Czy mogę zostać moderatorem?

/ 176 odpowiedzi
spines21


Pewnie,ze możesz. (2012/01/05 20:36)

użytkownik61983


Mirek uważam że to jest sprawa Redakcji kto ma uprawnienia moderatorskie, a nie moja, to oni nadają uprawnienia i je odbierają. Żadnej oliwy nigdzie nie dolewałem :) I nie wciągaj mnie w to, bo nie wiem w co teraz grasz?Grzegorz ja nie gram w nic, tylko kierowałem się twoimi słowami w poście i nic więcej.

Na pewno było by wtedy inaczej gdybyś odważył się podnieśc palec do góry i rzec chociaż jedno słowo, na ale to już jest za nami i koniec kropka :)))

Pozdrawiam ............wracajcie do tematu :)

(2012/01/05 20:40)

luxxxis


Czytam ten wątek i chyba czas stwierdzić że się pomyliłem w tej ocenie...Śledzisz dyskusję i sprawnie odbijasz piłkę,spędziłeś tu już sporo czasu odpisując na posty userów,pomnóż to teraz przez 300,dodaj kilka antypati które się napewno przyplączą i jeśli nadal stwierdzisz że widzisz w tym sens i że dasz radę to mój głos również masz.Pozdrawiam (2012/01/05 20:43)

użytkownik61878


Dzięki, teraz jest jasne ...

A tak przy okazji, jest tutaj na forum wielu ex-moderatorów, szanuję ich za włożoną pracę, stargane nerwy i poświęcony czas. Tylko jakoś nie widzę u żadnego z nich, poza utyskiwaniem, satysfakcji że robili to najlepiej jak umieli. Przecież nikt nie rodzi się moderatorem, okres jego początkowej pracy to czas błędów, nauki i czasami powinien być czas przepraszania za pomyłki. Nikt jak do tej pory nie zadeklarował w żadnym utworzonym temacie związanym z moderowaniem, pomocy czy też porady.
Już nawet widać,podział na naszych i waszych. Mnie to osobiście nie rusza, stoję z boku i staram się być ani "zimny" ani "gorący" - chcę być "letni".
Jeżeli Kolega @Spokojny, czy też Koledzy @...@...@... spełnią moje oczekiwania to niech im Redakcja w formie nagrody da to pudełko pinek. Ale my jeszcze przed decyzjami Redakcji nie opluwajmy się,nie obrzucajmy błotem.

Pozdrawiam

Zbyszek/Nemo (2012/01/05 20:43)

Norbert Stolarczyk


Nie do końca 9 miesięcy, ponieważ był też okres w życiu Kolegi Grzegorza w którym musiał być zaangażowany w sprawy życia zawodowego, co w obecnych trudnych czasach jest znacznie ważniejsze niż moderowanie na portalu.
Jednak jakieś doświadczenie posiada i to jest istotne. Zagrywki użytkowników portalu tez zna jak własną kieszeń, więc pomijając małe wpadki bo tego się na początku nie uniknie, z pewnością ogarnie temat bez problemu. Zastanawiam się tylko kto wybiera teraz moderatorów i od kogo to jest zależne, przyznam szczerze pogubiłem się już odrobinkę.
Lecz skoro analizujemy kandydaturę Grzgorza i poświęcamy temu zagadnieniu tyle uwagi to i ja pozwolę sobie zadać Grzegorzowi pytanie.

Mianowicie jak się obecnie zachowasz. Przyjmijmy, że czynisz już obowiązki moderatora (w przeszłości wiem jak było, znam twój stosunek) w sytuacjach gdy na forum będą wypowiadać się karpiarze, o matach chroniących ryby o tym, że je zawsze będą wypuszczać, pisząc że karp jest dla nich najważniejszy itd.
Jak się ustosunkujesz do wypowiedzi ludzi którzy będą mieli określone zdanie, zgoła odmienne od twojego? Czy odmienne od ogółu użytkowników?
Muszę o to zapytać ponieważ nie wyobrażam sobie aby powtórzyła się sytuacja z przeszłości, mianowicie kupionego "moderatora" chociaż broń Boże ciebie o to bym nie podejrzewał. Pamiętasz kto go w sumie powołał? (2012/01/05 20:44)

użytkownik99069


A ja właśnie w każdym naszym poście w tym temacie widzę porady dla Grześka-potencjalnego moderatora. Tylko trzeba to ODCZYTAĆ jako porady i źródła wyciągania, wychwytywania rad z tych słów, a nie gorące teksty "na teraz". Każda z wypowiedzi to PORADA, bo to właśnie z tych postów można wyodrębnić za i przeciw.  (2012/01/05 20:49)

spokojny


NorbertOdpowiem Ci bo Cię lubię chłopie jak najuczciwiej:
Mówcie sobie o karpiach, kiełbikach i kormoranach że są wspaniałe, że są szkodnikami, przecież każdy ma prawo lubić co innego .Już w życiu przerabialiśmy hasła  "...przewodnią siłą narodu...", Ci byli dobrzy a tamci źli.Grunt to żeby ta rozmowa odbywała się na argumenty, bez prywatnych wojenek, bez bluzgania, przekleństw, czy to z gwiazdkami czy też bez. Jakieś formy dobrego wychowania chyba obowiązują?
Czy o to Ci chodziło? (2012/01/05 20:53)

użytkownik61878


Również mam takie zdanie jak @Mastiffek, bo nawet dla innych potencjalnych moderatorów, te uwagi mogą być przydatne i wskazywać co jest źródłem nieporozumień. (2012/01/05 20:53)

Roxola


dokładnie, tak to widzę (2012/01/05 20:54)

użytkownik99069


Norbert, to na Twoje zadane pytanie moder MUSI odpowiadać jako MODER, czy jako najzwyklejszy użytkownik i dyskutant w temacie? Pisząc zgodnie z regulaminem, nie ma chyba znaczenia jakie ma zdanie moder, a jakie ma zdanie user na dany temat? Tego nie ma prawa nikt dzielić na "zdanie modera" i "zdanie cywila". Nie wiem, moze czegoś nie zrozumiałem, to mnie wyprostuj w toku myślowym. (2012/01/05 20:55)

użytkownik61878


Jest powiedzenie " ...jeden lubi śliwki, drugi woli dziwki", a amury lubią mirabelki :) (2012/01/05 20:56)

Norbert Stolarczyk


Mastif tak się dziwnie składa nie wiem czemu, że znam zasady jak powinien zachować się moderator. Bez urazy Mastif, pytanie kierowałem do Grzegorza i oczekiwałem na jego wypowiedź.
  (2012/01/05 21:02)

Norbert Stolarczyk


Oki Grzegorz. W takiej sytuacji sprawa dla mnie jest jasna, czego chciałem się dowiedzieć tego się dowiedziałem.
Nie przedłużając mojego tutaj pobytu, obowiązki wzywają powiem krótko, w razie głosowania masz mój głos!

Pozdrawiam Kolegów
  (2012/01/05 21:05)

użytkownik99069


Mastif tak się dziwnie składa nie wiem czemu, że znam zasady jak powinien zachować się moderator. Bez urazy Mastif, pytanie kierowałem do Grzegorza i oczekiwałem na jego wypowiedź.
Nie zrozumiałeś mnie. Nie powątpiewałem w Twoje wiadomości na temat zachowania moderatora w jakimś tam wypadku, i Twoją wiedzę na ten temat, tylko zrozumiałem z Twojego tekstu, że pytasz Grześka o to, co odpisze w takim konkretnym temacie o matach dla karpi, jako moder, a co odpisze o matach jako "cywil". Rozumiesz teraz? I proszę Cię, już wyluzuj z cynizmem (tłusty druk). Po co to....
 
(2012/01/05 21:09)

Norbert Stolarczyk


Masz rację Maciek soreczka Kolego, teraz już spadam czas nagli. Pozdrawiam kolegów. (2012/01/05 21:23)

perwer


Czytam ten wątek i chyba czas stwierdzić że się pomyliłem w tej ocenie...Śledzisz dyskusję i sprawnie odbijasz piłkę,spędziłeś tu już sporo czasu odpisując na posty userów,pomnóż to teraz przez 300,dodaj kilka antypati które się napewno przyplączą i jeśli nadal stwierdzisz że widzisz w tym sens i że dasz radę to mój głos również masz.Pozdrawiam


Bardzo trafnie ujęta wypowiedź.
Grzegorz odbija piłkę,gdzie ja przynajmniej czuje z jego strony polemikę wynikającą z presji i przymusu ,a nie z dobrych chęci.
Ludzie tacy jak ja to nie intruzi Grzegorz i górne założenia masz mylne.
To że chce coś sie o Tobie dowiedzieć,bo oficjalnie rzuciłeś rękawice i pokazałeś dłonie,to nic złego.
Jak jednak wszystko chesz robić z przymrużeniem oka i przykładać sie do odpowiedzi  tylko ludziom których jak nazwałeś ,,szanujesz,, To takim [postępowaniem w Twoim wykonaniu jestem na NIEEEEEE.

Możesz po tem sie odegrać ,ale uważam że sie nie nadajesz..NIE NADAJESZ ,ale nie mam nic do Ciebie i jeśli już zostaniesz modkiem ,mam nadzieje że będziesz szanował więcej ludzi niż paru. (2012/01/05 21:27)

spokojny


Perwer 
Nie bardzo rozumie dlaczego mnie tak odebrałeś?Starałem Ci się odpowiadać najlepiej jak potrafię, w żaden sposób inaczej Cię nie traktuję niż innych użytkowników, cieszę się z każdego odmiennego zdania i do nikogo nie mam uprzedzeń, widziałeś sam że nawet w tym wątku potrafiłem przeprosić mojego starego największego wroga, i Ty uważasz że Cię nie szanuję?, 
Może nie chcę podawać do publicznej wiadomości dlaczego chcę być moderatorem?
Równie dobrze mogłem napisać do Redakcji że chcę bez żadnego pytania na forum (większość tak zrobi)Chciałem poznać Wasze zdanie, kto jeszcze przede mną zapytał uczciwie o coś podobnego?
To po prostu nie ten etap tak jak Ci wcześniej odpowiedziałem, nie odbijam piłki, a przede wszystkim nie mataczę. Jestem dość prostolinijnym człowiekiem.A Ty masz prawo mnie nie lubić, bo to Twoje prawo. Szanuję to.I nie oceniam Cię po kilku wpisach na forum, zresztą jakie mam prawo by Cię oceniać?
Pozdrawiam  (2012/01/05 21:43)

perwer


Grzegorz lubienie kogoś ,czy nie lubienie nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia .Zresztą nie na podstawie sympatii ,czy antypatii musisz do tych spraw podchodzić,lecz obiektywnie.
Ja Ci nie pisze czy ty mnie szanujesz ,czy nie ,ja Ci staram sie uświadomić ,że sam podważasz swoją opinie ,pisząc rozważnie do ludzi których jak sam sie wyrażasz szanujesz ,a z przymrużeniem oka do reszty --czy negując ich że nie piszą w temacie.

Sam podjąłeś temat :Czy moge zostać modkiem,to chyba LOGICZNYM jest że pytając Cię czemu chcesz tutaj moderować,staramy sie dojść do sedna czy Tym moderatorem możesz zostać.
Nie rozumiem Cie teraz w ogóle?
(2012/01/05 21:57)

zbynio5o


Zostań kol. Spokojny tym moderatorem :)  Jeszcze nie spotkałem na tym portalu, tak walczącego o tą funkcje usera.  Nawet wziąłeś udział w konkursie u @Chewbaca :)))

Myśle że nie powinniśmy koledze odbierać jego marzeń i tego co lubi robić. Może sie sprawdzi ?

Myśle że innych (następnych 9ciu) wybierze już Redakcja, bo trudno mi wyobrazić sobie, rozpatrywanie każdej kandydatury na ogólnym forum :))))))


Ps. Grzegorz, a w którym pokoju chciałbyś moderować ? Sorki że pytam.

(2012/01/06 01:40)

spokojny


No dzięki kol. @zbynio5o
wydaje mi się  że pokój sprzęt lub ewentualnie blogi
1. wykształcenie mam techniczne, czasem też co nieco robię sam, potrafię rozróżnić wędzisko od kołowrotka ;)2. natomiast bloga z powodzeniem prowadzę od kilku lat, nawet coś napisałem więc mam doświadczenie.
Pozdrawiam (2012/01/06 07:37)

perwer


Ogólnie wiadomo że to są  dywagacje.Rzuciłeś ogólne hasło ,myślałem że sie przyłożysz .
Każdy może założyć taki sam temacik i dyskusje mogą byc podobne ,lub bardziej rozmaite.
Ja jak pisałem do Ciebie nic nie mam,nawet sie chyba nie znamy z forum za bardzo,a opinie staram sie wyrazić w oparciu o Twoje zapytanie.
Podsumowując mi sie wydaje że na wędkuje moderatorem byś być nie mógł,mimo że sympatyczny i dobry z Ciebie człowiek.Jednak czytam posty osób ,które Cie znają i same twierdzą że z Twoim charakterem to nie dla Ciebie--ale w pozytywnym słowie tego znaczenia .
Pamiętaj również o tym ( i ja jak najbardziej jestem tego świadomy) ,że mogę bardzo sie mylić ,lub mieć słuszną rację.

Redakcja na korzyść wszystkich userów ,wyrównała szanse i na modka może startować każdy.
Nie ukrywam że mam kilku kandydatów na to stanowisko.Kiedyś jak byłem początkującym forumowiczem ,głosowałem na jednego typa z pod ciemniej  gwiazdy i dzisiaj zagłosowałbym na niego znowu he he he...Już tu nabazgrał głupoty ha ha ha--modkiem nie był..
Oczywiście pozdrawiam serdecznie wszystkich kandydatów i jak któryś będzie zakładał temat:
Czy mogę zostać moderatorem..
Niech pamięta i będzie tego świadom ,że nie zawsze wszystkie opinie będą słodkie i nie należy sie wtedy denerwować i tym przejmować. (2012/01/06 08:55)

użytkownik99254


Kolego Spokojny nie przejmuj się krytyką i złóż swoją kandydaturę na moderatora. Jeśli jest ktoś kto się nadaje, to właśnie ty. Wystarczy spojrzeć na ten wątek, by od razu stwierdzić kto ma do ciebie największe zastrzeżenia. Nie powinno to jednak cię zniechęcać. Masz moje poparcie i z pewnością będziesz miał poparcie wielu użytkowników forum. (2012/01/06 12:08)

JKarp


Witam I ja się wtrącę.Daniel czy jak Ci tam inaczej na imię. Data rejestracji na forum :2012.01.06 :-)))))))))))))00Wybacz Chłopie ale jesteś " miszczem świata " z tym swoim wpisem.W ciągu 30 minut zapoznałeś się z tematem i z całym forum.Od wczoraj czytam sobie ten wątek. Nachodzi mnie tylko jedna myśl w nawiązaniu do tego co Redakcja powiedziała, że : Wy podajcie swoje własne kandydatury a my wybierzemy Modków po uwzględnieniu tego: ..... itdOtóż albo ktoś Ciebie Grzegorz podpuścił do założenia tego tematu albo należysz do ludzi promujących swoją osobę, wiedzę i elokwencję na każdym kroku i musisz robić to tak żeby wszyscy widzieli Twoją pracę i zaangażowanie w jakieś przedsięwzięcie.Twoje zachowanie świadczy również o tym, że albo nie chcesz albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem : Od teraz swoją kandydaturę może zgłosić każdy użytkownik wedkuje.pl, niezależnie od liczby posiadanych punktów. Na Wasze zgłoszenia czekamy od dziś do 15 stycznia godz. 23.59 włącznie. Aby się zgłosić, wystarczy wysłać do nas wiadomość poprzez bloga: redakcja.wedkuje.pl – klikając na guzik „napisz”. 
Ostatecznego wyboru moderatorów dokona redakcja. Nowymi moderatorami forum zostaną w pierwszej kolejności osoby najdłużej przebywające w portalu. W przypadku każdej kandydatury analizować będziemy zachowanie danej osoby na forum. "
Czy tu jest mowa o uzyskaniu czyjegoś poparcia? Janusz JKarp (2012/01/06 12:58)