Zaloguj się do konta

Czy jest nas wielu?

utworzono: 2013/03/13 22:37
spin7

Ciekawy jestem czy jest w naszych szeregach duzo wedkarzy ,,sprawnych inaczej,,.Sam znalazlem sie w tej grupie calkiem niedawno i szukam bratnich dusz Jesli mozecie to sie odezwijcie.Pozdrawiam. [2013-03-13 22:37]

tapi75

Witam wiesz ja jestem pełnosprawny ale ostatnio spotkałem człowieka w sklepie wędkarskim który miał obcięte obie ręce troszkę poniżej łokci . Zamieniłem z nim kilka zdań okazało się że on wędkuje i to spininguje całkiem dobrze sobie radzi ,bardzo fajny gość i duży podziw dla niego.
Jak lubisz wedkowac to rób to niezależnie od swojej niepełnosprawności pozdrawiam
[2013-03-13 22:50]

lynx

Co to znaczy sprawny inaczej? Robie to językiem a nie czym innym?
Nie mozesz napisac dosadnie o co ci chodzi?
[2013-03-13 23:27]

Jimmy

Może troszkę pokory kolego, co? Ewidentnie ciekawość Cie zżera, co też koledze dolega. Z resztą jakie to ma dla Ciebie znaczenie? A może osoby niepełnosprawne nie mają ochoty każdemu dookoła opowiadać o swoich problemach zdrowotnych?

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Spin7 wyraźnie napisał, że szuka bratnich dusz, ale ty chyba nią nie będziesz.

[2013-03-13 23:39]

tapi75

no chyba nie będzie
[2013-03-13 23:44]

tapi75

kolego spin7 a gdzie ty łowisz na tej wiśle ?
[2013-03-13 23:46]

lynx

Może troszkę pokory kolego, co? Ewidentnie ciekawość Cie zżera, co też koledze dolega. Z resztą jakie to ma dla Ciebie znaczenie? A może osoby niepełnosprawne nie mają ochoty każdemu dookoła opowiadać o swoich problemach zdrowotnych?

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Spin7 wyraźnie napisał, że szuka bratnich dusz, ale ty chyba nią nie będziesz.

Mnie brak palca a koledze brak nogi więc o jaka pokore ci chodzi. Niech napisze niepełnosprawny a nie sprawny inaczej. Mnie się to kojarzy z ,,kochajacy inaczej"
Co? Słowo inwalida razi twoj umysł bo mnie nie. do tego dodaj procenty od 0 do iles tam.
To, że mi kiedyś maszyna coś urwala to nie jestem sprawny inaczej i nie pitol mi o delikatności
bo i tak mam szczęście, że zyje. Kiedyś jak mnie maszyna ,,pobrala to gdybym nie urwal szmat to bylyby ze mnie frędzle a ty mnie uczysz delikatności. Dla mnie czlowiek niepelnosprawny, inwalida jest człowiekiem godnym szacunku i delikatnośc nie ma tu nic do rzeczy.
O nic nie pytałem tylko chodziło mi o wyrazenie.
Nie wiem czy mnie zrozumiales.
[2013-03-13 23:56]

halski021

lynx -po co te nerwy? co za różnica,jak to nazwiemy,każdy nazywa jak woli ,a wszyscy wiedzą o kogo chodzi.Powinniśmy sobie pomagać,a nie się kłócić.Pozdrawiam wszystkich wędkarzy.
[2013-03-14 08:51]

spin7

Do lynx.Zapewniam Cie linkx ze nie jestem facetem ,,kochajacym inaczej,, , a okreslenia sprawny inaczej uzylem tylko dlatego bo wiem jak niektorzy niepelnosprawni roznie na nie reaguja.Wiem bo zanim zaczalem chorowac pracowalem z takimi ludzmi przez osiem lat.Dla mnie czlowiek niepelnosprawny taki jak ja jest tak samo osobą która powinna brac z zycia to co najlepsze dla niej i cieszyc sie robiąc to co lubi najbardziej.Ja kocham wedkarstwo i jesli dojde do zdrowia i bedzie mi ono pozwalalo na pewno bede wedkowal.Pozdrawiam i sory jesli moj post zburzyl Tobie krew. Z wedkarskim pozdrowieniem spin7

[2013-03-14 12:07]

lynx

Chodzi o to, że piszesz, że szukam taniej sensacji. nie wypytuję, nie krytykuje ale nie dochodza do mnie te nowe telewizyjne nazwy, które nic nie wyrazaja. Dla mnie białe jest białe a czarne itd.
[2013-03-15 13:34]

lynx

Do Spin Bez wzgledu co ci nawala lub nawaliło nie stosuj gadek jak  w TV. Ci co patrza bokiem na niepełnosprawnego to powinni sie nad soba zastanowić bo jutro i ich może to czekac.
w swoim zyciu widziałem rózne rzeczy i dziwi mnie to, że w tym kraju ludzie którzy nabawili sie kalectwa maja gorzej niż bandzior w pierdlu, bo on ma wszystko darmo.
Życzę Ci zdrowia.
[2013-03-15 13:40]

spin7

Lynx jesli moja gadka wydawala sie Tobie jak  TV to wybacz, ale mam taki sposob wyrazania.Mysle jednak ze sie zrozumielismy i na przyszlosc zostaniemy znajomymi z portalu Zgadzam sie z Toba co do opini o ludziach traktujacych niepelnosprawnych inaczej niz siebie ale to ich problem i moze kiedys w przyszlosci sie na tym zastanowia.Grunt ze laczy nas ta sama pasja.Polamania w tym sezonie. [2013-03-15 16:40]

grzesiek2345

Ja może nie jestem niepełnosprawny, aczkolwiek nigdy nie miałem nic do osób które mają jakiś uszczerbek na zdrowiu. Moim zdaniem bardziej liczy się człowiek i to jakim jest człowiekiem :) Mój ojciec ma 1 palec obcięty a drugim nie może ruszać aczkolwiek nigdy nikt mu nic złego nie powiedział, kolega stracił rękę a dalej jeżdzi na ryby i dobrze się bawi !
[2013-03-15 19:35]

perwer

Potraficie na tym forum spieprzyć wszystko ,zanim zacznie sie rozwijać ..
 Może nie w temacie ,bo bratnią duszą nie jestem ,ale dla pocieszenia moge napisać że:

W lato miałem zaszczyć łowić z kolegami niepełnosprawnymi .
  Dwóch kolegów spotkałem w osobnym obrębie czasu ,będąc na nocce za sandaczem . Jednego spotkałem kilka razy - ma obciętą prawą rękę w wypadku samochodowym - na kikucie ma taki haczyk ,na którym zawiesza wędkę i bardzo sprawnie nią sie posługuje .
 Drugi kolega był osobą głuchoniemą ,karpiarz ,który miał bardo ładną kolekcję przynęt karpiowych ,oraz złowionych karpi -udokumentowanych zdjęciami na telefonie.- pomógł mi rozbić parasol na kamienistym podłożu .
  Świetni i weseli ludzie ,bardzo obydwu kolegów polubiłem i będzie mi miło spotkać ponownie .
  Wędkarstwo jest dla każdego ,forum już widac nie .....

[2013-03-15 20:37]

Alex13

Tak się składa, że w ubiegłym roku relacjonowałem na swojej stronie zawody niepełnosprawnych w Jaworznie. Zawody pucharu Polski - http://www.mojejaworzno.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2155&Itemid=655 . Wtedy byłem po raz pierwszy na tego typu zawodach i zaszokowała mnie skuteczność wędkarzy na wózkach, czy też z różnymi ograniczeniami ruchowymi. Doskonale przygotowani, wyczuleni na najmniejszy ruch spławika, na każde branie. Doskonale radzili sobie z tyczkami, koszmarnie długimi batami, z zakładaniem pinki, czy ochotki jedną ręką na haczyk. Byłem i jestem pełen podziwu dla klasy wędkarskiej, ale chyba nawet bardziej dla niezwykłego poczucia humoru zawodników, dla ich wielkiej życzliwości o wiele większej niż przejawiają niektórzy całkiem sprawni wędkarze. Nie spotkałem się z krzywym wzrokiem, kiedy podchodziłem, żeby porozmawiać, nie przeszkadzało im głośniejsze zachowanie itp. Wsród zwykłych zawodników, na innych zawodach bywało, że mogłem być pożarty wzrokiem za to, że ośmieliłem się odwrócić uwagę od spławika. Heh  - nie tylko na zawodach. Warto wybrać się wnawet w roli obserwatora na takie zawody. Można nabrać respektu i nauczyć się wiele - między innymi właśnie życzliwości dla innych. Nie krzywduj sobie jako osoba niepełnosprawna - sam widzisz o ile bardziej współczuć należy niektórym tu wypowiadającym się, mimo że nie nie brakuje im nawet paznokcia :)  Pozdrawiam. [2013-03-15 21:44]

Romuald55

W moim kole niepełnosprawny w dużym stopniu Kolega ,w ogólnej klasyfikacji, Wędkarz Roku zajął III m GRATULACJE! [2013-03-15 23:13]

Samotnik

Skąd w wędkarzach tyle złości, nienawiści  ciągle jakieś dziwne sprzeczki  o co pytam ?. A gdzie uśmiech ,szacunek . Łączy nas ta sama pasja.  Tu na portalu i nad wodą to samo, zazdrość , zawiść  zupełny brak szacunku  jeden do drugiego. Chcemy aby nas inni szanowali  a sami  tego nie potrafimy!.  Dlaczego potrafią się szanować  myśliwi , rzeglarze ,  balonierze  itd a my!?.  Mam już dość tych ciągłych zaczepek na tym portalu ,koledzy czas zmienić wizerunek  wędkarza !. Pozdrawiam .   [2013-03-17 09:19]

rysiek38

Ja może w tym momencie może nie o niepełnosprawnych choć i takiego mam kolegi (bez nóg ale na szczęście ręce ok.)i dalej wędkuje z pasją ale może zapodam coś obok ,zresztą właśnie dziś napisałem o tym na moim blogu a mniej więcej o szeroko pojętej tolerancji
[2013-03-17 20:13]

Norbert Stolarczyk

Ciekawy jestem czy jest w naszych szeregach duzo wedkarzy ,,sprawnych inaczej,,.Sam znalazlem sie w tej grupie calkiem niedawno i szukam bratnich dusz Jesli mozecie to sie odezwijcie.Pozdrawiam.

Witaj Kolego, dołączam do szeregów :) [2013-05-21 08:29]

saviano

W sobotę jak nad Zalewem Muchawka biczowałem wodę, widziałem chłopaka na wózku, który także spinningował. Droga na grobli jest około 2m od wody i jest wzdłuż całego zachodniego brzegu. Mając dłuższy spinning można śmiało z drogi wędkować.
[2013-05-21 11:15]

janglazik1947

Masz zupełna rację : Dlaczego ciągle nam brak wzajemnej życzliwości. Jestem nie pełno sprawny biorę udział w zawodach razem z ,,powiedzmy sprawnymi" , bez żadnych ulg z tego tytułu. Nie mam do nikogo pretensji o to. Jeśli chcesz to twoja wola.
[2013-07-09 16:22]

janglazik1947

Jeszcze w 2013 roku pisałem ,że biore udział w zawodach z wszystkimi. Doczekałem się ! Dziś mnie ignorują i nie chcą wędkować z takimi jak ja. Czy to nie jest przykre ? Tych wszystkich upokorzeń doznaję we własnym kole. JAKOŚ INNI MNIE PRUBUJĄ TOLEROWAĆ. Niestety koledzy z koła wszystko to torpedują ! ODSUNIĘTO MNIE NA BOCZNY TOR . [2018-08-05 13:41]

citipunk

Na jakiej podstawie odmówiono Ci startu?
Jesteś za dobrym wędkarzem i chyba obawiają się że im złoisz skórę wynikiem :)

Porozmawiaj w innych kołach- albo zadzwoń i wypytaj- nie wiem czy można zmienić koło w trakcie roku... ale chyba bierzesz kartotekę i idziesz tam gdzie są normalni ludzie. [2018-08-05 14:23]

Julian

Nie ma ludzi sprawnych inaczej ( nie znoszę nowomowy ) są ludzie kalecy. Przed laty nad Narew przyjeżdzało małżeństwo chłopak miał specjalnie przerobionego malucha . Wysiadał sam pompował ponton brał wędki z bagażnika etc. Nie chciał pomocy. Zrozumieliśmy o co chodzi. Po pewnym czasie nawiązała się między nami nic przyjazni. Po prostu ON był Normalnym Człowiekiem i tak chciał być traktowany - miał tylko ten ,,feler " ( jego słowa) że nie miał Nóg. Kolego jeśli to prawda co piszesz tzn. że masz do czynienia z wyjątkowymi h.....ami . Zmień koło Pozdrawiam [2018-08-05 17:47]

citipunk

Mam kumpla- mówi o sobie że jest kaleką a nie niepełnosprawnym.
Zwał jak zwał ale wyrobiłem sobie zdanie na temat tych ludzi. Jak widzę na ulicy kogoś i okazję żeby pomóc... to zagubiony turysta z mapą nie znający polskiego chętnie powie nad czym kmini, a jak raz na lotnisku widząc gościa pakującego wózek do samochodu zaproponowałem pomoc to to odpowiedział "nie" tonem takim jakbym chciał mu portfel zajebać i miał się trzymać z daleka. Wózki z dziećmi czasami same proszą o pomoc w wydostaniu się z tramwaju i nie mają problemu by samej zapytać o pomoc lub nie robią wyrzutów tym którzy pomoc sami z siebie oferują.
Chciałbym traktować kaleków jak innych ale najczęściej spotykam się z tym że są dla mnie niemili :(
Wspomniany kumpel- byliśmy na baletach, tłum tańczy a my zmierzamy do baru po piwo. To ja mu żę ja przodem a on za mną... zirytował się że pójdzie przodem ... zaczął pięścią okłądać ludzi żeby przejście zrobili. I jak się przeciskałem ja przodem to mówiłem sorki ... i ludzie robili tak samo przejście dla nas obu jak on lejąc w tłum pięścią (z wyczuciem).

I patrząc na moje koło PZW to nie ma w nim usprawnień dla osób na wózkach (kaleków , osób starszych czy osób młodych z chwilową kontuzją uniemożliwiającą chodzenie). Kto temu winien? Czy przypadkiem nie osoby które pytane czy jakoś można im pomóc a te się oburzają żę nie potrzebują pomocy? A co do zawodów: trwają 4 godziny i nie odbywają się codziennie. Obie strony mogą wykazać więcej empatii zamiast walczyć jedna z drugą
[2018-08-05 18:31]

Jakub Woś

Polecam zajrzeć na stronęhttps://www.wedkarzebezbarier.pl/ czy fanpage na facebooku Wędkarze Bez Barier. Świetna robota naszego portalowego kolegi Norberta [2018-08-07 08:35]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia