Zaloguj się do konta

Czy mogę zostać moderatorem?

utworzono: 2012/01/04 22:48
jurek

Grzesiu , masz również moje poparcie -------------  pozdrawiam Jurek .
[2012-01-05 17:32]

spokojny


§ 8. Forum  

 

Forum wędkarskie portalu marfish.pl służy do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem oraz spostrzeżeniami na temat wędkarstwa i przyrody. Dyskusje na te tematy prowadzone są we wszystkich kategoriach forum z wyjątkiem kategorii FORUM GŁÓWNE oraz HYDEPARK.

1.) W kategorii FORUM GŁÓWNE znajdują się podkategorie:

a) Witaj. Przedstaw się nam. – każdy nowy użytkownik ma tu możliwość napisania czegoś o sobie. Osoby, które pierwszy raz zalogują się na Forum marfish.pl proszone/zobowiązane są o założenie w tej kategorii nowego tematu, w którym napiszą kilka słów o sobie. Pominięcie przedstawienia się będzie traktowane jako nietakt, a tematy rozpoczynane przez nowego użytkownika będą blokowane do czasu, aż dopełni on formalności.

b) Miejsce na sugestie – w tej kategorii można zostawiać sugestie na wszystkie tematy dotyczące całego portalu. Jest to także miejsce, w którym można oficjalnie poskarżyć się na zachowanie użytkownika, który naruszył normy obyczajowe.

c) O forum – to kategoria przeznaczona na tematy dotyczące tego forum. Służy tylko i wyłącznie do poruszania tematów technicznych i organizacyjnych związanych z prawidłowym działaniem forum oraz jego kategorii. Tutaj można zgłaszać propozycje dotyczące zmian w układzie podkategorii lub prośby o utworzenie nowej podkategorii.

d) O portalu marfish.pl – jest to kategoria przeznaczona na tematy dotyczące całego portalu w tym poszczególnych jego działów i komponentów takich jak blogi, TV marfish, galeria zdjęć i inne. Tematy poruszane w tej kategorii mogą dotyczyć zarówno spraw technicznych, organizacyjnych, prawnych oraz propozycji związanych z portalem

e) O sklepie marfish.pl – kategoria, w której dyskutujemy na temat sklepu. To tutaj podajemy sugestie dotyczące sprzętu jaki powinien zostać dodany do oferty sklepu, producentów których sprzęt powinien być oferowany w sklepie oraz technicznych rozwiązań zastosowanych w sklepie marfish.pl

2.) W kategorii WĘDKARSTWO znajdują się podkategorie dotyczące naszego hobby. To w tej kategorii dyskutujemy na wszystkie tematy z nim związane.

3.) W kategorii HYDEPARK znajdują się różne podkategorie nie dotyczące wędkarstwa. Można w tej kategorii rozmawiać o wszystkim. Ta kategoria służy także do prowadzenia rozmów o niczym jeśli ktoś ma taką potrzebę i znajdzie dyskutantów. Prowadząc dyskusje w Hydeparku, należy pamiętać, że obowiązuje w nim niniejszy regulamin.

4.) Wszystkie posty nie związane z tematem zakładanych wątków, będą usuwane bez ostrzeżenia.

5.) Treść wysyłanych przez użytkowników wiadomości, powinna być zgodna z danym działem tematycznym forum, dlatego też przed wysłaniem takowej, użytkownik powinien zapoznać się z opisem wszystkich działów tematycznych i wybrać dla swojej wiadomości właściwy dział. W przypadku problemów z wybraniem odpowiedniego działu zawsze można poprosić o pomoc moderatora/administratora.

6.) Tworząc temat należy pamiętać aby nadać mu odpowiedni tytuł.

7.) W wypowiedziach na Forum należy szczególnie unikać:

a) wysyłania wiadomości, które zawierają wyrażenia, treści bądź jakiekolwiek inne materiały, uznane powszechnie za obraźliwe, wulgarne, nieetyczne, obrażające czyjeś uczucia (np. religijne), itp.

b) kasowania wpisów (na czerwono) dokonanych przez Administratorów. Osobą uprawnioną do zmiany lub edycji takiego wpisu jest wyłącznie inny Admin

c) wyrażania się publicznie w sposób wulgarny wobec innych użytkowników

d) załatwiania na forum swoich prywatnych spraw (do tego służą np. wiadomości prywatne - PW, GG lub Skype).

e) wywoływania konfliktów burzących przyjazną atmosferę na forum

f) zbędnych komentarzy

g) ukazywania korespondencji prywatnej bez zgody jej autora

h) ujawniania publicznie danych osobistych (swoich bądź innych osób) takich jak adres, telefon, używanych przez siebie haseł, itp.

i) podawanie linków do eMule, torrent-a, itp.

j) PISANIA DUŻYMI LITERAMI - nie musisz krzyczeć

k) przesadnego formatowania tekstu. Kolorowanie i zwiększanie/zmniejszanie czcionki dozwolone jest tylko w szczególnych przypadkach, kolor czerwony zarezerwowany jest wyłącznie dla administratorów

l) powielania jednego tematu na kilku działach tematycznych.

ł) tak zwanego „nabijania postów" czyli dodawania do wątku nic nie wnoszących do dyskusji postów zawierających jedynie wyrażenia: ok., aha, popieram oraz samych tylko emot ikonek, chyba, że dodanie samej tylko emot ikonki jest jednoznaczną i zrozumiałą odpowiedzią na czyjeś pytanie.

8.) Przy pisaniu na forum należy pamiętać o tym, że:

a) udzielając się w rozpoczętej dyskusji, należy trzymać się z góry narzuconego tematu

b) starać się jasno przedstawiać swój problem, tak żeby inni byli w stanie zrozumieć o co chodzi

c) przestrzegać zasady: zanim zapytasz - poszukaj, używając funkcji "Szukaj" (możliwe, że już wcześniej ktoś zadał pytanie, na które poszukujesz odpowiedzi)

d) każdy post przed wysłaniem należy przeczytać ponownie i sprawdzić (opcja "Podgląd wiadomości"); Należy przykładać dużą wagę do poprawności gramatycznej i ortograficznej postu. W przypadku napisania niepoprawnej wiadomości, można ją edytować i zmienić jej treść tylko przez określony czas (edytować można tylko swoje wiadomości).

e) Wszelka publikacja linków na forum, wymusza uprzednie sprawdzenie prawdziwości zamieszczanego linku.

f) Obowiązkiem piszącego post jest śledzenie losów swojego postu, sprawdzanie odpowiedzi oraz ewentualnych uwag adminów.

g) Mile widziane będą stosowne podziękowania naszemu dobroczyńcy który spełnił naszą prośbę. Kto wie, czy kiedyś nie będziemy znowu potrzebowali jego pomocy. Podziękować można na dwa proste sposoby:

- Podziękuj w odpowiedzi na post.

- W tym samym poście wstaw oklask (klikając zieloną łapkę z kciukiem do góry) osobie, która nam pomogła.

9.) Sygnaturki (podpisy):

a) nie mogą zawierać tekstów niecenzuralnych i mogących obrazić daną osobę bądź grupę osób;

b) nie powinny zawierać w żadnej postaci linków do stron, blogów itp. Na tego typu działanie wymagana jest zgoda Wydawcy.;

cierpliwy1

Kolego spokojny kiedyś moderatorem był na tym forum Jędrula i nie zauważyłem ,aby miał kłopoty .Uważam,że jeżeli ktoś wyważonym ,mądrym człowiekiem to sobie poradzi,więc próbuj ,życzę powodzenia
[2012-01-05 18:29]

Nie znam wszystkich aspektów moderowania kolegi mastifa i nie bardzo mi się che wypowiadać się na ten temat, wiem jedno...
Otóż pamiętam jak kolega mastif miał wiele różnego rodzaju "ale" do mojej działalności moderatorskiej, co zrobił sam będąc moderatorem można dowiedzieć się z wpisów tego forum. Kto jest stary stażem na tym forum wie o czym piszę, może porównać naszą pracę cofając się w przeszłość. Mnie cieszy fakt,  ze zrezygnowałem sam z powodu natłoku obowiązków nie zaś zostałem wypierniczony.  Lecz nie jest to zagadnienie tego wątku.

Co do spkojnego... znam faceta nie od dziś, mieliśmy nawet okazję raz się zobaczyć. Lubię gościa  i dziwię się , że chce uczestniczyć w czymś takim. Zna temat i na pewno zdaje sobie sprawę, że "fucha" moderatora nigdzie nie jest łatwa. Ale cóż, skoro chce i poradzi sobie z moderowaniem dwóch forów co w praktyce nie jest takie trudne, redakcja spojrzy na jego kandydaturę przychylnym okiem,  to niech działa. 



Nie Mastiff jest tematem posta-pytania Grześka, ale jak już wspominasz, to nie tylko Mastiff miał różnego rodzaju "ale" do Twojej działalności moderatorskiej, co również można wygrzebać z archiwum wpisów i nie tylko do mojej, Twojej, ale do któregokolwiek (każdego!) modera, ktoś coś miał, zjawisko nierozerwalnie wiążące się z taką "fuchą". Stąd moja opinia o tej funkcji. Ja ograniczyłem się do autopsji, bez jakichkolwiek personalnych wskazań za i przeciw, dobry, zły i Ty również powinieneś to sobie darować.




[2012-01-05 18:32]

Grzesiu i już Cię uświadamiam co do tego, co tu przedstawiłeś z tego portalu. Mianowicie za Twoje działania jako modera w KAŻDYM z tych punktów, potencjalnie byłbyś biczowany przez tych samych prowokatorów. Własnie zapytaj innych moderów tutaj, czy za egzekwowanie przez NAS tych właśnie i im podobnych punktów, były wojny i pyskówki na moderów. DOKŁADNIE ZA TO :), a zwłaszcza od pkt. 4-go w dół :) [2012-01-05 18:40]

irex

Życzę dużo cierpliwości-jestem na tak.Może wreszcie to forum będzie stricte wędkarskie,a oszołomy i pieniacze zostaną zbanowani.Powodzenia
[2012-01-05 18:48]

Norbert Stolarczyk

Spokojnie Grzesiu aż tak się jeszcze nie angażuj, już czytamy, czytamy...
[2012-01-05 18:49]

perwer

Grzegorz zadam Ci dwa pytania pierwsze :Czy śledziłeś ostatnie tygodnie ,co sie działo na forum?--jak tak to wyraź opinie,co sie działo twoim zdaniem i co o tym sądzisz .

drugie później.
[2012-01-05 18:59]

Diablo

Grzegorz zadam Ci dwa pytania pierwsze :Czy śledziłeś ostatnie tygodnie ,co sie działo na forum?--jak tak to wyraź opinie,co sie działo twoim zdaniem i co o tym sądzisz .

drugie później.

Chcesz okazać Jego stronniczość?

Nie raz przez kol @Spokojny zostałem nazwany trollem.  Puszczam w niepamięć dawne sprzeczki. Widzę w Nim predyspozycje na bycie dobrym moderatorem i ważam że jest jednym z lepszych kandydatów na stanowisko moderatora.
[2012-01-05 19:06]

bluehornet

a ja szanuję każde zdanie które niekoniecznie musi pokrywać się z moim.

To dla mnie Grzesiek jest duuuużym plusem - asertywność !!!
[2012-01-05 19:06]

spokojny

kol. Perwerodpowiem szczerze, znikały posty, coś więcej to co chwilę ktoś o to pytał a ktoś inny uważał że to prowokacja, wg. mnie usunięcie posta bez informacji dlaczego, to nieuczciwe podejście, choć wiem że niektórzy mieli panel moderatorski bez uprawnień. To tak gwoli informacji. Nie powiem kto i kiedy, ale wiem że tak było. Jeśli został komuś przyznany bez informacji ogólnej przez redakcję w co wątpię, a bardziej podejrzewam wymianę loginu i hasła przez samych modów, to było bardzo nieuczciwe i samo przez się powodowało zamęt na forum.Za długo tu jestem żeby nie wiedzieć o wielu rzeczach, choć często się nie udzielałem żeby nie prowokować , to swoje wiem a może nawet więcej niż się niektórym wydaje :) [2012-01-05 19:08]

Kolego @Spokojny
Dziękuję za odpowiedź na poprzednie pytania. Wraz z komentarzami na Twój temat /te negatywne i przychylne/ oraz Twoje posty potrafią wiele powiedzieć. Mam w zasadzie dobrą pamięć /również wzrokową/ i wiele Twoich komentarzy i wpisów jestem sobie skojarzyć, a resztę doczytałem w wpisach.
Mam kolejne pytanie, czy Regulamin budowaliście wspólnie z Redakcją, czy mieliście wpływ na jego kształt i czy podlegał modernizacjom w okresie3 lat Twojego moderowania?



Ad@Mastiffek
Sam byłeś moderatorem, nie wnikam czy dobrym czy też złym. Dla mnie i Twoje doświadczenie jest ważne jeżeli istnieje szansa na opracowanie odpowiednich zasad.
W myśl "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe" jestem wstanie rozpatrywać różne warianty.
Nie wydaje mi się aby 99% projektu było nierealne, bo masa z tego jest zaciągnięta z świetnie realizowanego portalu. Po prostu, albo sami go dopracujemy i będziemy realizować, albo na tym portalu jeden drugiemu będzie wrogiem mając założoną maskę "przyjaciela".

Ad @Luxxxis
"...1. Jawność
Moderowanie jest czynnością jawną i powinno być prowadzone dla dobra użytkowników portalu. Dlatego wszelka moderacja na forum powinna być wiadoma poprzez poniższe informacje.
1.1. Kto moderuje grupę?
Personalia moderatora(-ki, -ów), mającego nadzór nad grupą powinien być podany do wiadomości publicznej, np. w nagłówku tematu..."
Jawność odnosi się do podpisu /wskazania nicka moderatora/. Personalia to w tym wypadku nick, bo nazwisko i imię przy zakładaniu konta tutaj na forum nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością - chociażby fakt nicka Elpresidente , gdzie wątpię aby taki zbieg okoliczności miał miejsce :)
Dla mnie wszelka ingerencja powinna być poparta przypiskiem, kto dokonał tego , bo raczej nie uważam aby moderator musiał się wstydzić tego co robi.


Z toku dyskusji, spokojnej i rzeczowej widać, że możemy rozmawiać bez podnoszenia sobie wzajemnie ciśnienia, skakania sobie do oczu. To co @Mastiffek napisał że, "...od punktu 4 ..." to tylko mnie przekonuje do tego aby Redakcja w Regulaminie Forum umieściła konkretne zasady moderowania portalu. Nie będzie wtedy kłótni, czy zasadnie zablokowano/usunięto/ wpis czy też nie. Właśnie jawność i przejrzystość Regulaminu uporządkuje zasady na forum.
[2012-01-05 19:10]

perwer

kol. Perwerodpowiem szczerze, znikały posty, coś więcej to co chwilę ktoś o to pytał a ktoś inny uważał że to prowokacja, wg. mnie usunięcie posta bez informacji dlaczego, to nieuczciwe podejście, choć wiem że niektórzy mieli panel moderatorski bez uprawnień. To tak gwoli informacji. Nie powiem kto i kiedy, ale wiem że tak było. Jeśli został komuś przyznany bez informacji ogólnej przez redakcję w co wątpię, a bardziej podejrzewam wymianę loginu i hasła przez samych modów, to było bardzo nieuczciwe i samo przez się powodowało zamęt na forum.Za długo tu jestem żeby nie wiedzieć o wielu rzeczach, choć często się nie udzielałem żeby nie prowokować , to swoje wiem a może nawet więcej niż się niektórym wydaje :)


Nie chodzi mi o znikające posty ,bo ona nie znikaja od paru tygodni ,tylko od dłuższego czasu ,tutaj chciałem wiedzieć czy znasz klimat jaki jest na forum.
Szybka odpowiedz księciunia na moje pytanie,plus kilka osób w Twoich znajomych uświadamia mnie, że z Twojej strony (MOIM WYŁĄCZNIE ZDANIEM) ,bedziesz miał z bezstronnością i naciskami manipulacyjnymi problem.Obym sie grubo mylił ,jak zostaniesz modkiem.

Nawiązując do ostatniego zdania--kluczowe pytanie;Dlaczego chcesz na wędkuje moderować?
[2012-01-05 19:14]

spokojny

@Nemo309 Pracowaliśmy nad tym regulaminem kilka miesięcy, we współpracy z właścicielem strony czyli adminem, bardzo zależało nam na tym by wszelkie kroki moderatora były właśnie tak jak piszesz jawne i podparte zasadami, które są zrozumiałe i przystępne dla wszystkich użytkowników.To wyklucza w przyszłości zarzewia konfliktów, na linii user - moderator, wyraźnie też jest napisane jakie są zależności user - user, i kto , na ile może sobie pozwolić publicznie na forum.
[2012-01-05 19:19]

Piotr 100574

Grzesiu zostaw te moderowanie:)))))))ty jesteś za poważny Gościu żeby się babrać tym na wędkuje pl :))))pozdrawiam
[2012-01-05 19:22]

Już teraz Ci tu piszę z pełnym przekonaniem, że regulamin niczego nie zmieni, bo regulamin to literki i 95 % użytkowników regulaminu nie będzie czytać, a PRÓBOWAĆ sie do niego stosować będzie po interwencji modera. Moder bez oręża w postaci możliwości blokady konta użytkownika, albo dalej, możliwości banowania, nie zdziała wiele, a wtedy jedynie polecam dobrą pelerynę przeciwdeszczową lub parasol na pluwociny trolli. A jak masz sprawną klawiaturę, dobre oczy jeszcze, sporo czasu, neospazminę przy monitorze i gruszkę bokserską, to możesz poprzedzać KAŻDĄ swoją interwencję wpisem, lub privem upominającym, dyscyplinującym, ostrzegającym, oświadczającym i przepraszającym że śmiesz zainterweniować. A gwarantuję Ci takich interwencji dziennie CO NAJMNIEJ setkę. Czyli ponad sto Twoich wpisów różnego rodzaju. Redakcja i moderatorzy nieoficjalni, nieoznakowani, interweniowali bez uprzedzeń. Jedyne, skuteczne wyjście. [2012-01-05 19:22]

kol. Perwerodpowiem szczerze, znikały posty, coś więcej to co chwilę ktoś o to pytał a ktoś inny uważał że to prowokacja, wg. mnie usunięcie posta bez informacji dlaczego, to nieuczciwe podejście, choć wiem że niektórzy mieli panel moderatorski bez uprawnień. To tak gwoli informacji. Nie powiem kto i kiedy, ale wiem że tak było. Jeśli został komuś przyznany bez informacji ogólnej przez redakcję w co wątpię, a bardziej podejrzewam wymianę loginu i hasła przez samych modów, to było bardzo nieuczciwe i samo przez się powodowało zamęt na forum. Za długo tu jestem żeby nie wiedzieć o wielu rzeczach, choć często się nie udzielałem żeby nie prowokować , to swoje wiem a może nawet więcej niż się niektórym wydaje :)


Grzesiu moje podejrzenia pokrywają się z twoimi słowami, co najgorsze że wiem kto i komu udostępniał panel moderatorski a czemu to służyło wszyscy wiemy.......... [2012-01-05 19:24]

spokojny

@Perwer ja nie pytam w tym poście dlaczego?   Tylko czy mogę wg. Ciebie?A wasze sprzeczki z Diablo i innymi TWA, to nie mój interes , pod warunkiem zachowania zasad grzeczności i różnicy zdań.Gry psychologiczne też potrafię rozpoznać, a czy będę miał problemy to się okaże:1. Jak się zdecyduję2. Jeśli będzie taka wola ogółu3. Wybór Redakcji

[2012-01-05 19:27]

I właśnie na taką odpowiedź czekałem, moderator to jest jedno z ogniw zarządzających portalem. Więc jeżeli nie ma nic do powiedzenia, ma ograniczony wpływ, a najgorsze jeżeli uzurpuje sobie prawo do bycia "Panem i Władcą Udzielnym" - to wtedy doprowadza do rozkładu portalu, tak jak to wielokrotnie tutaj bywało.
Bez dopracowanego Regulaminu i opisu praw i obowiązków moderatora, gradacji kar w formie upomnień widocznych pod nickiem usera z czaso-okresem ich wymazywania, zbierania minusów z końcowym banem "wieczystym" na IP w przypadku nagminnego łamania Regulaminu, trudno będzie zapanować nad wichrzycielami i rozpalonymi głowami.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Zbyszek/Nemo

P.S.
Osobiście, jeżeli Redakcja wytypuje Twoją kandydaturę, będę z ciekawością obserwował Twoje działania, mam nadzieje że faktycznie masz swoje żelazne zasady które i mi odpowiadają.
Pzdr.
[2012-01-05 19:32]

perwer

@Perwer ja nie pytam w tym poście dlaczego?   Tylko czy mogę wg. Ciebie?A wasze sprzeczki z Diablo i innymi TWA, to nie mój interes , pod warunkiem zachowania zasad grzeczności i różnicy zdań.Gry psychologiczne też potrafię rozpoznać, a czy będę miał problemy to się okaże:1. Jak się zdecyduję2. Jeśli będzie taka wola ogółu3. Wybór Redakcji


Widzisz juz sie denerwujesz ,a weź teraz przeczytaj to co napisał Maciek.
Setka postów które omijają twój regulamin ,druga setka na pograniczu ,a do tego krytyka bo jednym popuściłes ,a drugich ukarałeś --Regulaminem cięzko sie będzie podeprzeć ,bo każdy będzie interpretował go na swój sposób -jak sie ktos w ogóle zapozna.
Jednak jest to wzornik dla modka ,który oczywiście nie zaszkodzi ,a wręcz pomoże ,jednak to charakter ,spryt i spostrzeżenia będa górowały -nie regulamin.

Pytanie dlaczego chcesz moderowac na wędkuje,jest ode mnie --nie pisałem nic o Tym czy Ty pytasz i czego chcesz....Ot takie proste,ale najtrudniejsze pytanie ,oczywiście że nie musisz odp.
[2012-01-05 19:36]

spokojny

Dziękuję za Twoje zdanie Zbyszku, i szanuję rzeczową odpowiedź.Pozdrawiam [2012-01-05 19:36]

@Nemo309 nie ma takiej możliwości aby komuś jak to określiłeś dać bana wieczystego na IP, usunąć usera Tak, lecz nie IP......... [2012-01-05 19:40]

spokojny

@PerwerNie denerwuję się tylko staram się rzeczowo odpowiedzieć na Twój post, w pytaniu wplotłeś to że ktoś Ci za szybko odpowiedział , i że otoczenie moich znajomych ma wpływ na moją obiektywność, jednoczenie stwierdzając że będę miał problem z naciskami manipulacyjnymi.To Twoje słowa.Jeśli masz problem z moimi znajomymi, to się do nich dopisz, zapraszam nigdy nikomu nie odmówiłem, pod warunkiem że uzasadnił dlaczego wysyła mi zaproszenie.Nawet kiedyś założyłem taki wątek na forum, odnośnie etyki zapraszania.
[2012-01-05 19:44]

Diablo

kol. Perwerodpowiem szczerze, znikały posty, coś więcej to co chwilę ktoś o to pytał a ktoś inny uważał że to prowokacja, wg. mnie usunięcie posta bez informacji dlaczego, to nieuczciwe podejście, choć wiem że niektórzy mieli panel moderatorski bez uprawnień. To tak gwoli informacji. Nie powiem kto i kiedy, ale wiem że tak było. Jeśli został komuś przyznany bez informacji ogólnej przez redakcję w co wątpię, a bardziej podejrzewam wymianę loginu i hasła przez samych modów, to było bardzo nieuczciwe i samo przez się powodowało zamęt na forum.Za długo tu jestem żeby nie wiedzieć o wielu rzeczach, choć często się nie udzielałem żeby nie prowokować , to swoje wiem a może nawet więcej niż się niektórym wydaje :)


Nie chodzi mi o znikające posty ,bo ona nie znikaja od paru tygodni ,tylko od dłuższego czasu ,tutaj chciałem wiedzieć czy znasz klimat jaki jest na forum.
Szybka odpowiedz księciunia na moje pytanie,plus kilka osób w Twoich znajomych uświadamia mnie, że z Twojej strony (MOIM WYŁĄCZNIE ZDANIEM) ,bedziesz miał z bezstronnością i naciskami manipulacyjnymi problem.Obym sie grubo mylił ,jak zostaniesz modkiem.

Nawiązując do ostatniego zdania--kluczowe pytanie;Dlaczego chcesz na wędkuje moderować?

No skoro jeszcze nie jest moderatorem a Ty już naciskasz... To rzeczywiście moze mieć problem. Juz  Ci się jego znajomi nie podobają. To co moderator nie powinien mieć znajomych?
[2012-01-05 19:44]

perwer

Księciunio nie odpowiem ,bo to temat rzeka i nie sądzę żeby wniósł cos nowego.
Grzegorz jeśli dla Ciebie chłopacy pisza po za tematem ,to czemu nie jesteś chetny odpowiedzieć na moje pytanko w temacie...Podział na rzeczy ważne i mało ?..interesujące,lub wygodne?

Po drugie ,szybko sie denerwujesz ,nie nawiązując merytorycznej rozmowy.
[2012-01-05 19:57]