Czy łabędzie jedzą ryby?

/ 34 odpowiedzi
basiasia

Populację każdego gatunku określa zasobność środowiska w bazę pokarmową.
Niestety ptaki pojawiły sie nad wodą długo przed człowiekiem i Kormoran nie zacznie jeść trawy tylko dlatego że ktoś kupił sobie wędkę, nazwał siebie wędkarzem i twierdzi że Kormoran wyżera mu ryby. Jego ryby. (2012/05/20 21:25)

naruto1919

No bez przesady to może się położymy i umrzemy grzecznie bo kormoran musi jeść i inna gadzina też taki jest świat, a kormorany ryby zjadają i o ile się nie pomyliłem to forum to jak i strona należy do wędkarzy a nie przyjaciół kormoranów i mamy prawo uważać kormorany, kłusowników, zanieczyszczenia, mięsiarzy, rybaków i złą politykę PZW za plagę naszych wód.  (2012/05/20 21:50)

użytkownik16322

Kochani sprawa jest prosta życie w tym przyroda przede wszystkim nie znosi przesady w żadną stronę. To się nazywa równowaga biologiczna takie status qvo .Jest za dużo leszcza ryba karłowacieje znowu przesadzimy ze szczupakiem wyżre wszystko co żyje nawet żaby.Na koniec krótki przykład z życia. Jeśli przesadzę dziś z wódzią jutro będę miał kaca. I to jest pewnik .Takjak z tym nieszczęsnym kormoranem.Julian. (2012/05/20 22:00)

ogtw

Z mojej obserwacji wynika, że łabędzie na drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację jedzą chleb, a na pierwsze śniadanie jedzą rośliny wodne. Ryby jedzą jak im ktoś poda, albo znajdą zdechłą. Rybom szkodzą te niezjedzone rośliny, które gnijąc produkują dwutlenek węgla. (2015/03/18 09:52)

rafalwedkuje

Łabędzie jadają ryby lecz łapać nie potrafią. (2015/03/18 14:59)

Bernard51

Czy łabędzie jedzą ryby ?   Tak, znam Marcina Łabądż i wiem że je ryby jak i jego żona i dzieci również, jak często to nie wiem. Natomiast śliczne łabądki z nad wody raczej nie delektują się rybkami. (2015/03/18 20:03)

ryukon1975

takie głupie pytanie ale ważne czy łabędzie jedzą ryby? bo u mnie na stawie zdomowiły się dwie gęsi

Spożywają je nagminnie w dużych ilościach i tylko medalowe sztuki.

(2015/03/18 20:09)

CZzesio

:)))

Wikipedia ...

Pożywienie

Pokarm roślinny, ale z dodatkiem małży, ślimaków i larw owadów. Młode w pierwszych dniach życia odżywiają się zbutwiałą roślinnością, którą zdobywa matka. Pokarm często wydobywany jest wprost z dna zbiornika poprzez zanurzenie całego przodu ciała i uniesienie tylnej części ponad wodę. Dziennie wyrywają do 10 kg zanurzonych roślin wodnych [7]. Nieprawidłowa dieta, na przykład bogata w chleb, może powodować anielskie skrzydło, schorzenie nieuleczalne u dorosłych ptaków.

(2015/03/19 13:52)

użytkownik163477

..........co innego węże:

https://youtu.be/9xFO-nDYufk?t=7m5s (2015/03/19 14:19)