Czy mój sprzęt nadaje się na karpie?

/ 18 odpowiedzi
Chciałbym zacząć karpiowanie, ponieważ spodobała mi się ta metoda, tylko nie wiem czy sprzęt się do tego nadaje. ;)

Wędka: Mikado Trython Feeder 360/100g
Kołowrotek: Dragon Viper FD 840i (pojemność szpuli: 0.35mm - 160m; 0.30mm - 200m)

Na sprzęt mogę wydać około 300zł. Dziękuje za pomoc. :)




Przemq20


Witam

Odrazu powiem tak, że jak dobrze ustawisz hamulec na feederze to dasz rade wyholować sporego karpia.

A co do zestawu za 300 zł to polecam Wędke Daiwa Black Widow Carp 360/3lb 2cz., która kosztuje około 180zł i jest naprawde dobra, co do kołowrotka polecam na początek Jaxon Top Carp FRXL 600 którego posiadam 2szt. i kosztuje 90zł, nigdy mnie nie zawiódł, jeżeli nie planujesz wywozić zestawów na dalekie odległości to możesz kupic np. model 500 albo 400. Myślę, że ten zestaw powinien spełnić twoje oczekiwania w 100%.

Pozdrawiam Przemek

(2012/07/01 20:46)

u?ytkownik39933


nadaje sie ,sprzet da rade ,ważniejsza jest technika holu ,przygotowanie łowiska itd. (2012/07/02 00:03)

Shooterx


Dzięki za odpowiedź. ;) Mam jeszcze kilka pytań:
- Czy żyłka Dragon milenium karp 0.35mm (wytrzymałość 12.30kg) nie jest za gruba? Ostatnio ją kupiłem i nawinąłem na kołowrotek, więc chciałbym ją wymienić tylko gdy jest to konieczne. ;)
- O jakiej wadze maksymalnej udałoby się wyciągnąć karpia na ten sprzęt?
- Mój zestaw wygląda tak: przypon z plecionki z włosem - krętlik - żyłka główna - koralik gumowy - rurka antysplątaniowa i na niej na krętliku koszyczek 20g
Czy jest to prawidłowy zestaw? (2012/07/03 22:24)

mariusz260877


Każdy sprzęt jest na karpie tylko podstawa jest długość żyłki regulacja hamulca i czucie ryby (2012/07/03 22:42)

u?ytkownik39933



Każdy sprzęt jest na karpie tylko podstawa jest długość żyłki regulacja hamulca i czucie ryby


 koledze jak widze nie chodzi o karpie wielkosci wigilijnej,wiec w tym przypadku nie każdy sprzet jak napisałes jest na karpie :) (2012/07/03 23:04)

mariusz260877


jesteś koleżanko w błedzie przeczytaj uważnie co napisałem długosć żyłki ,,,,,,,,,, regulacja hamulca....... i czucie ryby to,,, przeciez najważniejsze  jak czujesz rybe to jest ok a łowienie na siłe to już nie to samo  (2012/07/03 23:11)

u?ytkownik39933


Dzięki za odpowiedź. ;) Mam jeszcze kilka pytań:
- Czy żyłka Dragon milenium karp 0.35mm (wytrzymałość 12.30kg) nie jest za gruba? Ostatnio ją kupiłem i nawinąłem na kołowrotek, więc chciałbym ją wymienić tylko gdy jest to konieczne. ;)
- O jakiej wadze maksymalnej udałoby się wyciągnąć karpia na ten sprzęt?
- Mój zestaw wygląda tak: przypon z plecionki z włosem - krętlik - żyłka główna - koralik gumowy - rurka antysplątaniowa i na niej na krętliku koszyczek 20g
Czy jest to prawidłowy zestaw?

witam. zyłka nie jest za gruba ale nie ma wytrzymałości 12,30 albo jest przegrubiona albo nie prawde pisza na opakowaniu .co do zestawu to jest nie prawidłowy ,jesli chcesz łowic na koszyk to kup sobie koszyk do tzw. metody o ciężarze ok 50g ,montuje sie go nie przelotowo ,jest to zestaw samozacinajacy ,druga opcja jest ciezarek min.80g zamiast koszyka ,tez montuje sie go na stałe  na specjalnym klipsie ,jest to zestaw również samozacinajacy tzw bezpieczny ,jesli chcesz łowic na włos to sa to najlepsze zestawy na karpia moim zdaniem , wiekszosc karpiarzy na całym swiecie łowi na zestawy samozacinajace . (2012/07/03 23:14)

mariusz260877


Na początku to chcę przeprosić kolegę za koleżanke i zapytac czy nie łowisz czasem na kamienistym dnie (2012/07/03 23:22)

mariusz260877


uwież mi kolego że na tej żyłce utrzymiesz  20 litrowe wiadro wody reszta to regulacja hamulca   (2012/07/03 23:26)

mariusz260877


i jeszcze chciałem dodać ze plecionki też maja swą wytrzymałość (2012/07/03 23:32)

u?ytkownik39933


łowie kolego karpie i amury  na różnych łowiskach co za tym idzie na różnych dnach a tak szczerze to w ogóle nie kminie co do mnie piszesz ,ja o czym innym i ty o czym innym ,popróbuj łowic kilkunasto kilogramowe karpie karpie  np.w zarosnietym łowisku na słabej klasy wedke i kołowrotek ,choc bys miał zyłke 0,4 i dobrze wyregulowany kołowrotek  to jestes na straconej pozycji ,a co do długosci zyłki o ktorej wspomniałes to dobrze ze o tym wspomniałes ,powiedz mi jak mam łowic na nie karpiowy kołowrotek na jesli chce wywiezc zestaw np na 200metrów a wchodzi mi na kołowrotek 150 0,30,wiec mi nie pisz ze karzdy sprzet jest na karpie które mamy na mysli. (2012/07/03 23:48)

u?ytkownik39933


a za koleżankę  sie nie gniewam ,he,he.pozdrawiam. (2012/07/03 23:59)

Shooterx


Czyli w takim razie jeśli zrobię zestaw do "metody" to sprzęt, który posiadam będzie wystarczający do łowienia karpi dla początkującego wędkarza, czyli mnie? ;) (2012/07/04 00:12)

u?ytkownik39933


Czyli w takim razie jeśli zrobię zestaw do "metody" to sprzęt, który posiadam będzie wystarczający do łowienia karpi dla początkującego wędkarza, czyli mnie? ;)

bedzie wystarczajacy na poczatek ale dobrze by było zebys  zamiast tego feedera kupił sobie do metody jakas tania karpiowke do 120g wyrzutu (2012/07/04 00:25)

Kosmita


Posiadam ta wedke(Mikado Thryton Feeder) od okolo roku i jestem z niej bardzo zadowolony, byla to moja pierwsza gruntowka. Posiada w zestawie wymienne szczytowki co robi z niej wedke uniwersalna. Dobrze pokazuje brania. Czego chciec wiecej na poczatek. Odradzam wydawania kolejnych pieniedzy na "karpiowke" gdyz w mojej opini jest to wyrzucanie pieniedzy w bloto. Jezeli nie masz zamieru lowic 12 kilogramowych karpi to nie zrobi to ruznicy. Lepiej za te pieniadze kupic kilka "koszykow" do meetody, niz kupowac kolejna wedke.

(2012/07/04 01:22)

JKarp


Posiadam ta wedke(Mikado Thryton Feeder) od okolo roku i jestem z niej bardzo zadowolony, byla to moja pierwsza gruntowka. Posiada w zestawie wymienne szczytowki co robi z niej wedke uniwersalna. Dobrze pokazuje brania. Czego chciec wiecej na poczatek. Odradzam wydawania kolejnych pieniedzy na "karpiowke" gdyz w mojej opini jest to wyrzucanie pieniedzy w bloto. Jezeli nie masz zamieru lowic 12 kilogramowych karpi to nie zrobi to ruznicy. Lepiej za te pieniadze kupic kilka "koszykow" do meetody, niz kupowac kolejna wedke.


CześćKolego sympatyczny skoro jest to Twoja pierwsza gruntówka to nie wydawaj opinii o pieniądzach wyrzuconych w błoto.A wracając do tematu: zrób tak jak radzi Piotr. Kup jakąś wędkę na początek ( karpiówkę ) i tej używaj do metody.JK (2012/07/04 08:52)

u?ytkownik39933


Posiadam ta wedke(Mikado Thryton Feeder) od okolo roku i jestem z niej bardzo zadowolony, byla to moja pierwsza gruntowka. Posiada w zestawie wymienne szczytowki co robi z niej wedke uniwersalna. Dobrze pokazuje brania. Czego chciec wiecej na poczatek. Odradzam wydawania kolejnych pieniedzy na "karpiowke" gdyz w mojej opini jest to wyrzucanie pieniedzy w bloto. Jezeli nie masz zamieru lowic 12 kilogramowych karpi to nie zrobi to ruznicy. Lepiej za te pieniadze kupic kilka "koszykow" do meetody, niz kupowac kolejna wedke.


wszystko ok ale kolego łowiłes na metode ,wiesz jak taki koszyk wyglada ,jaka to wielka gulała :) i ile waży po prostu ta wedka może mu peknac przy żucie a tym bardziej ze to poczatkujacy wedkarz.

(2012/07/04 19:40)

u?ytkownik39933


a po drugie nie sadze zeby nie chciał łowic 12 kg karpi :) (2012/07/04 19:47)