Zaloguj się do konta

Czy mozecie mi pomoc?

utworzono: 2010/08/05 15:16
Dejwa

Witam !
Spodobalo mi sie lowienie ryb. Mozecie mi powiedziec co trzeba miec aby spokojnie wyjsc sobie najakies jezioro i polowic ?Ile kosztuje karta rybacka ? Gdzie ja mozna zrobic ? poprostu jakies informacje dla "nowego" rybaka. Mieszkam w Tarnowie i mam 15 lat.
[2010-08-05 15:16]

Bromar

 Kolego, wpisz na wyszukiwarce PZW i tam znajdziesz informacje o siedzibach okręgów, opłatach, regulamin i wszystkiego dowiesz się dzwoniąc do PZW w twoim województwie.
Wszystko tam doczytasz. Życzę powodzenia w uprawianiu wędkarstwa, a jest to naprawdę fajna sprawa.
[2010-08-05 15:24]

Po pierwsze musisz wiedzieć że termin "rybak" to zupełnie co innego niż "wędkarz". Jak mniemam Ciebie będzie interesował ten drugi bo ryby łowił będziesz przy użyciu wędki. Po pierwsze musisz wyrobić kartę wędkarską co z opłatami będzie Cię kosztować około 160 zł. A przynajmniej tyle kosztuje w moim okręgu. Pomyślne zdanie egzaminu i opłacenie składki upoważni Cię do pełnoprawnego wędkowania dniem. W momencie ukończenia lat 16 będziesz mógł także wędkować nocą bez nadzoru osoby pełnoletniej. Natomiast jeśli chodzi o sprzęt to na początek proponuję zestaw spławikowy. Wędka o długości ok 3 - 5 metrów i ciężarze wyrzutu 15 - 40 gram. Do tego spławiczek i żyłka powiedzmy uniwersalna o grubości 0,20 - 0,22mm. Kołowrotek ze stałą szpulą mogący pomieścić przynajmniej 100 metrów żyłki uzbrojony w hamulec. Haczyki polecam nr 6 do 10. Do kukurydzy i ciasta w kolorze złotym a do czerwonego robaka np czarne. Pozdrawiam i życzę udanego początku oraz wiele sukcesów jako wędkarz. Pamiętaj także aby na każdą wyprawę zabrać ze sobą zdrowy rozsądek i poszanowanie dla przyrody.
[2010-08-05 15:25]

Jeśli się uczysz a z wieku tak wynika, powinieneś mieś 50% zniżki na opłaty.
[2010-08-05 16:03]

rastif

Witam tak jak moi poprzednicy na początek polecam mniejszą spławikówkę,jak również przydałby Ci się krótki bat max 5m. z lekkim zestawem,ale pamientaj że nawet na taki zestaw maże być super branie,a co do karty to koledzy Ci już napisali zależy od koła.Jednego nigdy nie zapomnij,tak jak pisał kolega Thunder,zdrowy rozsądek i poszanowanie przyrody,zachowanie czystości nad naszymi wodami,połamaj kija. [2010-08-05 16:46]

rastif

Witam tak jak moi poprzednicy na początek polecam mniejszą spławikówkę,jak również przydałby Ci się krótki bat max 5m. z lekkim zestawem,ale pamientaj że nawet na taki zestaw maże być super branie,a co do karty to koledzy Ci już napisali zależy od koła.Jednego nigdy nie zapomnij,tak jak pisał kolega Thunder,zdrowy rozsądek i poszanowanie przyrody,zachowanie czystości nad naszymi wodami,połamaj kija. [2010-08-05 16:46]

saw

Cześć, wejdź tutaj http://www.pzw.org.pl/okreg_tarnow/dane_podmiotu po lewej stronie masz zakładki, między innymi składki na rok 2010. Możesz zadzwonić albo iść osobiście i wszystkiego co potrzebne dowiesz się na miejscu. [2010-08-06 10:33]

nosqsh

Jeśli chodzi o karę wędkarską to jak dobrze zagadasz to będziesz miał na drugi dzień. Co do pytań to u mnie w kole jak robią egzamin to pokazują zdjęcia ryb i musisz rozpoznać co to za ryba. Ale polecam też się douczyć okresów ochronnych i przeczytać regulamin żeby wiedzieć co nieco na ten temat. Też jestem w okręgu Tarnowskim i polecam opłacić pełną składkę [wody pływające i stojące] z egzaminem na kartę wpisowym i składką członkowską wyniesie Cię to wszystko 150PLN. A co do wędki to na początek polecam tak jak już pisali koledzy polecam spławik, ale zestaw już z kołowrotkiem. Połamania;)
[2010-08-10 11:35]

mateo17slawa

kolego umnie jest tak że jak ktoś niema karty to idzie sobie do ryboustwa i kupuje pozwolenie na 2 wędki za 120 zł na cały sezon a 2 wedki i spining kosztuje 190 zł .ale wszędzie jest inaczej najlepiej ić do pzw i zdaj egzamnny na karte umnie to kosztuje 170 zł. [2010-08-16 22:24]

Romuald55

Szanowny Kolego! Pojdz do najblizszego sklepu wedkarskiego i tam napewno uzyskasz kontakt z lokalnym kolem wedkarskim.Wkole uzyskasz wszelkie informacje jak zdobyc uprawnienia do sportowego polowu ryb.Wkazdym kole jest czlonek zarzadu d/s mlodziezy i on Ci pomoze w stawianiu pierwszych krokow w wedkarstwie.wszystkie oplaty na poczatek niewiele przekrocza 100zl,poniewaz Twoj wiek kwalifikuje Cie do znizek.Powodzenia na wedkarskim szlaku. [2010-08-18 12:04]

Wędkarz to nie rybak!!!!
Zapamiętaj, to sobie.
Kartę wędkarską musisz sobie wyrobić.
Egzamin z RAPR i wymiaru ochronnego musisz zdać.
Później z zaświadczeniem o zdanym egzaminie do urzędu i tam ci wyrobią kartę wędkarską (przynieś koniecznie zdjęcie legitymacyjne.
Jak będzisz miał kartę to teraz przed wyjazdem nad jakiekolwiek łowisko musisz się dowiedzieć kto jest właścicielem wód i wnieść stosowną opłatę. Jeżeli będziesz łowił w większości na wodach PZW to zapisz się do jakiegoś kola bedzie taniej. (W kole też zdasz egzamin)
A i na przyszłość jest opcja szukaj która nic nie kosztuje nie boli a wszystkim pomaga.
Pzdr
[2010-08-19 11:12]

Witam !

Spodobalo mi sie lowienie ryb. Mozecie mi powiedziec co trzeba miec aby spokojnie wyjsc sobie najakies jezioro i polowic ?Ile kosztuje karta rybacka ? Gdzie ja mozna zrobic ? poprostu jakies informacje dla "nowego" rybaka. Mieszkam w Tarnowie i mam 15 lat.


Wszyscy koledzy trafnie Ci radzą. Wpisz sobie w wyszukiwarce poprostu "PZW" lub "Wędkarstwo" i wszystkiego na spokojnie sie dowiesz. A jeśli będziesz miał jakieś pytania w niezrozumiałych kwestiach tego hobby, wtedy napisz tu do nas, odpowiednio jasno formuując temat i pytanie, a napewno Ci pomożemy..



[2010-08-19 11:25]

Zgadzam się słowo w słowo z Mastiffem... [2010-08-19 20:16]