Zaloguj się do konta

Czy mogę łowić ?

utworzono: 2012/07/20 16:09
NadWisle

Witam !
Chciałbym się dowiedzieć mogę łowić posiadając zezwolenie na amatorski połów ryb wędką,legitymacje członkowska , oraz zaświadczenie o zdanym egzaminie na karte wędkarską. Problem polega na tym że karte moge wyrobić dopiero w listopadzie kiedy skończe 14 lat. Testy mam zdane , łowiska wykupione a składke opłaconą . Czy musze czekać jeszcze 3 miesiace ? 
[2012-07-20 16:09]

JKarp

CześćMoże się mylę ( proszę o korektę jak co ) ale kto powiedział czy kazał zdać Ci egzamin jak jeszcze nie masz ukończonych 14 lat ? No i kto kazał lub powiedział, żebyś porobił opłaty? Na dobry ład to powinieneś zrobić to na wiosnę przyszłego roku. Wtedy byś sobie opłacił rok 2013 i łowił. Pójdziesz na ryby w listopadzie tego roku?
Prawo mówi wyraźnie, że prawo do samodzielnego wędkowania ( po uzyskaniu odpowiednich dokumentów, uiszczeniu opłat itp ) uzyskujesz jak skończysz 14 lat. Do tego czasu możesz wędkować pod nadzorem osoby dorosłej posiadającej kartę wędkarską w ramach jego stanowiska i jego limitu na jedną wędkę.
 RAPR  II.Prawa wędkującego
4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.
JK [2012-07-20 16:29]

ayem

To prawda , że niepotrzebnie wyrzuciłeś pieniądze na zezwolenie skoro regulamin z którego masz zdany egzamin mówi iż łowić mogą osoby posiadające KARTĘ WĘDKARSKĄ oraz stosowne zezwolenia. W razie kontroli należy mieć wyżej wymienione dokumenty . Prawo jazdy także muszę mieć przy sobie jadąc samochodem bo w innym razie grozi mi mandat .
[2012-07-20 16:52]

Roxola

Możesz łowić ryby tylko pod opieką osoby dorosłej posiadającej kartę wędkarską.Masz prawo do swojego limitu jak również stanowiska.Jesteś członkiem PZW, jak skończysz lat 14 to będziesz mógł wędkować sam, nie będziesz potrzebował opiekuna.I wtedy otrzymasz kartę wędkarską.Możesz iść np. z tatą na ryby i łowić na stanowisku obok i ryby wkładać do swojej siatki.Mówi o tym ten punkt regulaminu;
5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.

[2012-07-20 17:04]

Jack14

"NadWisle" papiery możesz złożyć już teraz tylko Karta Wędkarska zostanie (lub powinna być) tobie wydana dopiero w listopadzie po urodzinach :-)

Powodzenia.

[2012-07-20 17:57]

dendrobena

Tak nie wiele a już wszystko jasne. Pozdrawiam indolentów z komisji egzaminacyjnej. [2012-07-20 17:57]

JKarp

Możesz łowić ryby tylko pod opieką osoby dorosłej posiadającej kartę wędkarską.Masz prawo do swojego limitu jak również stanowiska.Jesteś członkiem PZW, jak skończysz lat 14 to będziesz mógł wędkować sam, nie będziesz potrzebował opiekuna.I wtedy otrzymasz kartę wędkarską.Możesz iść np. z tatą na ryby i łowić na stanowisku obok i ryby wkładać do swojej siatki.Mówi o tym ten punkt regulaminu;
5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.

CześćOla coś mi się tam w głowie tłukło o tym co napisałaś ale nie byłem pewny.Dzięki za sprostowanie.Pytanie tylko czy ma z kim iść teraz na te ryby?
Abstrahując od wszystkiego znam przypadki, gdy tatuś wyrabiał kartę wędkarską dziecku 10 lat, żeby ten stał obok niego. No a tatuś łoi na cztery kije.Pamiętam nawet post z forum czy można wyrobić kartę bodaj dziecku 2,5 lat ?
JK

[2012-07-20 18:23]

Jack14

Które to dziecko poniżej 14 lat posiada obecnie kartę wędkarską?

Może jakiś przykład?

[2012-07-20 20:13]

Pitbul

Służę przykładem :)Moja Córka Karolina jest posiadaczką karty wędkarskiej ponad dwa lata.Karolina w maju skończyła 12 lat.T. [2012-07-20 21:38]

Jack14

Mogę prosić na prywatny adres:

dziękuję

[2012-07-20 21:40]