Zaloguj się do konta

Czy jeśli złamię wędkę łowiąc rybę,co z gwarancją?

utworzono: 2012/11/08 16:16
kaki1998

jw. A jeśli nie , to w jakiej sytuacji należy mi sie nowa wędka?
[2012-11-08 16:16]

buba0sparx

Wystarczy że spojrzysz w kwity od wędki i sprawdzisz co obejmuje gwarancja a znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. [2012-11-08 16:27]

damiano89

Ryby nie łamią wędek;D
[2012-11-08 16:36]

Lin1992

Jest duża szansa że wymienią Ci na nową wędke lub naprawią uszkodzony element bądź wymienią tylko uszkodzony element. Ale radzę urzywać wędki zgodnie z jej przeznaczeniem i dostosować daną wędke do odpowiedniej wielkości ryb tzn. nie idź z okoniową wykałaczką na szczupaka bo będzie z tego draka :) [2012-11-08 17:10]

Nie warto bajerować jeśli uszkodziliśmy wędke z własnej winy. Na moim przykładzie powiem że złamałem kiedyś spina  za 250zł. Zadzwoniłem bezpośrednio do serwisu powiedziałem że z mojej winy. Następnego dnia był kurier z nową częścią szczytową.

Myślałem że koszty bedą wielkie, a tu miła niespodzoianka bo to naprawde śmieszna kwota. 

[2012-11-08 17:13]

egzekutor

ja kilka razy wymienialem na gwarancji mistralla za darmo i tez z mojej winy (chyba gdzieś wczesniej musialem uderzyc i przy polowie pękła) [2012-11-08 18:06]

cebullos

miałem taką sytuacje że kupiłem wędzisko na spławik do 40g wyrzut miałem załozone około 10g i przy 3 rzucie wędzisko złamało sie na 2 przelotce.. zadzwoniłem do goscia u którego kupowałem, poszła do serwisu trwało to 2tyg i wymienili 3 przelotki i wszystko wporządku jest!
[2012-11-08 18:12]

kaki1998

ale jeśli mi np rybka złamie to jak z tym jest?
[2012-11-08 18:34]

ryukon1975

Na blanku widać czy przygniotłeś go drzwiami od samochodu czy pękł równo jak cięty laserem czyli była wada w produkcji.Wadliwy firma powinna wymienić na nowy, mi tak wymieniono  w Jaxonie.
[2012-11-08 18:44]

kaki1998

Na blanku widać czy przygniotłeś go drzwiami od samochodu czy pękł równo jak cięty laserem czyli była wada w produkcji.Wadliwy firma powinna wymienić na nowy, mi tak wymieniono  w Jaxonie.

ale ja nie mam zamiaru przytrzaskiwać drzwiami  tylko chodzi czy jak ryba mi złamie , np na pierwszej zasiadce?
[2012-11-08 19:14]

ryukon1975

ale ja nie mam zamiaru przytrzaskiwać drzwiami  tylko chodzi czy jak ryba mi złamie , np na pierwszej zasiadce?

I?
Jak udowodnisz że to ryba?
Myśl ,wszystko zależy od serwisu i jak tam ocenią uszkodzenie.
[2012-11-08 19:21]

kaki jak m złamiesz to wtedy będziesz sie martwił.teraz nie ma co "gdybać"
zależy te od jakiej firmy wędka bo jeśli kupisz w wędkarskim jakiejś lepszej firmy wędke to pół biedy bo możesz tej gwarancji oczekiwać ,ale jak kupisz chińczyka na targu to nie masz najczęściej żadnej gwarancji. [2012-11-08 19:32]

pokemon0225

powinni wymienić.. 2 lata temu kupiłem kijek (w zime) w domu się nim troszkę bawiłem i pękła szczytówka. Pojechałem więc do sklepu gdzie kupiłem wędkę,a że dobrze się ze sprzedawcą dogadywałem (bo zawsze gdy byłem w tym sklepie z pogadałem) tak więc po krótkiej rozmowie powiedziałem że to z mojej winy i za jakiś czas (ponieważ sprzedawca musiał ją gdzieś wysłać)miałem wsadzoną nową szczytówkę.

[2012-11-08 19:35]

cebullos

dokładnie tak samo miałem w Jaxonie! i wymielini bez problemu :)

[2012-11-08 23:05]

wojtek-ryby

a co myslicie na temat firmy kanger???? warto w nia inwestowac???? [2012-11-09 00:02]

Przemo-77

Co do firmy Konger to oczywiście, że warto kupowac ich wyroby. Wypowiem się co do feederów bo takowych używam najwięcej. Konger robi dobre, wytrzymałe i lekkie (masa własna) feedery z tym że u nich naprawdę fajne kijaszki chodzą w cenie ponad 200 zł (grubo ponad 200 zł). Mając tyle w kieszeni można kupić fajny feederek Mikad, Robinson o lub Robinson. Dla przykładu: Mikado Golden Bay Heavy Feeder, Mikado SCR Hevvy Feeder. Robinson Tritium lub ich odpowiedniki z mniejszym ciężarem wyrzutowym.

Jeżeli nie przeszkadza Ci to, że wędka bęzie troche cięższa i szukasz taniego i dobrego kija to z Kongera poleciłbym Carbomaxx Heavy Feeder do 150 g - rzeka lub z mniejszym ciężarem wyrzutu na wodę stojącą. Mam go, używam i uważam, że jest solidnie wykonany i naprawę wytrzymały.

[2012-11-09 06:16]

dziadek7109

Witam, gwarancyjne kontakty miałem tylko z firmą Konger, obie wizyty w sklepie związane były z jedną wędką Konger Virago vs Zander 285 cw 10-35g. Defekty  nie wynikały z mojej ułomności, a wad wędki. Pierwsza reklamacja trwała dość długo bo około 3 tygodni, druga ekspresowa w tydzień.  Przyczyny reklamacji opisałem tu  http://fishing-test.pl/wdki/23-wdki/432-konger-virago-vs-zander-285cm-10-35g (opis podpisany przez Bartek) Reasumując serwis kongera raczej ok, mogę mieć zastrzeżenia co do jakości ich produkcji co zmusiło mnie do kontaktu z serwisem. Z tego co wiem od sprzedawcy całą serię tych wędzisk woził do reklamacji po kilka razy, nie tylko zandery ale inne modele też. pozdrawiam  [2012-11-09 07:49]

pawelz

Coraz wiecej firm daje tzw gwarancje bezwarunkowe. Pisze o muszkarstwie, w innych metodach nie wiem jak to wyglada. Nie interesuje ich w jaki sposob wedka byla uszkodzona.
Moj kolega np sprzedaje Ross'y. Po prostu trzeba mu odeslas zlamany patyk a on dalej wysyla do producenta. A co ciekawe, producent nie chce wcale calej wedki tylko uciety kilkudziesiecio centymetrowy kawalek blanku dolnika.
Sam zlamalem jedna wedke dwa razy. Raz z mojej winy (choc nie do konca, inne wedki bez problemu wytrzymywaly hol takiego zielska :)). Przyslali naprawiona (to inna firma, nie Ross). Za drugim razem zlamalem na rybie na Sanie. Wk... sie i oddalem tego kija. I nie bylo wiekszych ceregieli. Ale to byl kij z raczej dolnej polki.
[2012-11-09 08:53]

Dawid1346

Ja feedera Cormorana złamałem przy zarzucaniu i wędkę naprawiono w ramach gwarancji.  [2012-11-09 11:01]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia