Zaloguj się do konta

Czy karaś srebrzysty przetrwa mi w stawie?

utworzono: 2012/05/23 12:03
kocich

Hej.W moim stawie ( 20x10x1,7m) wytarły się japońce.Mnóstwo maleńkich rybek pływa przy brzegach.Zależy mi na tym żeby urosły w moim stawie. Zastanawiam się czy uda im się przeżyć bo pływa tam 40 karpi dłoniaków, 10 amurów, karasie złote i dwa 10cm szczupaczki. Roślinności jest bardzo mało (sprawka amurów niestety) i japońce nie mają się gdzie ukryć.Czy nawrzucanie do wody trawy mogłoby stanowić kryjówkę dla nich?Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi i rady. [2012-05-23 12:03]

Iron21

Japońce przeżyją miesiąc (podejrzewam że dłużej) bez jedzenia we wiadrze :D Tak jak przy klasyfikacji zbiorników wodnych typ karasiowy jest to najbardziej żyzny zbiornik w którym mogą występować latem przyduchy i inne ryby nie dają sobie tam rady więc zaczyna się gospodarowanie karasiem. Tlen w zbiorniku pochodzi głównie z fotosyntezy roślinności jeżeli nie chcesz postradać się reszty ryb raczej postaraj się o jakieś roślinki (zanurzone w szczególności) choć amur i tak zrobi swoje, ale o karasia raczej bym się nie martwił.pozdrawiam [2012-05-22 22:56]

jacek placekkk

pewno że przeżyją u mnie tez jest mnóstwo karasi z tamtego roku takich już ponad 5 cm maja i w tym roku juz się znów wytarły i teraz wpuszczam drapieżniki żeby trochę z nimi zrobiły porządek bo jest tego za dużo   jeszcze się ich będziesz chciał pozbyć bo pewno ich sporo będzie ale szczupaki dadzą radę a rybki będą szybciej rosnąć Nic się nie musisz martwić o nie bo przeżyje ich i tak dużo napewno i zrób tak jak kolega pisał wyżej posadź jakieś roślinki amurom rzęsę przynieś z jakiegoś innego zbiornika bo lubią ją też jeść a w tym czasie inne roślinki podrosną Pokombinuj coś kolega mój ma na jednym brzegu pale powbijane i po przeplatywane patykami i ma tam szczeliny takie 2 cm 3 no zależy i u niego własnie tam jest sporo narybku tam mają kryjówkę Pozdrawiam :) [2012-05-22 23:16]