Czy mogę wpuścić te ryby razem do stawu

/ 4 odpowiedzi
Mam pytanie czy te ryby (karp,lin,amur,płoć,karaś,boleń,leszcz,wzdręga i okoń) czy taka ilość różnorodność ryb ma szanse przetrwać w stawie około 1000m2
dno jest dość piaszczyste i jest dużo roślinności?

oldboy

Za jakie grzechy chcesz męczyć bolenia w wodzie stojącej, jaką jest twój staw? I czemu nie wymieniłaś przynajmniej dwóch szczupaków, które by były "sanitariuszami" usuwającymi ryby chore czy też nadmiar narybku? (2022/09/23 15:34)

z@mela

"(karp,lin,amur,płoć,karaś,boleń,leszcz,wzdręga i okoń)"
karp ok ale na taki staw 1 sztuka jako atrakcja jak z ciapatymi kilka egzemplarzy na miasto OK - NIE więcej
amur - zero sztuk bo to wraz z karpiem najwieksze szkodniki chyba że interesuje Cie woda o barwie szamba , bez roślin a w okresie letnim zielona żybura z sinicami to amurów dowal jak gnoju tak żeby pływały synchronicznie ale dla mnie to najwiekszy szkodnik wraz z karpiem.
boleń - bez sensu w tak małym stawie
płoć - ok
karaś - ok ale proponuję wpuszczać tylko POSPOLITE
leszcz / krąp - ok
lin - ok to piękna ryba
wzdręga - ok
okoń- ok

warto dołożyć normalnego drapieżnika z zębami np kilka szczupaków
i co najwazniejsze nie tylko zarybiać bo tak każdy potraf tylk ostworzyc rybom odpowiednie warunki i nie mówiętutaj o tworzeniu parku narodowego tylko jakies minimum czyli rośliny wodne , jakies krzaki np wierzby w jednym miejscu
z roślin grzybienie białe (nie rozrastają się tak jak grążele żółte) żabiścieki i wiele innych bo zielska w wodzie musi być jeśli CI zależy na naturalnym rozrodzie ryb i w miare czystej wodzie bez stosowania chemii i specjalnych urządzeń.
pzdr (2022/09/24 16:10)

ryukon1975

Boleń padnie najpóźniej po 5-6 miesiącach. (2022/09/25 06:51)

Tomasz J

Właściwie wszystkich informacji, wraz z uzasadnieniem udzielił kol. z@mela. Ze swojej strony zapytałbym jeszcze tylko, jak głęboki ten staw, bo tak mała woda, jeśli do tego jest płytka, będzie się strasznie nagrzewała, więc wszystko co wpuścisz może już po kilku dniach z temp. powyżej 30 stopni zacząć pływać grzbietem. (2022/09/26 14:43)