Czy ktoś próbował takiej przynęty?

/ 12 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam Panowie, ostatnio natknąłem się na stronę(bardzo inspirującą w budowie much):
http://muchomania.pl.tl/-Patents.htm

Jest tam przedstawiona przynęta z nietypowym wyglądem, a mianowicie gumową nakładką, która sprawia, że mucha nabiera bardzo ładnej pracy.

I tu stawiam pytanie, czy ktoś z was próbował takiej na naszych polskich kropkowańcach i okoniach? :) 

I jeszcze jedno z czego można by zrobić taką nakładkę (co polecacie, jaki materiał)
Jeszcze link do filmu(jak ją się buduje i jak pracuje):http://video.google.com/videoplay?docid=-3430249925762068769#

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

witiakwicol1

A ja spróbowałbym zrobić małą główkę z silikonu i jakoś uformować. (2011/02/17 14:40)

krisc

A ja popatrzyłem po mieszkaniu i wpadło mi w oko opakowanie po jakiś witaminach, ale materiał jest niestety mało plastyczny i co za tym idzie nie odgina się po zalożeniu- samo zawiązanie muchy byłoby ciężkie.

Może są jakieś opakowania z siliconu? Ktoś się spotkał z czymś podobnym? (2011/02/17 15:32)

JaroDaw

A ja popatrzyłem po mieszkaniu i wpadło mi w oko opakowanie po jakiś witaminach, ale materiał jest niestety mało plastyczny i co za tym idzie nie odgina się po zalożeniu- samo zawiązanie muchy byłoby ciężkie.

Może są jakieś opakowania z siliconu? Ktoś się spotkał z czymś podobnym?

smoczki dla dzieci ;) jest ich cała gama rozmiarów i kształtów (2011/02/17 15:36)

JaroDaw

oczywiście te na butelkę, ale może być ten do zatykania "wydrzyka" (2011/02/17 15:38)

krisc

Smoczek nie jest głupi ale teraz dopiero zwróciłem uwagę na montaż, a mianowicie na to, że ta nakładka ma taką "niby rurkę" którą mocuje się nicią wiodącą(zanaczyłem strzałką).

Smoczek bez tego myślę, że miałby tendencje do ściągania się przez oko haka, no chyba, że by się go jakoś dobrze przykleiło, tak aby wyginał sie do przodu i do tyłu w celu mocowania muchy do przyponu. (2011/02/17 15:48)

Mefokiller

a jak lakierem dobrze posmarujesz tez to ci wyjdzie.Pare warstw,starczy. (2011/02/23 11:57)

czarnybrat

Obcięta końcówka długopisu. Może nie jest miękka ale jak ją jakoś fikuśnie nad palnikiem powyginasz to muszka powinna się ciekawie wić. Można by jeszcze dołożyć do takiej muszki jakiś 3 cm kawałek żyłki/sznurka z plastikowym (pływającym) koralikiem na końcu, a samą muszkę dociążyć. Okoń powinien to łyknąć choćby z poirytowania. :) (2011/02/24 23:38)

u?ytkownik34562

TAk. Sprawdzalem u producenta i w 2 sklepach specjalistycznych ,ktore to sprzedają.

WYJASNIAM. Ta nakładka  występuje w 3 rozmiarach. służy głównie do zmiany pracy  streamera , zonkera lub słodko i słonowodnych atraktorów. Jest elastyczna i mozna ja stosowac otwartym lejkiem do przodu i do tyłu . W zaleznosci od prędkosci prowadzenia ,opływ i jego turbulencja zmienia sie . To ma wpływ na zachowanie sie piór i włosków  w ruchu. CZYLI mozemy zmieniać akcje muchy  przez  przkrecenie w tył lub w przód tego lejka.

(2011/03/09 05:38)

Mefokiller

zna sie chlop na flyfishing,nie kazde gowno co zaczepisz musi byc lowne. tez krece muchy od 15 lat i mam rezultaty.ale nie ztakim czyms.nawet dwureczna miotam.spey-cast. (2011/03/16 00:10)

Mefokiller

a co to ma imitowac? (2011/03/16 00:11)

Mefokiller

zobacz moj portal tam sa ryby na muche. (2011/03/16 00:16)