Czy mam szansę na dużego okonia?

/ 1 odpowiedzi
Witam.
Chcę się wybrać na ryby na jezioro Pluszne, chcę połowić okonia na boczny trok.
I moje pytanie polega czy z moim sprzętem mam szansę na złowienie jakiejś większej sztuki, i jeżeli czegoś brakuje to proszę pisać postaram się to zakupić.
Więc dysponuje:
Mikado Sensei Feeling 240/12gr
Shimano FX 1000RB
Żyłka 0,14 lub plecionka 0,12mm
Haczyki nr 8 , Kamatsu Round
Krętliki, agrafki
Twistery od 2,5 do 4,5cm/ Relax
Rippery i Kopytka od 3cm do 4,5cm/Relax Mann's
Główki od 1gr do 5g
Ciężarki/4g/7g/16g
I Dużo zapału!!
I jeszcze mam mogli byście powiedzieć mi jak się prowadzi zestaw? Oraz czy mam szansę na okazałego garbusa?
bursztyn


Myślę, że brakuje Ci doświadczenia i umiejętności, nastawiając się na okonie wybrał bym żyłkę- w zupełności wystarczy, a plecionka jest bardziej widoczna przez rybki. Jeżeli chcesz łowić na boczny trok to główki jigowe nie będą Tobie potrzebne (ale nie pozbywał bym się ich). Co do sprzętu, to wędka i kręcioł są OK, natomiast różnorodność przynęt może, choć nie musi okazać się niewystarczająca (okoń to bardzo grymaśna ryba, raz bierze na twisterki motor oil, chwilę później na np. kopyta perłowe, a innym razem interesuje się tylko obrotówką lub woblerem itp.).  Jeżeli chcesz łowić na bocznego to prowadź przynętę bardzo powoli, tak aby ciężarek ślizgał się po dnie, jeżeli wybierzesz główki jigowe to polecał bym metodę podwójnego lub pojedynczego podbicia (przynęta dotyka dna i za pomocą wędki podciągasz szybkim ruchem przynętę i pozwalasz jej opaść i tak w kółko). Połamania życzę... (2011/05/04 22:58)