Czy mogę przekroczyć ciężar wyrzutu?

/ 6 odpowiedzi
Problem w tym że kupiłem se picker robinson stinger z ciężarem wyrzutu 5-30 gr a koszyk kupiłem 35 gr, więc czy mam wymienić wedke czy dać spokuj
tommy4

Jak już masz fajny koszyczek-co jest przecież podstawą wędkowania-to musisz do niego dobrać odpowiedni sprzęt.
Jest koszyczek to teraz bedzie już łatwiej-dokup do niego wędkę , kołowrotek,żyłkę,haczyki.
I możesz jechać na łowisko-odpowiednie oczywiście do koszyczka.
  (2017/07/18 09:27)

Sith

#Tommy4 dobrze radzi :))) a jeśli chcesz prościej i taniej kup koszyczek odpowiedni do zestawu. (2017/07/18 10:12)

użytkownik26223

Olej koszyk ,łów z oliwką .
Pickerem i tak daleko nie dorzucisz ,więc możesz nęcić ręką lub użyć procy.

Oczywiście możesz użyć koszyka 15 gram , tyle że możesz wtedy mieć problem z prawidłowym napięciem zestawu /ugięciem szczytówki sygnalizacyjnej.Chyba że masz szcztówkę 0,5 oz.

ps kto ci polecił tak delikatną wędkę do łowienia z koszykiem?? według mnie feeder do 45 gram to minimnum. (2017/07/18 14:19)

Haryyy5

No dobra, koledzy sobie z Ciebie śmieszkują, (czemu się w sumie nie dziwię bo rzeczywiście pomysł wymiany wędki bo masz za ciężki koszyczek jest mocno komiczny) także ja postaram się jakoś merytorycznie odpowiedzieć żebyś potem nie mówił że tu na wedkuje sam złośliwe ***** ;P

Po pierwsze : jeśli w "wymianie wędki" wędki chodzi rzeczywiście o wymianę, czyli wędka nowa, w sklepie dogadane czy też w ramach 14 dniowego zwrotu przy zakupach przez internet - TAK wymienić. 25 to bardzo mało na grunt, zakładam że jesteś zielony a taka wędka to już sprzęt powiedziałbym bardzo specjalistyczny, dla osób które wiedzą dokładnie czego chcą (w tym wypadku baaaardzo delikatnego grunciku). Nie wiem kto Ci to doradził ale wziąłbym coś znacznie mocniejszego, żaden picker tylko normalny feeder z wymiennymi szczytówkami o umiarkowanej wytrzymałości. Ja bym celował w max c.w. 80-100g bo takim już rzeczywiście połowisz różnymi zestawami, obciążeniami i zobaczysz co Ci pasuje. Generalnie c.w. to taka wartość umowna, powiedzmy gwarantowana i na ogół można ją trochę przekroczyć ale tez bez przesady. Ten koszyczek co masz + mokra zanęta to masz już jakieś 50g albo i lepiej, pewnie wędka strzeliłaby przy jednym z pierwszych rzutach.

Po drugie - jeśli sytuacja jest taka że wędki już nie możesz bez kosztów wymienić tylko musiałbyś kupić drugą to spokojnie. Nigdy nie dobiera się wędki pod koszyczek tylko odwrotnie. Skoro taką już masz to trudno, nie jest najlepsza ale się nada. Rzeczywiście odpuściłbym sobie w takim wypadku koszyczek. Ciężarek 25-30g ( lżejszym będzie Ci ciężko napiąć żyłkę prawidłowo) rzucasz nie za daleko i nęcisz ręką lub procą. Alternatywą jest method feeder, tutaj też powinno Ci się udać wstrzelić jakoś z wagą. 

Po trzecie - jeśli pozostaniesz przy tej wędce to radziłbym zaopatrzyć sie w wagę jubilerską. Koszt poniżej 20 zł a przynajmniej będziesz wiedział ile dokładnie waży Twój zestaw i unikniesz połamania wędki przez błędne założenia.  (2017/07/18 16:51)

Jakub Woś

Mam ten kij i rzucam koszykiem 25g plus zanęta. Jednak nikogo do tego nie bede namawiał, znam ryzyko i jestem w stanie je zaakceptować. (2017/07/18 19:21)