Czy każdy ponton trzeba rejestrować?

/ 6 odpowiedzi
witam mam pytanie. kupilem ponton taki zwykly z siedzeniami, duzy, ktory jest normalnie do kompania ale i do wedkowania. ale dzis cos wyczytalem ze musi byc zarejstrowane??? ale co nawet ponton czy tylko łódka tylko drewniana. czy jak? prosze o pomoc

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

użytkownik145121

Nawet w ostatnim tygodniu temat był parokrotnie wałkowany / wpisz w wyszukiwarce forumowej - rejestracja pontonu , lub rejestracja łodzi /
Swoją drogą co za dziwactwo zakupiłeś skoro ma służyc jako urządzenie do" kompania" / myślałem , że do tego służy wanna , czy basen / ,a  jednocześnie do wędkowania ? (2013/05/12 20:54)

JKarp

witam mam pytanie. kupilem ponton taki zwykly z siedzeniami, duzy, ktory jest normalnie do kompania ale i do wedkowania. ale dzis cos wyczytalem ze musi byc zarejstrowane??? ale co nawet ponton czy tylko łódka tylko drewniana. czy jak? prosze o pomoc

CześćSpisz sobie nazwę, długość, materiał z jakiego jest zrobiony i udaj się do Starostwa. Nie musisz mieć ani faktury ani umowy ani innego dokumentu , że jest Twój i tylko Twój. Tam, w Wydziale Rolnictwa poproś o druk do rejestracji pontonu. Wypełnij, zapłać opłatę około 20 zł i złóż na dziennik. Za kilka dni lub w wersji optymistycznej na drugi dzień otrzymasz dokument stwierdzający, że Twoje pływadło zostało zarejestrowane.Twoim obowiązkiem jest czytelnie opisać ponton. Litery mają mieć 10 cm wysokości i 1 cm szerokości. Powinny być kontrastowe do koloru pontonu.Nie musisz rejestrować jak nie zamierzasz z niego łowić ryb wędką.JK (2013/05/12 21:21)