Czy już pora na białą rybę ?

/ 10 odpowiedzi
koledzy to mój pierwszy sezon z białą rybą, powiedzcie mi czy teraz jest już pora na białą rybę (karaś,płotka, leszcz itp.) Są już miejsca gdzie mozna zarzucić  koszyczek zanentowy i czekać na rybkę. ... czy woda nie jest zbyt zimna?czy ryba już żeruje?jakie przynęty stosować tak wczesna wiosną?
dubczak

Przyłączam się do pytania kolegi czy biała ryba zaczyna już żerować w jeziorkach ?

Wczoraj tj 9.02.2014 byłem na małym dzikim stawku to i nawet połapałem na delikatny zestaw ale sama drobnica (krasnopiórki 10-15cm). Bez nęcenia gdyż był to spacer z wędką i białymi w kieszeni :D (2014/02/10 11:19)

patryk-kociemba

przed nadejściem lodu łowiłem płocie oraz krąpiki na ochotkę z pinką.Nęcić najlepiej niewiele, ja łowiłem w miejscach dosyć głębokich ok 4,5m . Ryba żerowała różnie zależnie od pogody, lecz za każdym razem coś tam połowiłem . Notabene byłem w sobotę na rzece i widziałem że już łowią, tak więc pogoda jest odpowiednia na płocie i leszcze.
pozdrawiam (2014/02/10 11:29)

Zielan

W moim rejonie jeszcze gruby lód, lecz po jego zejściu od razu wyciągam baty i zaczynam łowienie. W poprzednim sezonie sprawdzała mi się mieszanka płociowa ( producent wedle uznania) w stosunku 1:4 z gliną, lub ziemią w zależności od charakterystyki łowiska. Przynętą była pinka lub ochotka. Zestawy delikatne, przypon 0,08 lub 0,10, haczyk nr 20 lub 18. (2014/02/10 11:55)

Artur z Ketrzyna

koledzy to mój pierwszy sezon z białą rybą, powiedzcie mi czy teraz jest już pora na białą rybę (karaś,płotka, leszcz itp.) Są już miejsca gdzie mozna zarzucić  koszyczek zanentowy i czekać na rybkę. ... czy woda nie jest zbyt zimna?czy ryba już żeruje?jakie przynęty stosować tak wczesna wiosną?

Przyłączam się do pytania kolegi czy biała ryba zaczyna już żerować w jeziorkach ?

RAPR się kłania.
Czy gdzieś jest zapis o tym że biała ryba ma okres ochronny?

Ryba zawsze żeruje, mniej lub więcej. Ale zawsze można coś złowić. Czy to z brzegu, z łódki czy tez z lodu.
Jedynie karaś zimą, z lodu nie bierze, choć i tu są przypadki że łowią karasia i lina.

Jedynie co do koszyczka zanętowego, to z lodu sobie nie połowimy.
Ale są miejsca gdzie zimą nie ma lodu i jest to możliwe. Np.; ujścia wody wykorzystywane w przemyśle do chłodzenia urządzeń (woda powinna być czysta bo jest to zamknięty obieg gdzie nie powinna mieć styku z związkami chemicznymi, i co jakiś czas powinien to badać sanepid...), przy małym mrozie kanały i rzeczki często nie zamarzają. (2014/02/10 12:09)

u?ytkownik130601

Płoć, krasnopiórka,leszcz jak najbardziej da się złapać,o linie nie słyszałem żeby ktoś zimą go złapał,karasia złocistego też nie złapiesz ale za to srebrzystego jak najbardziej :)Zimą i wiosną rybim menu są miesne kąski typu:pinka,biały,czerwony,ochotka. Na koszyk poczekaj jeszcze trochę ;) Za to delikatny zestaw spławikowy powinien sie sprawdzić. Ja w marcu łapałem już karasie po kilogramie ale dwa trzy dni nęcąc posiekanymi gnojakami i pinką martwą(utopioną żeby nie zagrzebywała sie w muł)używaj zanety nie za słodkiej i nie za dużo w ilości 200-300 g tak samo w dzień wędkowania nie przesadzaj z zanętą,ziemia z jokesem będzie twoją tajną bronią w trakcie łowienia!!!;) Możesz też a raczej powinieneś obczaić miejscówkę, wybieraj południowe i północne stanowiska tam słoneczko świeci najdłużej i woda jest Najcieplejsza,pamietaj żeby miejsce nie było głębokie a płytkie !  (2014/02/10 13:32)

nata

Do zanęty dodaj suszoną krew.Na taką piękną pogodę aż chce mi się jechać na ryby a tu jeszcze opłaty nie zrobione. (2014/02/10 14:18)

bdudek2111

byłem 2 dni temu na stawie w starej żwirowni. znalazłem pare metrów nie zamarznietego stawu. łowiłem na koszyk na haczyku był raz to biały raz to czerwony potem kuku i nic ani pykniecia :( wydaje mi sie ze jeszcze za wczesnie....wiedac ze tam ryba jest bo łowilem jeszcze jesienia nie złe karasie oraz liny tez sie trafiały i mnostwo płotek (2014/02/10 19:02)

Bernard51

Sezon na białą rybę trwa cały rok tylko kwestia gdzie ją zlokalizować , na pewno wczesną wiosną szukaj wypłyceń gdzie woda szybciej się nagrzewa. Jakie przynęty na pewno robaki wszelkiego rodzaju, przy brzegu znajdziesz w mule takie małe ala pijaweczki 1,5-2cm czarne, brązowawe, to nie ochotka, i 18-tka hak na spławiczek można się pobawić, co nie znaczy że te większe nie skuszą się też. Do koszyka użył bym oprucz robaków przynęty roślinne nawet pływające jak ryż preparowany lub chrupki kukurydziane zapachowe i kangus.
Połamania! (2014/02/12 05:47)

bdudek2111

w moich okolicach ciezko nzalesc staw który jest wolny od lodu. wiec nie moge szukać ryb gdzie chce lecz yam gdzie już ten lód stopniał , więc wielkiego ola manewru nie mam . poczekam na prawdziwą wiosnę  (2014/02/13 07:36)

u?ytkownik167078

Do zanęty dodaj suszoną krew.

U mnie w sklepie widziałem mrożoną krew pakowaną po 250 ml w kubeczki takie jak do lodów z przeznaczeniem na czarninę. czy ktoś z kolegów spotkał sie z czyms takim i czy kaka krew nadaje sie do zanęty ? (2014/02/13 08:43)