Zaloguj się do konta

Czy mogę tam wędkować?

utworzono: 2013/03/02 13:26
macieika

Witam serdecznie jestem tu 1 raz i mam mały problem. Mianowicie ;jeziorko które było moim ulubionym łowiskiem przeszło w prywatne ręce i jest zakaz połowu ale za groblą płynie rzeczka która wpada do jeziora PZW na które mam pozwolenie ,tylko rzeczka wypływa z 2 jeziora które tez jest tego goscia i mam pytanie czy mogę wedkować w tej rzeczce? POMÓŻCIE [2013-03-02 13:26]

kardynal

Kolego! Na tym forum myślę, że nie ma jasnowidzów!!! Podaj nazwę jeziora, rzeczki-dopływu, lokalizację - wtedy będzie można coś powiedzieć, a tak to wróżymy z fusów.
[2013-03-02 18:59]

Grzesiek75

Na forum napewno się tego nie dowiesz, idż do PZW i tam napewno ci to wyjaśnią. [2013-03-02 19:26]

lynx

nie bardzo mi sie chce wierzyc, że jezioro jest jego własnoscią. moze tylko dzierżawi. Zbiorniki wodne znajdujące sie na rzekach sa własnością panstwa (jeszcze). Ponadto to, że wypływa, a własciwie przepływa (tak sądzę) przez jego zbiornik to rzeka nie staje sie przez to jego własnoscią.
Najlepiej wyjasnią Ci w ZO PZW, jak pisal mój poprzednik.
[2013-03-02 19:50]

Okonek 49

I znowu widzę poplątanie instytucji które to są odpowiedzialne za obwody rybackie. To nie okręg PZW jest władny ustalać obwód rybacki a RZGW. Tam należy się kierować w celu wyjaśnienia sprawy dzierżawcy konkretnej wody.  W Polsce obecnie jest około 400 dzierżawców obwodów rybackich.
[2013-03-04 00:25]

Okonek 49

Według mojej wiedzy i praktyki to wody wpływające do jeziora są wodami tego obwodu a nie wypływające. Tam na pewno jest określona granica. Polecam Koledze mój sposób potwierdzania kto jest uprawniony do rybactwa.  Telefon do PSR .
[2013-03-04 00:40]

lynx

Rejonowy czy okregowy zarzad gospodarki wodnej moze być za daleko a okreg PZW jest blizej.
U nas w okregu Zamość RZGW jest w Krakowie. To lepiej podjechac czy znaleźc telefon do Zamoscia. a w okregu na pewno wiedzą natomiast RZGW nie zechca rozmawiac. Mozna usłyszec - to nie pana sprawa.
[2013-03-05 23:47]

Okonek 49

 http://rybawpaski.mixxt.pl/networks/blog/post.Admin:34 polecam ten adres aby przekonać kolegę ,że sprawa przynależności do obwodu rybackiego to nie jest prosta sprawa i czasem w tej sprawie musi się wypowiedzieć sąd .Dlatego PZW dla mnie w tej sprawie nie jest autorytetem.
w dobie telefonów to lepiej pytać instytucji uprawnionej do kontroli i instytucji uprawnionej do powoływania obwodów rybackich.  A tak swoją drogą to dlaczego woda PZW nie jest oznaczona?
[2013-03-06 07:37]

lynx

Może masz rację.
[2013-03-06 21:54]