Czy mogę zostać moderatorem?

/ 176 odpowiedzi
perwer


Grzegorz zadam Ci dwa pytania pierwsze :Czy śledziłeś ostatnie tygodnie ,co sie działo na forum?--jak tak to wyraź opinie,co sie działo twoim zdaniem i co o tym sądzisz .

drugie później. (2012/01/05 18:59)

Diablo


Grzegorz zadam Ci dwa pytania pierwsze :Czy śledziłeś ostatnie tygodnie ,co sie działo na forum?--jak tak to wyraź opinie,co sie działo twoim zdaniem i co o tym sądzisz .

drugie później.

Chcesz okazać Jego stronniczość?

Nie raz przez kol @Spokojny zostałem nazwany trollem.  Puszczam w niepamięć dawne sprzeczki. Widzę w Nim predyspozycje na bycie dobrym moderatorem i ważam że jest jednym z lepszych kandydatów na stanowisko moderatora. (2012/01/05 19:06)

bluehornet


a ja szanuję każde zdanie które niekoniecznie musi pokrywać się z moim.

To dla mnie Grzesiek jest duuuużym plusem - asertywność !!! (2012/01/05 19:06)

spokojny


kol. Perwerodpowiem szczerze, znikały posty, coś więcej to co chwilę ktoś o to pytał a ktoś inny uważał że to prowokacja, wg. mnie usunięcie posta bez informacji dlaczego, to nieuczciwe podejście, choć wiem że niektórzy mieli panel moderatorski bez uprawnień. To tak gwoli informacji. Nie powiem kto i kiedy, ale wiem że tak było. Jeśli został komuś przyznany bez informacji ogólnej przez redakcję w co wątpię, a bardziej podejrzewam wymianę loginu i hasła przez samych modów, to było bardzo nieuczciwe i samo przez się powodowało zamęt na forum.Za długo tu jestem żeby nie wiedzieć o wielu rzeczach, choć często się nie udzielałem żeby nie prowokować , to swoje wiem a może nawet więcej niż się niektórym wydaje :) (2012/01/05 19:08)

użytkownik61878


Kolego @Spokojny
Dziękuję za odpowiedź na poprzednie pytania. Wraz z komentarzami na Twój temat /te negatywne i przychylne/ oraz Twoje posty potrafią wiele powiedzieć. Mam w zasadzie dobrą pamięć /również wzrokową/ i wiele Twoich komentarzy i wpisów jestem sobie skojarzyć, a resztę doczytałem w wpisach.
Mam kolejne pytanie, czy Regulamin budowaliście wspólnie z Redakcją, czy mieliście wpływ na jego kształt i czy podlegał modernizacjom w okresie3 lat Twojego moderowania?Ad@Mastiffek
Sam byłeś moderatorem, nie wnikam czy dobrym czy też złym. Dla mnie i Twoje doświadczenie jest ważne jeżeli istnieje szansa na opracowanie odpowiednich zasad.
W myśl "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe" jestem wstanie rozpatrywać różne warianty.
Nie wydaje mi się aby 99% projektu było nierealne, bo masa z tego jest zaciągnięta z świetnie realizowanego portalu. Po prostu, albo sami go dopracujemy i będziemy realizować, albo na tym portalu jeden drugiemu będzie wrogiem mając założoną maskę "przyjaciela".

Ad @Luxxxis
"...1. Jawność
Moderowanie jest czynnością jawną i powinno być prowadzone dla dobra użytkowników portalu. Dlatego wszelka moderacja na forum powinna być wiadoma poprzez poniższe informacje.
1.1. Kto moderuje grupę?
Personalia moderatora(-ki, -ów), mającego nadzór nad grupą powinien być podany do wiadomości publicznej, np. w nagłówku tematu..."
Jawność odnosi się do podpisu /wskazania nicka moderatora/. Personalia to w tym wypadku nick, bo nazwisko i imię przy zakładaniu konta tutaj na forum nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością - chociażby fakt nicka Elpresidente , gdzie wątpię aby taki zbieg okoliczności miał miejsce :)
Dla mnie wszelka ingerencja powinna być poparta przypiskiem, kto dokonał tego , bo raczej nie uważam aby moderator musiał się wstydzić tego co robi.


Z toku dyskusji, spokojnej i rzeczowej widać, że możemy rozmawiać bez podnoszenia sobie wzajemnie ciśnienia, skakania sobie do oczu. To co @Mastiffek napisał że, "...od punktu 4 ..." to tylko mnie przekonuje do tego aby Redakcja w Regulaminie Forum umieściła konkretne zasady moderowania portalu. Nie będzie wtedy kłótni, czy zasadnie zablokowano/usunięto/ wpis czy też nie. Właśnie jawność i przejrzystość Regulaminu uporządkuje zasady na forum. (2012/01/05 19:10)

perwer


kol. Perwerodpowiem szczerze, znikały posty, coś więcej to co chwilę ktoś o to pytał a ktoś inny uważał że to prowokacja, wg. mnie usunięcie posta bez informacji dlaczego, to nieuczciwe podejście, choć wiem że niektórzy mieli panel moderatorski bez uprawnień. To tak gwoli informacji. Nie powiem kto i kiedy, ale wiem że tak było. Jeśli został komuś przyznany bez informacji ogólnej przez redakcję w co wątpię, a bardziej podejrzewam wymianę loginu i hasła przez samych modów, to było bardzo nieuczciwe i samo przez się powodowało zamęt na forum.Za długo tu jestem żeby nie wiedzieć o wielu rzeczach, choć często się nie udzielałem żeby nie prowokować , to swoje wiem a może nawet więcej niż się niektórym wydaje :)


Nie chodzi mi o znikające posty ,bo ona nie znikaja od paru tygodni ,tylko od dłuższego czasu ,tutaj chciałem wiedzieć czy znasz klimat jaki jest na forum.
Szybka odpowiedz księciunia na moje pytanie,plus kilka osób w Twoich znajomych uświadamia mnie, że z Twojej strony (MOIM WYŁĄCZNIE ZDANIEM) ,bedziesz miał z bezstronnością i naciskami manipulacyjnymi problem.Obym sie grubo mylił ,jak zostaniesz modkiem.

Nawiązując do ostatniego zdania--kluczowe pytanie;Dlaczego chcesz na wędkuje moderować? (2012/01/05 19:14)

spokojny


@Nemo309 Pracowaliśmy nad tym regulaminem kilka miesięcy, we współpracy z właścicielem strony czyli adminem, bardzo zależało nam na tym by wszelkie kroki moderatora były właśnie tak jak piszesz jawne i podparte zasadami, które są zrozumiałe i przystępne dla wszystkich użytkowników.To wyklucza w przyszłości zarzewia konfliktów, na linii user - moderator, wyraźnie też jest napisane jakie są zależności user - user, i kto , na ile może sobie pozwolić publicznie na forum. (2012/01/05 19:19)

Piotr 100574


Grzesiu zostaw te moderowanie:)))))))ty jesteś za poważny Gościu żeby się babrać tym na wędkuje pl :))))pozdrawiam (2012/01/05 19:22)

użytkownik99069


Już teraz Ci tu piszę z pełnym przekonaniem, że regulamin niczego nie zmieni, bo regulamin to literki i 95 % użytkowników regulaminu nie będzie czytać, a PRÓBOWAĆ sie do niego stosować będzie po interwencji modera. Moder bez oręża w postaci możliwości blokady konta użytkownika, albo dalej, możliwości banowania, nie zdziała wiele, a wtedy jedynie polecam dobrą pelerynę przeciwdeszczową lub parasol na pluwociny trolli. A jak masz sprawną klawiaturę, dobre oczy jeszcze, sporo czasu, neospazminę przy monitorze i gruszkę bokserską, to możesz poprzedzać KAŻDĄ swoją interwencję wpisem, lub privem upominającym, dyscyplinującym, ostrzegającym, oświadczającym i przepraszającym że śmiesz zainterweniować. A gwarantuję Ci takich interwencji dziennie CO NAJMNIEJ setkę. Czyli ponad sto Twoich wpisów różnego rodzaju. Redakcja i moderatorzy nieoficjalni, nieoznakowani, interweniowali bez uprzedzeń. Jedyne, skuteczne wyjście. (2012/01/05 19:22)

użytkownik61983


kol. Perwerodpowiem szczerze, znikały posty, coś więcej to co chwilę ktoś o to pytał a ktoś inny uważał że to prowokacja, wg. mnie usunięcie posta bez informacji dlaczego, to nieuczciwe podejście, choć wiem że niektórzy mieli panel moderatorski bez uprawnień. To tak gwoli informacji. Nie powiem kto i kiedy, ale wiem że tak było. Jeśli został komuś przyznany bez informacji ogólnej przez redakcję w co wątpię, a bardziej podejrzewam wymianę loginu i hasła przez samych modów, to było bardzo nieuczciwe i samo przez się powodowało zamęt na forum. Za długo tu jestem żeby nie wiedzieć o wielu rzeczach, choć często się nie udzielałem żeby nie prowokować , to swoje wiem a może nawet więcej niż się niektórym wydaje :)


Grzesiu moje podejrzenia pokrywają się z twoimi słowami, co najgorsze że wiem kto i komu udostępniał panel moderatorski a czemu to służyło wszyscy wiemy.......... (2012/01/05 19:24)

spokojny


@Perwer ja nie pytam w tym poście dlaczego?   Tylko czy mogę wg. Ciebie?A wasze sprzeczki z Diablo i innymi TWA, to nie mój interes , pod warunkiem zachowania zasad grzeczności i różnicy zdań.Gry psychologiczne też potrafię rozpoznać, a czy będę miał problemy to się okaże:1. Jak się zdecyduję2. Jeśli będzie taka wola ogółu3. Wybór Redakcji (2012/01/05 19:27)

użytkownik61878


I właśnie na taką odpowiedź czekałem, moderator to jest jedno z ogniw zarządzających portalem. Więc jeżeli nie ma nic do powiedzenia, ma ograniczony wpływ, a najgorsze jeżeli uzurpuje sobie prawo do bycia "Panem i Władcą Udzielnym" - to wtedy doprowadza do rozkładu portalu, tak jak to wielokrotnie tutaj bywało.
Bez dopracowanego Regulaminu i opisu praw i obowiązków moderatora, gradacji kar w formie upomnień widocznych pod nickiem usera z czaso-okresem ich wymazywania, zbierania minusów z końcowym banem "wieczystym" na IP w przypadku nagminnego łamania Regulaminu, trudno będzie zapanować nad wichrzycielami i rozpalonymi głowami.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Zbyszek/Nemo

P.S.
Osobiście, jeżeli Redakcja wytypuje Twoją kandydaturę, będę z ciekawością obserwował Twoje działania, mam nadzieje że faktycznie masz swoje żelazne zasady które i mi odpowiadają.
Pzdr. (2012/01/05 19:32)

perwer


@Perwer ja nie pytam w tym poście dlaczego?   Tylko czy mogę wg. Ciebie?A wasze sprzeczki z Diablo i innymi TWA, to nie mój interes , pod warunkiem zachowania zasad grzeczności i różnicy zdań.Gry psychologiczne też potrafię rozpoznać, a czy będę miał problemy to się okaże:1. Jak się zdecyduję2. Jeśli będzie taka wola ogółu3. Wybór Redakcji


Widzisz juz sie denerwujesz ,a weź teraz przeczytaj to co napisał Maciek.
Setka postów które omijają twój regulamin ,druga setka na pograniczu ,a do tego krytyka bo jednym popuściłes ,a drugich ukarałeś --Regulaminem cięzko sie będzie podeprzeć ,bo każdy będzie interpretował go na swój sposób -jak sie ktos w ogóle zapozna.
Jednak jest to wzornik dla modka ,który oczywiście nie zaszkodzi ,a wręcz pomoże ,jednak to charakter ,spryt i spostrzeżenia będa górowały -nie regulamin.

Pytanie dlaczego chcesz moderowac na wędkuje,jest ode mnie --nie pisałem nic o Tym czy Ty pytasz i czego chcesz....Ot takie proste,ale najtrudniejsze pytanie ,oczywiście że nie musisz odp. (2012/01/05 19:36)

spokojny


Dziękuję za Twoje zdanie Zbyszku, i szanuję rzeczową odpowiedź.Pozdrawiam (2012/01/05 19:36)

użytkownik61983


@Nemo309 nie ma takiej możliwości aby komuś jak to określiłeś dać bana wieczystego na IP, usunąć usera Tak, lecz nie IP......... (2012/01/05 19:40)

spokojny


@PerwerNie denerwuję się tylko staram się rzeczowo odpowiedzieć na Twój post, w pytaniu wplotłeś to że ktoś Ci za szybko odpowiedział , i że otoczenie moich znajomych ma wpływ na moją obiektywność, jednoczenie stwierdzając że będę miał problem z naciskami manipulacyjnymi.To Twoje słowa.Jeśli masz problem z moimi znajomymi, to się do nich dopisz, zapraszam nigdy nikomu nie odmówiłem, pod warunkiem że uzasadnił dlaczego wysyła mi zaproszenie.Nawet kiedyś założyłem taki wątek na forum, odnośnie etyki zapraszania. (2012/01/05 19:44)

Diablo


kol. Perwerodpowiem szczerze, znikały posty, coś więcej to co chwilę ktoś o to pytał a ktoś inny uważał że to prowokacja, wg. mnie usunięcie posta bez informacji dlaczego, to nieuczciwe podejście, choć wiem że niektórzy mieli panel moderatorski bez uprawnień. To tak gwoli informacji. Nie powiem kto i kiedy, ale wiem że tak było. Jeśli został komuś przyznany bez informacji ogólnej przez redakcję w co wątpię, a bardziej podejrzewam wymianę loginu i hasła przez samych modów, to było bardzo nieuczciwe i samo przez się powodowało zamęt na forum.Za długo tu jestem żeby nie wiedzieć o wielu rzeczach, choć często się nie udzielałem żeby nie prowokować , to swoje wiem a może nawet więcej niż się niektórym wydaje :)


Nie chodzi mi o znikające posty ,bo ona nie znikaja od paru tygodni ,tylko od dłuższego czasu ,tutaj chciałem wiedzieć czy znasz klimat jaki jest na forum.
Szybka odpowiedz księciunia na moje pytanie,plus kilka osób w Twoich znajomych uświadamia mnie, że z Twojej strony (MOIM WYŁĄCZNIE ZDANIEM) ,bedziesz miał z bezstronnością i naciskami manipulacyjnymi problem.Obym sie grubo mylił ,jak zostaniesz modkiem.

Nawiązując do ostatniego zdania--kluczowe pytanie;Dlaczego chcesz na wędkuje moderować?

No skoro jeszcze nie jest moderatorem a Ty już naciskasz... To rzeczywiście moze mieć problem. Juz  Ci się jego znajomi nie podobają. To co moderator nie powinien mieć znajomych? (2012/01/05 19:44)

perwer


Księciunio nie odpowiem ,bo to temat rzeka i nie sądzę żeby wniósł cos nowego.
Grzegorz jeśli dla Ciebie chłopacy pisza po za tematem ,to czemu nie jesteś chetny odpowiedzieć na moje pytanko w temacie...Podział na rzeczy ważne i mało ?..interesujące,lub wygodne?

Po drugie ,szybko sie denerwujesz ,nie nawiązując merytorycznej rozmowy.
(2012/01/05 19:57)

spokojny


Słownik Języka Polskiego

moderować

dopuszczalne w grach

 moderować (BEGHJej) +1

1. czuwać nad właściwym przebiegiem dyskusji; sterować, kierować dyskusją;
2. łagodzić napięcia pomiędzy ludźmi

(2012/01/05 19:57)