Zaloguj się do konta

Czy mormyszka to spinning ?

utworzono: 2017/01/02 19:21
luzy

Witam serdecznie. Pytanie kieruję głównie do Strażników Społecznych lub Państwowych.
Czy połów mormyszką zaliczamy do metody spinningowej ? PZW Katowice wprowadziło zakaz spinningowania od pierwszego stycznia do końca kwietnia na wodach stojących. A więc jeśli mormyszka jest przynętą sztuczną o ruchomej metodzie prowadzenia to moim zdaniem to spinning ?
Czy mam racje? [2017-01-02 19:21]

kaban

Spinning to jedno a łowienie z pod lodu to drugie a przepisy zdecydowanie różne. Poczytaj regulamin nieszczęsnego PZW i spróbuj to ogarnąć :) [2017-01-02 19:31]

kapitol

Mormyszka to osobna metoda połowu ryb. Przykładowo według RAPR możesz łowić pod lodem na mormyszkę i spławik (lub grunt) jednocześnie, a łowić na przynęte sztuczną inną niż mormyszka możesz już tylko na jedną wędkę.

[2017-01-02 20:04]

Askan

Po co pytać strażników jak niektórzy są niedouczeni,Nie wiem w jaki sposób dają im uprawnienia a wiem że muszą się wykazać dużą wiedzą i KULTURĄ.Może dużo ich jest z łapanki?Byłem przez dwie kadencje i zrezygnowałem bo nie chcę się użerać nad wodą.Sam wędkuję jednocześnie na spławik i mormyszkę tylko to nie zawsze jest skuteczne.Gdy ryba jest na braniu to jeden kij wystarczy tylko w której metodzie idzie nam lepiej to ważne.Na zawodach spinningowych z łodzi zauważyłem że spinningują w pionie co kiedyś było zabronione.Na innych widziałem jak ciągają przynętę za łódką (troling) przy zmianie stanowiska (chyba w dalszym ciągu jest zabronione) ale to kwestia dogadania się i też kwestia RANGI zawodów.Zawsze czym więcej zakazów tym bardziej to skomplikowane a takie kary które wprowadzili obecnie nieadekwatne do przewinienia to wstyd.Kiedyś nad wodą pouczałem wędkarzy w drobnych wykroczeniach a bezczelnych się karało.Bo LUDZIE są różni,niektórym czajnik prędko się gotuje i nieszczeście gotowe.A mormyszki są różne i nie ma na to  przepisu która jest morzmyszką a która i jakiej wielkości i wagi już jest BLACHĄ.Mam takie stare,na hak wchodzi duży czerwony ROBAL ale przy takich braniach (coraz mniej ryby) nie ma sensu ich używać bo dużo dziur trzeba nakręcić i SZUKAĆ,szukać czegos większego.Pozdrawiam [2017-01-03 05:46]