spotkac moze to by zaowocowało do przygotowania duzej imprezy pomyślcie pozdrawiam. [2009-09-07 21:07]

kazik

Dzisiaj usłyszałem w wiadomościach że internauci ze Społecznościowego portalu niepełnosprawnych się umówili pod budynkiem ministerstwa i zrobili pikietę po to aby podziękować za zabranie dofinansowania na opiekę dzieci niepełnosprawnych i dużo ich przyjechało ,co było zauważalne. Dlatego uważam że takie spotkanie jak nasze może się udać i nie trzeba się rozdrabniać . Można oczywiście się umawiać na jakieś imprezy w mniejszym gronie ale to nie będzie miało takiego efektu , niż jeżeli przyjadą z całej polski w jedno miejsce . Może by przy tej okazji pobił jakiś rekord Ginela. [2009-09-09 19:50]

kazik

Widzę że temat uległ zapomnieniu i nie bardzo są chętni do spotkania się. Wiem że redakcja tego portalu powinna nam pomóc w zorganizowaniu takiego spotkania , ale żeby z nią rozmawiać to nas musi być trochę więcej , albo w małym gronie sami się umówimy , i ustalmy jak to ma być. [2009-11-02 18:25]