Czy łapaliście na Talarze???

/ 2 odpowiedzi
Talar są to stawy znajdujące sie pomiędzy pabianicami a łodzią

Są tam 3 stawy

jeżeli ktoś tam łowil ryby to prosze mi napisać na jakim stawie, co złowi i na jaki sposob ( spiining, spławik)
u?ytkownik6876


Oj Kolego chyba się pomyliłeś , nic mi nie wiadomo o 3 stawach między Łodzią i Pabianicami , z tego co wiem , a wiem bo byłem tam 11 czerwca ale nie łowic tylko rozejrzec się to staw Talar oraz 2 stawy sąsiadujące znajdują się w miejscowości Ldzań . Aby dojechac do Ldzania należy z trasy Pabianice -Łask zjechac w miejscowości Dobroń w lewo , po kilku kilometrach przejedziesz przez mostek na rzeczce Grabi i dojedziesz do młyna po prawej stronie drogi , zaraz za młynem zaczynają się stawy o które pytasz . Z Talarem jest tak że obowiązują tam różne ograniczenia np. na stawie po prawej stronie można łowic tylko na 1 wędkę i to chyba tylko na spławik (koszyczek odpada ) , jak jest za spinem nie wiem . Staw po prawej oraz jeden staw po lewej są udostępnione do wędkowania tylko dla członków okręgu Łódź i są wyłączone z porozumień międzyokręgowych , natomiast co do drugiego stawu po lewej pewności nie mam ale podobno wolno łowic tam na ciężko . Stawy są raczej płytkie , wtedy gdy byłem tam ryby generalnie nie brały jedynie dwóch wędkarzy połowiło trochę płotek , ale jak mówili łowiący ,,jest tam każda ryba '' , zresztą sam widziałem kilka karpi które wygrzewały się na 40-50cm. wodzie . O resztę zapytasz jak będziesz na miejscu , gdyby ryby na stawach nie brały zawsze możesz przenieśc się nad pobliską Grabię gdzie możesz głównie liczyc na jazie i płocie , połamania kija . (2009/06/09 22:50)

Pawe95


ja łowie na talarze ale na wszystkich trzech stawach nic niebierze jedynie jak ma coś wrziąć to tylko na cięrzko (2009/06/11 10:08)