Czy jest nas wielu?

/ 26 odpowiedzi
Ciekawy jestem czy jest w naszych szeregach duzo wedkarzy ,,sprawnych inaczej,,.Sam znalazlem sie w tej grupie calkiem niedawno i szukam bratnich dusz Jesli mozecie to sie odezwijcie.Pozdrawiam.
tapi75

Witam wiesz ja jestem penosprawny ale ostatnio spotkaem czowieka w sklepie wdkarskim ktry mia obcite obie rce troszk poniej okci . Zamieniem z nim kilka zda okazao si e on wdkuje i to spininguje cakiem dobrze sobie radzi ,bardzo fajny go i duy podziw dla niego.
Jak lubisz wedkowac to rb to niezalenie od swojej niepenosprawnoci pozdrawiam (2013/03/13 22:50)

lynx

Co to znaczy sprawny inaczej? Robie to jzykiem a nie czym innym?
Nie mozesz napisac dosadnie o co ci chodzi? (2013/03/13 23:27)

Jimmy

Nie mozesz napisac dosadnie o co ci chodzi?

Moe troszk pokory kolego, co? Ewidentnie ciekawo Cie zera, co te koledze dolega. Z reszt jakie to ma dla Ciebie znaczenie? A moe osoby niepenosprawne nie maj ochoty kademu dookoa opowiada o swoich problemach zdrowotnych?

Czytanie ze zrozumieniem si kania. Spin7 wyranie napisa, e szuka bratnich dusz, ale ty chyba ni nie bdziesz. (2013/03/13 23:39)

tapi75

no chyba nie bdzie (2013/03/13 23:44)

tapi75

kolego spin7 a gdzie ty owisz na tej wile ? (2013/03/13 23:46)

lynx

Nie mozesz napisac dosadnie o co ci chodzi?

Moe troszk pokory kolego, co? Ewidentnie ciekawo Cie zera, co te koledze dolega. Z reszt jakie to ma dla Ciebie znaczenie? A moe osoby niepenosprawne nie maj ochoty kademu dookoa opowiada o swoich problemach zdrowotnych?

Czytanie ze zrozumieniem si kania. Spin7 wyranie napisa, e szuka bratnich dusz, ale ty chyba ni nie bdziesz.

Mnie brak palca a koledze brak nogi wic o jaka pokore ci chodzi. Niech napisze niepenosprawny a nie sprawny inaczej. Mnie si to kojarzy z ,,kochajacy inaczej"
Co? Sowo inwalida razi twoj umys bo mnie nie. do tego dodaj procenty od 0 do iles tam.
To, e mi kiedy maszyna co urwala to nie jestem sprawny inaczej i nie pitol mi o delikatnoci
bo i tak mam szczcie, e zyje. Kiedy jak mnie maszyna ,,pobrala to gdybym nie urwal szmat to bylyby ze mnie frdzle a ty mnie uczysz delikatnoci. Dla mnie czlowiek niepelnosprawny, inwalida jest czowiekiem godnym szacunku i delikatnoc nie ma tu nic do rzeczy.
O nic nie pytaem tylko chodzio mi o wyrazenie.
Nie wiem czy mnie zrozumiales. (2013/03/13 23:56)

halski021

lynx -po co te nerwy? co za rnica,jak to nazwiemy,kady nazywa jak woli ,a wszyscy wiedz o kogo chodzi.Powinnimy sobie pomaga,a nie si kci.Pozdrawiam wszystkich wdkarzy. (2013/03/14 08:51)

spin7

Do lynx.Zapewniam Cie linkx ze nie jestem facetem ,,kochajacym inaczej,, , a okreslenia sprawny inaczej uzylem tylko dlatego bo wiem jak niektorzy niepelnosprawni roznie na nie reaguja.Wiem bo zanim zaczalem chorowac pracowalem z takimi ludzmi przez osiem lat.Dla mnie czlowiek niepelnosprawny taki jak ja jest tak samo osob ktra powinna brac z zycia to co najlepsze dla niej i cieszyc sie robic to co lubi najbardziej.Ja kocham wedkarstwo i jesli dojde do zdrowia i bedzie mi ono pozwalalo na pewno bede wedkowal.Pozdrawiam i sory jesli moj post zburzyl Tobie krew. Z wedkarskim pozdrowieniem spin7

(2013/03/14 12:07)

lynx

Chodzi o to, e piszesz, e szukam taniej sensacji. nie wypytuj, nie krytykuje ale nie dochodza do mnie te nowe telewizyjne nazwy, ktre nic nie wyrazaja. Dla mnie biae jest biae a czarne itd. (2013/03/15 13:34)

lynx

Do Spin Bez wzgledu co ci nawala lub nawalio nie stosuj gadek jak  w TV. Ci co patrza bokiem na niepenosprawnego to powinni sie nad soba zastanowi bo jutro i ich moe to czekac.
w swoim zyciu widziaem rzne rzeczy i dziwi mnie to, e w tym kraju ludzie ktrzy nabawili sie kalectwa maja gorzej ni bandzior w pierdlu, bo on ma wszystko darmo.
ycz Ci zdrowia. (2013/03/15 13:40)

spin7

Lynx jesli moja gadka wydawala sie Tobie jak  TV to wybacz, ale mam taki sposob wyrazania.Mysle jednak ze sie zrozumielismy i na przyszlosc zostaniemy znajomymi z portalu Zgadzam sie z Toba co do opini o ludziach traktujacych niepelnosprawnych inaczej niz siebie ale to ich problem i moze kiedys w przyszlosci sie na tym zastanowia.Grunt ze laczy nas ta sama pasja.Polamania w tym sezonie. (2013/03/15 16:40)

grzesiek2345

Ja moe nie jestem niepenosprawny, aczkolwiek nigdy nie miaem nic do osb ktre maj jaki uszczerbek na zdrowiu. Moim zdaniem bardziej liczy si czowiek i to jakim jest czowiekiem :) Mj ojciec ma 1 palec obcity a drugim nie moe rusza aczkolwiek nigdy nikt mu nic zego nie powiedzia, kolega straci rk a dalej jedzi na ryby i dobrze si bawi ! (2013/03/15 19:35)

perwer

Potraficie na tym forum spieprzy wszystko ,zanim zacznie sie rozwija ..
 Moe nie w temacie ,bo bratni dusz nie jestem ,ale dla pocieszenia moge napisa e:

W lato miaem zaszczy owi z kolegami niepenosprawnymi .
  Dwch kolegw spotkaem w osobnym obrbie czasu ,bdc na nocce za sandaczem . Jednego spotkaem kilka razy - ma obcit praw rk w wypadku samochodowym - na kikucie ma taki haczyk ,na ktrym zawiesza wdk i bardzo sprawnie ni sie posuguje .
 Drugi kolega by osob guchoniem ,karpiarz ,ktry mia bardo adn kolekcj przynt karpiowych ,oraz zowionych karpi -udokumentowanych zdjciami na telefonie.- pomg mi rozbi parasol na kamienistym podou .
  wietni i weseli ludzie ,bardzo obydwu kolegw polubiem i bdzie mi mio spotka ponownie .
  Wdkarstwo jest dla kadego ,forum ju widac nie .....
  (2013/03/15 20:37)

Alex13

Tak si skada, e w ubiegym roku relacjonowaem na swojej stronie zawody niepenosprawnych w Jaworznie. Zawody pucharu Polski - http://www.mojejaworzno.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2155&Itemid=655. Wtedy byem po raz pierwszy na tego typu zawodach i zaszokowaa mnie skuteczno wdkarzy na wzkach, czy te z rnymi ograniczeniami ruchowymi. Doskonale przygotowani, wyczuleni na najmniejszy ruch spawika, na kade branie. Doskonale radzili sobie z tyczkami, koszmarnie dugimi batami, z zakadaniem pinki, czy ochotki jedn rk na haczyk. Byem i jestem peen podziwu dla klasy wdkarskiej, ale chyba nawet bardziej dla niezwykego poczucia humoru zawodnikw, dla ich wielkiej yczliwoci o wiele wikszej ni przejawiaj niektrzy cakiem sprawni wdkarze. Nie spotkaem si z krzywym wzrokiem, kiedy podchodziem, eby porozmawia, nie przeszkadzao im goniejsze zachowanie itp. Wsrd zwykych zawodnikw, na innych zawodach bywao, e mogem by poarty wzrokiem za to, e omieliem si odwrci uwag od spawika. Heh  - nie tylko na zawodach.
Warto wybra si wnawet w roli obserwatora na takie zawody. Mona nabra respektu i nauczy si wiele - midzy innymi wanie yczliwoci dla innych.
Nie krzywduj sobie jako osoba niepenosprawna - sam widzisz o ile bardziej wspczu naley niektrym tu wypowiadajcym si, mimo e nie nie brakuje im nawet paznokcia :) 
Pozdrawiam. (2013/03/15 21:44)

Romuald55

W moim kole niepenosprawny w duym stopniu Kolega ,w oglnej klasyfikacji, Wdkarz Roku zaj III m GRATULACJE! (2013/03/15 23:13)

Samotnik

Skd w wdkarzach tyle zoci, nienawici  cigle jakie dziwne sprzeczki  o co pytam ?. A gdzie umiech ,szacunek . czy nas ta sama pasja.  Tu na portalu i nad wod to samo, zazdro , zawi  zupeny brak szacunku  jeden do drugiego. Chcemy aby nas inni szanowali  a sami  tego nie potrafimy!.  Dlaczego potrafi si szanowa  myliwi , rzeglarze ,  balonierze  itd a my!?.  Mam ju do tych cigych zaczepek na tym portalu ,koledzy czas zmieni wizerunek  wdkarza !. Pozdrawiam .   (2013/03/17 09:19)

rysiek38

Ja moe w tym momencie moe nie o niepenosprawnych cho i takiego mam kolegi (bez ng ale na szczcie rce ok.)i dalej wdkuje z pasj ale moe zapodam co obok ,zreszt wanie dzi napisaem o tym na moim blogu a mniej wicej o szeroko pojtej tolerancji (2013/03/17 20:13)

Norbert Stolarczyk

Ciekawy jestem czy jest w naszych szeregach duzo wedkarzy ,,sprawnych inaczej,,.Sam znalazlem sie w tej grupie calkiem niedawno i szukam bratnich dusz Jesli mozecie to sie odezwijcie.Pozdrawiam.

Witaj Kolego, doczam do szeregw :) (2013/05/21 08:29)

saviano

W sobot jak nad Zalewem Muchawka biczowaem wod, widziaem chopaka na wzku, ktry take spinningowa. Droga na grobli jest okoo 2m od wody i jest wzdu caego zachodniego brzegu. Majc duszy spinning mona miao z drogi wdkowa. (2013/05/21 11:15)

janglazik1947

Masz zupena racj : Dlaczego cigle nam brak wzajemnej yczliwoci. Jestem nie peno sprawny bior udzia w zawodach razem z ,,powiedzmy sprawnymi" , bez adnych ulg z tego tytuu. Nie mam do nikogo pretensji o to. Jeli chcesz to twoja wola. (2013/07/09 16:22)

janglazik1947

Jeszcze w 2013 roku pisaem ,e biore udzia w zawodach z wszystkimi. Doczekaem si ! Dzi mnie ignoruj i nie chc wdkowa z takimi jak ja. Czy to nie jest przykre ? Tych wszystkich upokorze doznaj we wasnym kole. JAKO INNI MNIE PRUBUJ TOLEROWA. Niestety koledzy z koa wszystko to torpeduj ! ODSUNITO MNIE NA BOCZNY TOR . (2018/08/05 13:41)

citipunk

Na jakiej podstawie odmówiono Ci startu?
Jeste za dobrym wdkarzem i chyba obawiaj si e im zoisz skór wynikiem :)

Porozmawiaj w innych koach- albo zadzwo i wypytaj- nie wiem czy mona zmieni koo w trakcie roku... ale chyba bierzesz kartotek i idziesz tam gdzie s normalni ludzie. (2018/08/05 14:23)

Julian

Nie ma ludzi sprawnych inaczej ( nie znosz nowomowy ) s ludzie kalecy. Przed laty nad Narew przyjedzao maestwo chopak mia specjalnie przerobionego malucha . Wysiada sam pompowa ponton bra wdki z baganika etc. Nie chcia pomocy. Zrozumielimy o co chodzi. Po pewnym czasie nawizaa si midzy nami nic przyjazni. Po prostu ON by Normalnym Czowiekiem i tak chcia by traktowany - mia tylko ten ,,feler " ( jego sowa) e nie mia Nóg. Kolego jeli to prawda co piszesz tzn. e masz do czynienia z wyjtkowymi h.....ami . Zmie koo Pozdrawiam (2018/08/05 17:47)

citipunk

Mam kumpla- mówi o sobie e jest kalek a nie niepenosprawnym.
Zwa jak zwa ale wyrobiem sobie zdanie na temat tych ludzi. Jak widz na ulicy kogo i okazj eby pomóc... to zagubiony turysta z map nie znajcy polskiego chtnie powie nad czym kmini, a jak raz na lotnisku widzc gocia pakujcego wózek do samochodu zaproponowaem pomoc to to odpowiedzia "nie" tonem takim jakbym chcia mu portfel zajeba i mia si trzyma z daleka. Wózki z dziemi czasami same prosz o pomoc w wydostaniu si z tramwaju i nie maj problemu by samej zapyta o pomoc lub nie robi wyrzutów tym którzy pomoc sami z siebie oferuj.
Chciabym traktowa kaleków jak innych ale najczciej spotykam si z tym e s dla mnie niemili :(
Wspomniany kumpel- bylimy na baletach, tum taczy a my zmierzamy do baru po piwo. To ja mu ja przodem a on za mn... zirytowa si e pójdzie przodem ... zacz pici okda ludzi eby przejcie zrobili. I jak si przeciskaem ja przodem to mówiem sorki ... i ludzie robili tak samo przejcie dla nas obu jak on lejc w tum pici (z wyczuciem).

I patrzc na moje koo PZW to nie ma w nim usprawnie dla osób na wózkach (kaleków , osób starszych czy osób modych z chwilow kontuzj uniemoliwiajc chodzenie). Kto temu winien? Czy przypadkiem nie osoby które pytane czy jako mona im pomóc a te si oburzaj nie potrzebuj pomocy? A co do zawodów: trwaj 4 godziny i nie odbywaj si codziennie. Obie strony mog wykaza wicej empatii zamiast walczy jedna z drug
(2018/08/05 18:31)